Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2017 22:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2017
Příspěvky: 4
Ahoj.

Mam Xiro Xplorer V s namontovanym gimbalem a kamerou. Naletano s nim cca dve hodiny. Dnes navecer ve vysce 50 metru a 36 metru ode mne bez varovani a z niceho nic vypnuly motory a Xiro spadlo. Skody jsou velike. Baterka byla plne nabita, ovladac taky a nechapu co se stalo a proc se vyplo ! Jsem z toho zoufalej a na dne. Mam ho presne tyden. Mam k nemu veskere doklady plus svedky vypadku a padu. Mam sanci s reklamaci ?? Verim, ze ano, protoze je to evidentni chyba techniky (zarizeni).
Diky za vase nazory. DN.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2017 9:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Neudělal jsi náhodou a omylem ten pohyb páček, který se dělá při startu resp. při ukončení otáčení vrtulí ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2017 11:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2017
Příspěvky: 4
Ahoj.
Ne, v době vypnutí motorů a celého dronu jsem zrovna na nic ani nesahal. Vystoupal jsem, pootočil dronem doleva na západ slunce, pustil páčky a koukal na telefon na záběr a najednou ticho a pád :( - nejsem si vědom žádné své chyby. Nevím co se mohlo stát. Vím jak se vypínají motory, když je dron na zemi. Obě páčky k šikmo k sobě a chvilinku držet - to jsem stoprocentně neudělal. Stále vedle mě žena, takže to vím opravud na stopro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 11:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
Má ho ( měl ) jeden můj známý, problém je se špatným zajištěním baterie, ta ztrácí kontakt. Stěžuje si na to na webu pár uživatelů, bohužel výrobce se k tomu staví zády. To je asi standardní stav :(
Scénář podobný, ve visu je XIRO OK, stačí zakývat, otočka a je vymalováno.
https://www.youtube.com/watch?v=5qWJLPPcZ10

Tys psal, že už byl 2 hodiny ve vzduchu, nejspíš se závada neprojevila hned....
Kolega to má o to horší, že kvůli ceně objednal ze zahraničí. Spadlo mu to taky na zastavení motorů asi z 10 metrů , pád na beton. Dva motory zničené, kamera taky, prasklá hlavní deska, protože je kotvená do skeletu několika šrouby a po ráně skelet prasknul a vzal s sebou tu desku. V podstatě na to na odpis. Prodejce tvrdí - chyba pilotáže. Už to řeší 3 měsíce , stále si dopisují a vypadá to špatně. Obecně se takové věci reklamují špatně, svědkové jsou fajn, ale myslím, že to nebude mít nic moc váhu. Ale zkus to, uvidíš co bude...třeba budeš mít štěstí.

Vím, že je to už pozdě, ale obecně by to chtělo u nového ( drahého ) stroje odmontovat v začátku kameru a zalétat někde na trávníku a nepouštět ho daleko
( vysoko ) od těla. A takhle třeba ve visu 2 m nad zemí vylítat několik baterií. Zkusit polétat , otáčet. A někoho s kamerou v ruce, záběr na koptéru a na pilota. Celou dobu . A zvlášť, pokud pilot nemá žádné zkušenosti, nebo pokud má stroj krátce. Každá koptéra se chová jinak, Chce to se s tím sžít.
Já mám ještě takovou úchylku, že většinou koptéru krátce vyzkouším ( funkčnost) a pak rozborka, kontrola spojů, konektorů, šroubů, případně proletování s tavidlem ( Phantom má občas někde na regulátorech smrknuté dráty od motoru, jak kdyby to někdo připravil na problém ) a celková kontrola. Dá se občas přijít na nějakou skrytou závadu, která může časem způsobit problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 19:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2017
Příspěvky: 4
Ahoj - děkuju za reakci a zkušenost známého a za link na video.

Já dostal dron Xiro Xplorer jako dárek k narozkám holej = bez gimbalu a kamery.
Nalítal jsem s ním cca 4 baterky, možná 5 nabití, než mi přišel gimbal s kamerou.
S gimbalem a kamerou jsem nalítal cca 2 až 3 hodiny, vše ok - fungovalo to perfektně, lítal jsem
vysoko a i daleko - tak 200 metrů, víc jsem se zatím bál. Takže jsem si Xira "osahal" nenastrojeného
bez kamery nejdřív a věděl jsem jak s ním zacházet. Pak přišel osudný večer. Stopro jsem si jistý,
že jsem pojistku na baterku zacvakl jako vždy, kontroloval jsem si to, protože u předchozího dronu Spider R10 Ryline občas drátky odpadly - takže návyk mám :) Pojistka na Xiru musí dvakrát cvaknout a dával jsem si na to pozor. Navíc větší vibrace byly, když stoupal do 50 metrové výšky než když byl zavěšen na GPS souřadnici
a nehýbal jsem s ním - nevím...nechápu, v každém případě jsem přesvědčem o svém právu na reklamaci
a výměnu zboží - mám to koupené vše u nás na jednom eshopu - tak věřím, že mi vyjdou vstříc.
Dáš mi, prosím, kontakt na kolegu, ať s ním můžu případně prodiskutovat a porovnat zkušenost ??

Díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 21:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
FilipS píše:
Ahoj - děkuju za reakci a zkušenost známého a za link na video.

Dáš mi, prosím, kontakt na kolegu, ať s ním můžu případně prodiskutovat a porovnat zkušenost ??

Díky...


V PM , trpělivost, starší pán, mobil věčně vypnutý.. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2017 19:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.6.2017
Příspěvky: 3
Klidně napiště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2017 22:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2010
Příspěvky: 133
Xiro je poradny smejd!!Radim nekupovat!Kamarad ho taky mel a z niceho nic prestalo reagovat na povely a uplne se poblaznilo a letelo pod plnym plynem a navysovalo vychylku az narazilo do zeme!Totalne zniceny a oci pro plac.Reklamoval ho na alze a neuspel.Odkazali ho pokud chce at to zkusi pres soudniho znalce!Xiro a jemu podobne jako walkera jsoh srač!Dela si to co chce obcas ale nasledky jsou katastrofalni.Jedine dji jsou spolehlive.Nic jineho nekupujte.

_________________
T-REX 500 DFC PRO, HK 450/T-REX DFC PRO,T-REX 250 DFC PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer V vypadek a pad
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 9:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
martinit píše:
Jedine dji jsou spolehlive.Nic jineho nekupujte.


To zni jako reklama.... Ne vážně, mám P2V+ a rozhodně to není spolehlivý stroj, Po záruce odešel WIFI modul, baterie po 20 cyklech hlásí chybu.
To s tím modulem WIFI a "black screen" postihlo spousty lidí. DJI dělá mrtvého brouka, kupte si nový Phantom, dáme vám slevu atd...¨¨Já měl možnost teď nějakou dobu testovat Ghostdrone 2.0 a vypadá to velmi dobře. A je dobře, že má DJI konkurenci.
Co s týče Xiro Xplorer, těch zvláštních pádů je opravdu nějak moc a ohlasy nejsou vůbec pozitivní.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz