Switch to full style
Všechno ostatní co nějakou souvislost s coptérami, ale nevejde se do jiného coptér tématu
Odeslat odpověď

Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

stř 29.01.2020 18:40

Nikde jsem nenašel originální výrobek co by splňoval požadavek sledovat model letadla.
Našel jsem jen neuskutečněný projekt, který by mi přesně vyhovoval a to původní Lily Camera Drone.
https://www.youtube.com/watch?v=4vGcH0Bk3hg

Dotaz, zda tedy existuje nějaký dron, který by sledoval GPS naváděcí zařízení umístěné v modelu letadla (u Lily to byl náramek).
Zařízení DJI s funkcí Follow me je vhodná pro osoby, ale s modely letadel a předměty (třeba model lodičky) si prý vůbec nerozumí (samozřejmě nebyla na to programována).

Vždy se jedná o model (letadla) a to ještě v pomalém letu (dron pro závody není ne místě). Jde o malé výška a žádné dálkové lety. Pilot má své éro a stará se pouze o něj. Druhý (s dronem) se snahou filmovat (zatím bez FPV a asi nikdy s brýlemi,(není to pro mne nedělá mi to moc dobře)). Rozlišení pro záznam minimálně 1920 ale raději 4K.


Prosím tedy, zda někdo ví, jak řešit sledování a natáčení letadel automaticky (nebýt špičkový pilot dronu).
Děkuji za případné podněty či odkazy.
Bed.

Re: Coptera (dron) pro sledování letadla

stř 29.01.2020 20:54

... a jaky letadlo bys chtel sledovat ?

GH

Re: Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

úte 04.02.2020 19:55

Jedná se o Carbon Cub 1.3m, Timber 1.5m, vrtulník F45, Conscendo Advance 1.5m, Adagio 280, Convergence VTOL od E-flite v režimu coptera, lod Princess délka: 970 mm a podobné, ---- pokud by se to vešlo a hlavně jaká by byla váha tak Timber 0.7m (ale to je jen fantasmagorie).

Re: Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

úte 04.02.2020 20:03

Ahoj,

to jsou vsechno pomerne maly a dost obratny stroje. DJI v ramci elektroniky nejspis nebude ve follow me ve vzduchu chodit.

Jestli litate ve dvou a nepotrebujes aby to sledovalo automaticky, tak bych videl jako nejlepsi reseni manualne rizenej cinemacopter s GoPro - treba Bumblebee od I-FLightu. Neni to zadny akrobat, a ve verzi BNF je to nastaveny ze to je hodne hodny na litani - opravdu Cinemastroj :-)

https://www.iflight-rc.com/index.php?ro ... ct_id=1116

GH

Re: Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

úte 04.02.2020 21:01

Díky, ale aby byly záběry opravdu na úrovni tak potřebuji automatiku.
Teď nebudu diskutovat nad kvalitou použitých záběrů (co do rozlišení, ostrosti, roztřepanosti a podobně)
Mám S-IDEE FALCON (ten po výměně motorů za sříďáky a stř. regulátory) kameru Gopro živě uvezl (teď ji spíše jen tahá) ale toto není cesta.
Stejně jako u malého ždorbíka Vantac GT90 který je sice obratný a živý ale opět jen náhled .

Dívat se na mobil, nebo jako FPV v brýlích je pro mne utrpení a hlavně bych musel být výborný pilot což nejsem.
Proto chci plnou automatiku, kterou bych mohl, kdykoliv za letu převzít na vlastní řízení a opačně.
Bed.

Re: Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

úte 04.02.2020 21:25

Ahoj,

rozumim, pres automat nejede vlak. V tom pripade je asi jedinou moznou rozumnou volbou experimentovani s DJI follow me, ale jak jsi psal, funkcnost neni uplne stoprocentni. Kazdopadne pokud chces precizni obrazovy vystup, tak at nejsem priznivcem DJI, tak musim priznat ze nemaji zatim konkurenci.

GH

Re: Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

úte 04.02.2020 21:35

Děkuji moc
Škoda, že projekt "LiLy" zanikl a neměl žádné pokračovatele (tím nemyslím stavěný dron a Arduino).
Bed

Re: Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

úte 04.02.2020 21:42

Neni zac, moc jsem ti neporadil :-(
... zkus treba fora jako RCGroups, tam by snad nejaky rozumy mohly bejt dohledatelny

GH

Re: Coptera (dron) pro sledování modelu letadla

stř 05.02.2020 11:27

Není možné, že Follow me od DJI nefunguje dobře proto, že jsou to moc malé a moc rychlé modely? Sám jsem nad tím trochu uvažoval pro natáčení když lítám s modelem RC paraglideru, vrchlík má rozpětí 4 metry a je relativně pomalý. Ideální i cenově rozumný (včetně skoro půl hodiny letového času na jeden aku) by na to byl Mavic Mini, ale ten umí sledovaný objekt zatím jen oblétávat v kruhu. Snad jen dočasně a funkci sledování časem uvolní taky. I když oblétávání modelu ve velkých kruzích taky může být pěkné (otázka je, jestli to brzo neomrzí). Velice efektní jsou záběry modelů z malé koptéry na letových videích FliteTest na Trubce, ale tam to řídí velice schopný maník, to automat jen tak nedá.
Odeslat odpověď