Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 15:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Dneska jsem cca 30 minut hledal baterku a docela me to stvalo. Uz jen proto ze se tezko odhaduje kdy leti dopredu baterka a kdy naopak baterka zustava a pokracuje coptera :-D Navic grapheny jsou cerny coz zrovna neni nejlepsi barva na hledani. Je jasne ze bych mohl baterku pridelat lepe ale myslim ze pak zbytecne trpi ram.

Takze resim jak vylepsit dohledatelnost aku. Resite to nejak ?

Napada me :

- nastrikat aku signalnim sprejem (asi cervena)
- na kopter/aku dat treba metr barevne stuhy - suchacem ji pridelat co copteru a nejak pevneji k baterce aby se pri vypadnuti rozbalila a zvetsila sanci na dohledani

Napada nekoho neco dalsiho ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
Napada nekoho neco dalsiho ?


Jo, mě, co si tu baterku přidělat tak, abys ji nemusel hledat? :mrgreen:
jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
No, kdyz to napalim do zeme v plne rychlosti tak me opravdu prijde rozumnejsi nechat baterku volne odplachtit a zbrzdit v trave nez ji zdeformovat tim jak se bude snazit pretrhnout drsny poutaci pasek.

Jen pro predstavu - pri poslednim hledani doletel copter o 8 metru dal nez ta baterka. Pri predchozim hitu byla ale v predu baterka - ta doletela jen 3 metry od mista kde byla coptera. Bohuzel diky tomu ze ma clovek na cumaku brejle tak se neda ani odhadnout kterym smerem hledat.

Placnuti s copterem tak ze baterka zustane pridelana neberu jako problem a nepocitam je :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A co na baterku přidělat něco jako skládací křídlo rogala z tenké oranžové fólie, který by se po urvání napružením rozevřel a zvětšil svou plochu? Možná by moh být i podstatně delší než baterka, takže by to byl dobře viditelný "flek".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 18:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Alebo startovat bez baterky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 22:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Baterka je kov. Dost velký, leží na povrchu. Vzdálenost do 20 m od heliny není až tak velký kruh.
Vyráběné hledače radio+oscilátor nebo 2 oscilátory budou mít dosah cca 15 cm. To by mělo stačit.
Místo dopadu heliny označit tyčkou. Od něj hledat v soustředných kruzích. Obvykle bude vidět dřív
než spustí signalizace. Hledače kovů lze koupit.Stačí nejlevnější "čínský", analogový, jedno-tónový.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 5:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pánové Baterka se hledá relativně dobře i když to Holmesovská práce je :)
Mne včera opustila vrtule z větráku, ta se hledá špatně v 30cm obilí. Udělal jsem pětikylu pá pááá :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 6:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Amper píše:
No, kdyz to napalim do zeme v plne rychlosti tak me opravdu prijde rozumnejsi nechat baterku volne odplachtit a zbrzdit v trave nez ji zdeformovat tim jak se bude snazit pretrhnout drsny poutaci pasek.

A prečo s tou hračkou páliš do zeme?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 9:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Protože dle TomasC - Kdo nepadá létá pod svoje možnosti. Ale jinak jsem fakt rád že jsem vas pobavil.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Kašli na ohleduplnost k baterce. Jasně, pokud lítáš nad trávou velkou jako golfovém hřišti, tak je to o něčem jiném, než když nad něčím vzrostlejším. To se pak blbě hledá. Proto se používají na koptérách pípáky a díky nim to máš nalezené jedna dvě. Ovšem pokud baterka odplachtí, tak je pípák k ničemu, tedy pokud na sobě nemá kondíky. Vymysli nějaký jednoduchý a lehký kryt baterky, důkladně ji upevňuj a máš klid.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 11:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, pipak mam. Dokud jsem nezacal trenovat akro tak nebyl problem ale hlavne s naklonenou kamerou se pocet vysokorychlostnich hitu dost zvednul :-D

Asi to zkombinuju - krytka z PET-G pro lepsi fixaci a rozlozeni tlaku pri hitu plus signalizacni paska (diky Vekovi za radu jakou).

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Amper píše:
jo, pipak mam. Dokud jsem nezacal trenovat akro tak nebyl problem ale hlavne s naklonenou kamerou se pocet vysokorychlostnich hitu dost zvednul :-D

...diky Vekovi za radu jakou...


A jakou? Škoda, že Veka radí jen přes SZ. S takovou tady za chvíli budou jen dotazy ...a poděkování za rady. Podivná diskuze. Apropó, nevíte, jestli je někde na netu nějaké kvalitnější diskuzní fórum o RC modelech? Tady to jde do kopru přímo závratnou rychlostí.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jinak trochu odbočím - k tomu akru. Připadá mi, že každý kdo trochu víc lítá to doporučuje proto, že stabilizace je k ničemu, je zlá, kazí ruce a tak :lol:
Taky jsem se s tím na 250 chvilkama trápil, ale proč vlastně? Když se mi se stabilizací lítá líp? Proč se do toho nutit?
To mi připadá skoro jako když se mi nechce učit na simu něco, co neumím. Proč si třeba se 6kanálem nezalítat jen tak na pohodu to, co umím? Záleží na každém, co si vybere. Já jen k tomu, že když koptéry tu stabilizaci mají, tak proč tam asi je?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 13:21 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Co popisuješ k tomu patří. Řeším to kouskem červená stuhy. Tak 50cm dlouhá a 1cm široká. Před startem obtočená kolem aku. Většivou se nerozbalí celá, ale stuha zůstane na povrchu trávy a červená se dobře hledá.

Za mě je základ NIC co už jsem našel NEZVEDAT, dokud nemám opravu VŠE. Nebo si místo označit třeba čepicí. JInak se ztratí orientace a kruh se možných míst se zvětší.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dohledani baterky - jak to resite ?
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Marek_Km píše:
Taky jsem se s tím na 250 chvilkama trápil, ale proč vlastně? Když se mi se stabilizací lítá líp? Proč se do toho nutit?
To mi připadá skoro jako když se mi nechce učit na simu něco, co neumím.

Potom si ale musíš byť vedomý toho, že so stabilizáciou nezalietaš to, čo bez nej. Stáva sa, že kolega príde za mnou a pýta sa, ako si zaletel to, alebo toto, prípadne, si povzdychne, kedy ja zalietam to, čo ty? No vtedy, keď začneš lietať acro mód. :roll:
Len pre vysvetlenie. Nie som nejaký excelentný pilot, ale flipy a premet zaletím.
Pokiaľ ide o lietajúce baterky, nikdy mi neuletela tak ďaleko, aby som ju musel hľadať, ale vtip bude asi v tom, že nelietam FPV. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz