Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
TomasC píše:
Co popisuješ k tomu patří. Řeším to kouskem červená stuhy. Tak 50cm dlouhá a 1cm široká. Před startem obtočená kolem aku. Většivou se nerozbalí celá, ale stuha zůstane na povrchu trávy a červená se dobře hledá.

Za mě je základ NIC co už jsem našel NEZVEDAT, dokud nemám opravu VŠE. Nebo si místo označit třeba čepicí. JInak se ztratí orientace a kruh se možných míst se zvětší.


Škoda, že tohle téma tu nebylo před třemi týdny. Jak jsem starej, tak jsem blbej a nic z toho, co tu radíš, jsem nevěděl. A zrovna před dvěma týdny jsem byl proletět koptérku hned za barákem, nepamatoval jsem si pořádně po zimě přepínače a v letu jsem blbě přepnul letové módy. Než jsem nahmatal přepínač, skončila koptérka za plotem bývalých kasáren. Šup přes plot, koptéra nalezena docela rychle, zbytky vrtulí taky, kousek dál pípák, ale baterka nikde. Navíc časová tíseň, protože areál hlídá chlap s fakt velkým hundem. Celkem 5 hodin hledání ve 3 lidech, detektor kovů (spíš hračka), nakonec i domluva s hlídačem (pejsek pomáhal hledat), nakonec průtrž mračen a vzdal jsem to. Byla to nejnovější baterka ze čtyř :( . Po tom dešti už na ni kašlu. Jdu vázat stužky.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 13:49 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nemůžu říct, že bych to vymyslel. A začal jsem to praktikovat taky po ztracení aku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 15:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Jinak trochu odbočím - k tomu akru. Připadá mi, že každý kdo trochu víc lítá to doporučuje proto, že stabilizace je k ničemu, je zlá, kazí ruce a tak :lol:
Taky jsem se s tím na 250 chvilkama trápil, ale proč vlastně? Když se mi se stabilizací lítá líp? Proč se do toho nutit?
To mi připadá skoro jako když se mi nechce učit na simu něco, co neumím. Proč si třeba se 6kanálem nezalítat jen tak na pohodu to, co umím? Záleží na každém, co si vybere. Já jen k tomu, že když koptéry tu stabilizaci mají, tak proč tam asi je?


No, proste jsem v Horizonu a s rovnou kamerou lital tak ze uz me to trochu prestavalo bavit. Tak jsem se rozhodl ze zkusim Akro (to problem nebyl) a naklonim kameru (to uz me trosku problem dela :-D ). Jiste, pokud chces tak Akro litat nemusis, nikdo ti to nenuti. Je to stejne jako kdyz mam letadlo - muzu litat se SkySurferem a bejt na pohodu. No a nebo chci dal, vemu Sketchup, namaluju SE.5 a doufam ze poleti. Je to o posouvani vlastnich hranic - nedelam si iluze ze budu letat 250tky zavodne, na to malo trenuju ale s Horizontem uz jsem se nudil.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 15:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mimochodem - dekuji za potvrzeni ze nejsem tady jedinej co neumi pridelat baterku nebo dokonce obcas s copterem spadne. Uz jsem si pripadal trochu menecenej.

Jinak Veka doporucil prakticky to same co TomasC - pasku - ale jednu konkretni - lesnickou signalizacni. Ja ji nasel treba tady - https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... nu-p21745/ . Oranzova bude myslim fajn.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Teď se dávají baterky na pevno,ale dřív se ni-xx články dost často dávaly tak aby je letadlo v případě drcnuti o zem zahodilo bez destrukce trupu.U plošniku sem šel hledat kam mířil zbytek čumáku. :)
Ta vlající stuha za baterkou je hodně jednoduchý a dobrý nápad.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Několika kamarádům koptéra po pádu chytla plamenem od baterky. Co by za to dali kdyby ta mrcha radši odletěla. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
macil píše:
...Len pre vysvetlenie. Nie som nejaký excelentný pilot, ale flipy a premet zaletím...

Tohle jsem nemyslel, to dovede kde kdo v akru zablbnout (FPV), ale měl jsem na mysli rychle a přesně zalítnout trať a to chce v akru dle mého hodně dlouhý trénink a se stabilizací se člověk moc netrápí a aspoň si to užije. Samozřejmě každý na to asi bude mít jiný pohled...
OK2BUH píše:
Několika kamarádům koptéra po pádu chytla plamenem od baterky. Co by za to dali kdyby ta mrcha radši odletěla. :)

Lítali jsme až ve čtyřech a nikdy se nám něco podobného nestalo a že to kolikrát byly crashe... Ale pokud to baterka blbě schytá, tak proč ne.
Není nad blbě strávený čas hledáním (případně opravou) koptéry a pokud je pípák a baterka zapojená, tak je to úplně v klidu...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
pro baterku a náhodnou možnost, že ji bude třeba dohledat je to nesmysl, ale pro jednoho větroně se startovacím odhazovacím podvozkem na padáku jsem to vyřešil tak, že model jsem řídil duplexem, na podvozku jsem měl baterku přilepenou na přijímači frsky a když bylo potřeba, podvozek jsem dohledal v poli podle síly signálu telemetrie--stačilo v podstatě jen zaměřit směr a tou kukuřicí se tím směrem prodrat.

hodně jednoduché a opravdu funkční řešení, na kilomet pípák fakt slyšet není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 5:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2010
Příspěvky: 511
Já bych na baterku připevnil malý padáček bílé barvy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 5:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
Apropó, nevíte, jestli je někde na netu nějaké kvalitnější diskuzní fórum o RC modelech? Tady to jde do kopru přímo závratnou rychlostí.

Do kytek to ide odvtedy ako zacal nastup fpv a kopter. Modelarov tu chodi cim dalej menej, ale oni nevymreli...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 6:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
Apropó, nevíte, jestli je někde na netu nějaké kvalitnější diskuzní fórum o RC modelech? Tady to jde do kopru přímo závratnou rychlostí.

Muzes zkusit stesti na http://www.mojehobby.cz :|
Jinak souhlas s LV. Ale zase to zvysuje navstevnost, coz je prinos pro provoz fora, serveru a tak.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 8:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, to je fakt.

Od jiste doby staci kdyz zminim ze mam copter a jsem tim automaticky oznacen za modelare druhe (obcas i treti) kategorie. Holt se to bere tak ze clovek co ma copter proste neni modelar. I kdyz ten copter postavi (a tim myslim opravdu komplet, i kdyz castecne treba z 3D tiskarny) a krome coptera stavi letadla vcetne komplet vlastni konstrukce.

Mimochodem - dotaz je jasne a ciste ulozen ve slozce Coptery. Pokud to nekoho tak deeeesne irituje tak muze prestat ty prispevky cist, mit vtipne poznamky, do kolecka si stezovat na to jak piloti copter snizuji kvalitu fora atd... Pro vsechny to bude rozumnejsi. Az budu potrebovat pomoct s letadlem tak si dam dotaz do sekce Letadla a rad si poslechnu rady zkusenejsich modelaru.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
LV píše:
Do kytek to ide odvtedy ako zacal nastup fpv a kopter. Modelarov tu chodi cim dalej menej, ale oni nevymreli...

Pánové, pozor na to. Když začneme pomlouvat nové věci tak je to důkaz, že stárnem. :)
Já jsem starý pilot zvyklý lítat rukama ale vůbec se neštítím lítat s koptérou nebo plně automatickým letadlem. To je prostě vývoj doby, takový Gripen by bez elektroniky neletěl. Ale stavím si to sám, koupené by mě nebavilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 10:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Marek_Km píše:
Tohle jsem nemyslel, to dovede kde kdo v akru zablbnout (FPV), ale měl jsem na mysli rychle a přesně zalítnout trať a to chce v akru dle mého hodně dlouhý trénink a se stabilizací se člověk moc netrápí a aspoň si to užije. Samozřejmě každý na to asi bude mít jiný pohled...


Tohle ale není příliš pravda. Od jisté rychlosti prostě stabilizace dělá víc škody než užitku, protože se začínáš nutně přetahovat se stabilizací. V lepším případě je to nepříjemné, ale zažil jsem i docela šílené kopance, kdy copter najednou skočil úplně jinam, dokonce to jednou skončilo i velmi slušnou ránou právě na toto. Naopak v acro ti dobře seřízená 250 létá jak po kolejích, rány do země jsou spíš při průletu brankou, kdy letíš opravdu nízko nad zemí, atd., ale zrovna tohle se běžně stane i při stabilizaci. Vlastní let je ale opravdu dost v pohodě a není s tím problém.

Samozřejmě je se stabilizací snazší proletět trať při menší rychlosti, kdy si člověk před brankou zpomalí ve visu, vše si promyslí atd., ale od jisté úrovně to opravdu nefunguje. Sám létám coptery spíš okrajově a nepokládám se v této kategorii za nijak skvělého pilota, spíš naopak, ale i tak jsem se do bodu, kdy mi stabilizace začala vyloženě vadit dostal za méně než měsíc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 11:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Já jsem starý pilot zvyklý lítat rukama ale vůbec se neštítím lítat s koptérou nebo plně automatickým letadlem. To je prostě vývoj doby, takový Gripen by bez elektroniky neletěl. Ale stavím si to sám, koupené by mě nebavilo.


Nezajem - nejsi modelar protoze mas v letadle jinou elektroniku nez prijimac a servo :-D My jsme si to aspon udelali sami ale predstav si ty lidi co litali heliny a mysleli si ze jsou modelari. Nejen ze to poskladaj pouze z dodanych dilu ale ted co tam maj vsichni bezpadlove jednotky tak to uz vlastne neni model. Takze ani oni nejsou modelari.

Jo a ty co maj v letadle telemetrii bych taky vyradil z kategorie modelar - spravny modelar prece lita na cas, nejaka telemetrie je k nicemu.

Kdyz nad tim premejslim - ja bych vyradil z modelarske kategorie i ty co pouzivaj pocitacovy radia. Trimy mas mit nastavene na pace a mixy jsou taky proti prirode. Taky by se meli vyradit ti co dreveny letadla maluji na pocitaci a nechaj frezovat - spravny modelar ma prece vsechno rezat lupinkovou pilkou. Mozna i lepidla by to chtelo zredukovat - sekundak je urcite zlo ale nejsem si jisty zda povolit Epoxy 1200 a nebo trvat na klihu z konskych kopyt.

Ale treba nekdo vyhodnoti ze je tedle "spravnych" modelaru je tolik ze jim zalozi jejich vlastni forum. Ale nevim, nevim - podle mne by nemeli pouzivat ani pocitac a pracovat pouze na s casopisem a vykresem zvetsenym rucne.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz