Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 15:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Jde alespoň nahrubo stanovit, jaké dmychadlo k čemu použít?
Variant je asi milion, vím.
Mám na mysli spíše konkrétní řešení, které se komu osvědčilo.
Např. model o rozpětí "x" mm, hmotnost "y", plošné zatížení "z" g/dm2, dmychadlo o průměru "fň", kv motoru, regler nebo odběr a počet článků.
Přece jen u fénů není jednoduché nevhodný pohon vykutat a dát jiný....
Tak ať nevymýšlím parní stroj.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 26.06.2017 17:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Pokud hodláš sochat sám, tak daný plánek už asi obsahuje (pokud je přímo na EDF) rozměr pohonu. Pokud je to uni, nebo na turbínu, tak to asi bude 90mm a vějš. Nicméně se nechá vždy odrazit od nějaké předlohy, nebo určitě bude na netu stejný (podobný) koncept, který už někdo lítá na edf a od toho se odrazit. Takhle to nejde říct. Můžeš mít metr éro a bude v tom fungovat dobře nalazená 64mm a taky v tom pojede i 90mm, když se tam vleze. Ale obecně se vyskytují a v mém hledáčku upřednostňuji epp/epo/eps kolem 50cm rozpětí 50mm edf, cca 100cm 70mm edf +/- 1,5m 90mm edf... Teď mám Sabre od FlyFly 90mm na 6s a je to krásný polítáníčko.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 26.06.2017 22:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Těch variant je právě hodně.
Můžu se inspirovat hotovkou, kde se předpokládá odladění ( pro sériovku vlastně nutné) a přitom to může být ploužidlo.
Proto mě zajímají někým vyzkoušené předlohy.
64 může být lepší než 70, je li dobře navržená, s minimální vůlí u rotoru, může to být ale i mrcha žravá bez výkonu, takže jen průměr nemusí ještě moc říct.
Nějaké 64 tu mám, chtěl bych zkusit i menší, ale výběr moc není.
A někde mám ještě původní Vasafan ;-)
Nehledě na další parametry, třeba průměr výstupní trysky vzhledem k průměru dmychadla, délce, vstupním hrdle a pod.
Jistota je klasika vrtule, ale když pěkných tryskáčů je tolik...;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 26.06.2017 22:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Mimochodem, nevzpomenu si, že bych někde viděl slušný výkres na nějaké dmychadlo.
Tím myslím zhruba na 64, rozumně zpracovaný a úspěšný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017 11:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
S tím moc neporadím, páč se o stavby nezajímám. Z vlastních důvodů preferuji zmíněné bubliny a vždy buď arf, nebo koupím od někoho holý drak a dosazuji po svém. Jasně, čistý sání a výtokovka + správně zúžená je samozřejmost. Já jsem hodně spokojený s malym Wemotecem Microfan 50mm edf a HET 4800Kv se 4s. Výtokovku zužuju na +/- 40mm, jen mírně, ono nemá stator 50mm uvnitř, ale vně. Ale tento setup je nejlepší do do těch malej mrch, typu Alfamodel, Robbejet a podobné. Bez problémů to cpu do výřezů určených pro 64mm. Setup tahá v pohodě 500-600g Přitom do 30A. V A4 od Alferyho ani plnej nedávám... V Habu jsem měl 70mm 10 lopatek z HK a 2200kv motor a polet to byl též nádherný a svižný.
Je to prostě laborování a čerpání na netu z daných pohonů, kde uvádí nějaká naměřené parametry. Zatím jsem vždy spokojen a nemusím mít high end výbavu.
Někde jsem viděl i výřezy z extruďáku a na malý kousíčky. Dojde domů pytel označenýho lega a může začít kreativita jedince...
A mít prostor, čas a peníze, tak mám 3D tiskárnu a už si tisknu Miga od 3Dlab print. :D _

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 12:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2016
Příspěvky: 66
Obrázky: 0
Naprosto úžasně funguje Avanti S od Freewingu. Pořídil jsem ho do větrných dnů a pro provoz na travnaté ploše, na kterou má optimalizovanej podvozek. Do vzduchu se jen hrne - rozběh 15-20m, létá naprosto stabilně, v případě potřeby i velmi pomalu. Bez problémů se dá létat na půl plynu a v případě potřeby je výkonu požehnaně. Přestože mám radějí "maketové" tryskáče, tenhle stroj mě okouzlil. Sebastiano Silvestri je nejen dobrej pilot, ale fakt umí navrhnout éro :-) Ideální cvičnej a nezáludnej stroj.

pár fotek je tady http://rivi72.rajce.idnes.cz/Avanti_S_EDF_80mm/

a video zde https://www.youtube.com/watch?v=S7dbv7hSpBc


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 21:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Steve píše:
Mimochodem, nevzpomenu si, že bych někde viděl slušný výkres na nějaké dmychadlo.
Tím myslím zhruba na 64, rozumně zpracovaný a úspěšný...

Je to dost pozdě, ale snad se bude hodit. I když myslím, že jsi to procházel.
viewtopic.php?f=137&t=71282
a další třeba od Jendy12.
Moje podklady jsou momentálně na Kladně :D .

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 18:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím příznivce dmychadel,jsem začátečník v RC letadlech,postavil jsem zatím 6 polystyrenových plackostihaček na vrtulový pohon a teď jsem koupil za slušnou cenu 70mm dmychadlo 5 lopatek i s reglem 45A.Nic víc o tom nevím (značka...výkon motoru...)a dostavuji pro něj další stihací polystru o rozpětí 60cm a délce 80cm,Dotaz (vím že je hodně hloupý) zní-rozhýbe ten můj výtvor baterie které jsem používal na vrtuláky?????Jedná se 2S 2200mAh, 3s1000 mAh, 3s1500mAh. Nejedná se mi o 10ti minutovky ale stačí mi i 2 minuty letu pro začátek.Hodně jsem četl o používání 4S baterek ale nechci navyšovat váhu a zatím ani ceny baterky.Váha zatím dle odhadu 300-350g bez výbavy.Moc díky za rady a info. dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2017 11:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Na baterkách máš uvedenu zatížitelnost, např. 10C, 20C...
Podle toho zjistíš, jestli na to baterky "maji".
Tedy např. 2200mAh s 20C "dají" 44A.
Ale to spíš neplatí, je to většinou přání výrobce, resp. baterky to treba dají, ale většinou se jim výrazně sníží životnost. V reálu počítej s cca 60%.
V tomto případě by to chtělo 30C, u těch menších (1500mAh) pak 40C.
Pokud vyžaduješ dvě minuty letu, pak by ty baterky měly trvale dát těch 30C.
A otázka je, zda to ty baterky skutečně dají, zejména pokud nejsou nové, jak píšeš...
No a předpokládám, že souhlasí počet článků. Tedy máš-li 3S a regler chce třeba 4 nebo i více S, pak ti nezbyde, než koupit nové a tvrdé ( to číslo před C) baterky.
Ty 2S2200 mAh nejspíš nepoužiješ (malé napětí) a ty ostatní by musely mít 40C, což nejspíš nemají...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Díky Steve,trochu jsi mi to osvětlil,jsem už stará škola a mikroelektronika a tomu podobné mě nikdy neoslovily proto taky ty hloupé dotazy.Ještě bych poprosil jak poznám jakou baterku konkrétní regl potřebuje??Používám 25A,30A a na tom dmychadle 45A.Můžu na všechny použít baterku 4s s napětím 14,8V??Nemuže se něco spálit??dotedˇjsem používal max.11.1V Díky dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 18:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Chtělo by to znát parametry toho dmychadla.
Předpokládám, že 4S by mělo vyhovět, tedy pokud o něm nic nezjistíš.
Hledej třeba na Hobbykingu nebo Aliexpressu.
Pokud nebudeš úspěšný, tak bych s těmi 4S začal. Ale....Přece jen předtím hledej.
Určitě by pomohlo, kdyby jsi dal fotku. Třeba někdo bude vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 20:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Dnes jsem si naostro vyzkoušel dmychadlo sice z obavy z rozbití jsem ho usadil do kartonového modelu (polisťák už je taky připraven )ale jak psal Steve asi tří článek na 70 dmychadlo bude málo.Sice do vzduchu jsem to dostal ale jak se to otočilo po směru větru tak nezadržitelně klesal k zemi,určitě je taky na vině váha kartonu ale chtěl jsem to vyzkoušet a tak trochu jsem s nezdarem počítal ale hlavně i ten karton přežil bez ujmy 3 pokusy a takže jsem hned objednal novou 14.4V a zkusím jestli to s kartonem zvládne líp než 11-1V no a pak to hned šoupnu do připravenýho EURO FIGTERA a do zálohy už pracuju i na F117


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 17:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Rovnou to dmychadlo zahoď. Tyhle pětilistý štokový stojí za starou belu. To nepoletí ani na 4s a když tak na hranici, pořád plnej a nebudeš mít rezervu na nic. Celý let bude takový trápení. Kup si nějakou 10tilopatkovou čínu na HK, nebo TurbinesRc ve Fr. Tam maji i sel s motorem a to alespoň funguje obstojně. Měl jsem Habu2 1.7kg letovka a 4s baterka s tím lítala hezky, ale bylo trápení. Bareky vařicí a jak měkly, tak výkon klesal. Dal jsem motor na 6s, baterku 6s 3,3Ah a najednou to lítalo jak Ďas! Baterka vlažná a požitek z letu krásný, výkonu dost, lítal jsem na půl plynu, rezerva velká. Komponentům se odlehčilo a výkonu přibylo. U dmychadel platí dvojnásobně, že to musíš krmit napětím, né topit proudama. 4s lítám na 50mm edfka. 70-90. 6s A ideál by bylo 8s. Když dáš větší baterku, můžeš snižovat její kapacitu. Klesne odběr a dodržíš váhu. ty malý mám 4s 1500 a lítám do pěti minut v pohodě. na 4s jsem měl 4000 a nelítal jsem tak doluho, jako na 6s 3300. Páč kles odběr z 90A na 60. A regl si dej taky větší. 90A alespoň.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 22:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Díky Wirdo za obsáhlou radu ,budu se asi víc soustředit na dmychadla s menším průměrem než na silnější (6S....)baterky ono ve spojení se silným reglem je to docela slušný balík peněz,zítra by měly dorazit 4S baterky tak je vyzkouším ,ještě jsem si všimnul že se mi dmychadlo vychýlilo malinko výtokovkou směrem nahoru,vadí to něčemu ??Není to náhodou taky součást problému proč to padá k zemi??Díky za reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 23:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Jasny, pokud mas na ceste nove baterky, tak nema cenu prechazet. Musi to podporovat regl i motor. Dnes uz se to necha koupit za hubicku a regl treba na bazaru... Uvidis sam. Pokud se tomu budes chtit venovat, tak prodas co mas a koupis jiny streva. Ja taky preferuju cinu, ale vybiram si sam co. Dost nacerpas treba na RcGroups.
Dmychadlo by melo byt v ose sani a vytoku. A hlavne vyvazit, alespon od ruky. Vibrace zabiji pohon i vykon.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz