Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 8:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2015
Příspěvky: 79
Bydliště: Příbramsko
Obrázky: 12
Ahoj,
požádal mě kamarád, jestli byste neporadili - 1,5 roku stará koptéra (Yuneec) během letu, bez jakéhokoli varování, prostě spadla, uplná totálka. Prodejce z toho vytáhl data s verdiktem, že odešla baterka s tím, že prostě vypla a stroj spadl. A teď nastávají dohady - dle kamaráda je na to záruka (2 roky), dle prodejce ne.
Jak to je? Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 8:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Se zarukou na baterky je to takove divne - viz http://www.svetmovano.cz/faq-5.html , mam obavu ze se nechytne. Mozna u soudu ale je to s otazkou a riziko. Muze se taky resit ze byla moc zima (nevim zda je to uvedene ale lipolky proste v zime dost snizuji kapacitu)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zkus se také obrátit na ČOIku a Sdružení ochrany spotřebitele (SOS). Obzvlášť SOS by se podobnými záležitostmi měl zaobírat, mají radit právě v podobných případech.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 9:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2015
Příspěvky: 79
Bydliště: Příbramsko
Obrázky: 12
Bylo to v létě, kolem prázdnin, pořád to řeší.
Jde tam o ty baterky, asi...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 9:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
na druhou stranu je potreba to videt i z pohledu prodejce - lipolka se da dost zmrsit uzivanim a to i pri pouziti original nabijecky. Tezko soudit - dovedu si predstavit pravdu na obou stranach :-(

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 9:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2015
Příspěvky: 79
Bydliště: Příbramsko
Obrázky: 12
Záruka a životnost - tomu rozumím, ale nejde o kapacitu, jde o to nevarování, prostě se to i dle prodejce vyplo zničehonic a následoval pád. Systém nevaroval o poklesu napětí, nic. Kdyby varoval, jde o životnost baterie - tak to vidím já.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 9:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.1.2016
Příspěvky: 14
Zde: http://www.svetmovano.cz/faq-5.html se píše, že záruka na baterii je ze zákona 24 měsíců, ale její životnost nemusí trvat po celou záruční dobu.
V praxi to prý znamená, že nelze reklamovat postupnou ztrátu kapacity baterie v záruční době, ale je možné reklamovat náhlou poruchu, například vytečení baterie.
Pokud baterie "najednou vypla", tedy najednou skokově přestala dodávat proud a od té doby je nefunkční, je to náhlá porucha a měla by jít reklamovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Na baterku záruka reálně není, na tom odkazu od Ampéra to okecávají ještě pro zákazníka relativně pozitivně, ale v praxi po více než roce neuhraješ reálně skoro nic.

Ke konkrétnímu problému - není mi zcela jasné, co vlastně vytáhli z logu... Zaznamenávalo to i po začátku pádu až do dopadu a šlo o to, že při nějakém poklesu napětí copter nesmyslně vypnul motory anebo byl vidět let v nějaké výšce a pak náhlý konec?
V prvním případě by se možná reklamovat dalo - výrobní chyba, která špatně vyhodnotila situaci a místo failsafe či lépe indikace předem vedla k pádu. Nebude to snadné, ale nevylučoval bych.

Pokud se ale napájení prostě ztratilo, tak to vidím jako problém, klidně se mohl uklepat i konektor, což je zase provozní opotřebení, nikoli výrobní vada, mohlo něco odejít uvnitř baterky (vadný článek), ale to je zase to samé, jde o konec životnosti provozním opotřebením, vibracemi atd., uhrát výrobní vadu je podle mne mimo realitu. V tomhle právě nesouhlasím s tím textem na výše uvedeném odkazu - on budí dojem, že je přípustný jen pokles kapacity, ale tohle není pravda, baterka může po delší době provozu odejít i úplně aniž by to šlo kvalifikovat jednoznačně jako výrobní vadu.

Ještě dodávám - výše uvedené se u copteru jen násobí. U notebooku, který není vystaven tolika vibracím, nárazům, atd. bych šanci na úspěch podobné reklamace neviděl nějak jednoznačně, ale přeci jen jistá pravděpodobnost by byla. Ale u copteru, kde je situace složitější a navíc destrukce po dopadu zakrývá příčiny to vidím jako velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 9:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.1.2016
Příspěvky: 14
Když jsem kdysi dávno rozkuchal Li-Pol baterku, která náhle měla nulové napětí, našel jsem v ní obyčejnou tavnou pojistku zamotanou pod smršťovačkami.
Netuším, jestli je to běžné řešení a nebo to byla specialita baterie od RC Systems. Pokud by taková baterie s pojistkou byla v koptéře a došlo k poruše která přepálí pojistku, koptéra spadne jak kámen a žádný fail safe nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 10:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Můj pohled asi některé lidi naštve, ale málo kdo si uvědomuje, že když si koupí copteru za 50 litrů, že o ně může během
vteřiny přijít (ať je v záruce nebo už ne) .
Je to stroj a ten se může porouchat kdykoli . Věc záruky je otázkou spíš pro výrobce . Kolik mu toho padá a jak se mu vyplatí
negativní reklama. Nechápu, jak o tomhle může rozhodovat prodejce .
V tomto případě si myslím, že zákazník něco mohl těžko ovlivnit. Ale když to výrobce neuzná má holt smůlu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 11:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Mohu se zeptat u jaké firmy se to reklamovalo? Mám také špatnou zkušenost s reklamací u RCking. U ani né půl roku staré Walkery se mi najednou zastavil jeden motor, samozřejmě za letu a začalo to kroužit a pomalu v kruzích odlétávat pryč k vesnici. Prakticky se to nedalo řídit v žádném modu. Dostal jsem to dolů asi tak na 40m a pak z obavy aby to na někoho nespadlo, jsem to pustil do pole. Samozřejmě se to rozpadlo, zničil jsem gimbal a poškodil novou Hero4. Naštěstí jsem měl vše natočené a zdokumentované, tak jsem jim to video poslal na reklamaci. Musím říct, že firma prostě dělala mrtvého brouka a zareagovala až po více jak měsíci po mých urgencích. Mezitím jsem to rozebral a pod tím motorem co přestal fungovat chyběla už z výroby podložka, takže to asi špatně chladilo a motor se přehřál. Měl jsem to dovézt do firmy a teď by náledovalo složité dokazování jestli tam ta podložka byla nebo ne, protože jsem ten vrak rozebral a to jsem neměl atd. až jsem to zkrátka vzdal. Je to jen samé zdržování a hra na nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Dle osobních zkušeností nemáš s reklamací baterie nejmenší šanci. Utáhnou tě na vařený nudli (nabíječka, způsob nabíjení, cykly, atd.), nebudeš schopen prokázat, že si sám nic nepodělal.


Naposledy upravil aviatik666 dne sob 10.12.2016 3:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 22:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
A neni to tak, ze by to mel prokazat vyrobce? S reklamaci je to vzdy pruda. Pokud se jedna u drazsi vec, pak si zaplatit znalce a pri uspechu by ti to meli proplatit, pokud jde o neco "levnejsiho" tak to bohuzel za ty nervy vetsinou nestoji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2016 6:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
JodiBB píše:
A neni to tak, ze by to mel prokazat vyrobce? S reklamaci je to vzdy pruda. Pokud se jedna u drazsi vec, pak si zaplatit znalce a pri uspechu by ti to meli proplatit, pokud jde o neco "levnejsiho" tak to bohuzel za ty nervy vetsinou nestoji.


Člověče, nebuď naivní... Už si někdy reklamoval např. boty? Víš co hňupů si koupí vyfešákované adidasky za pár litrů, chodí v nich za deště, sněhu, na tůry a když se jim za dva měsíce rozpadnou, tak je letí reklamovat. Nakonec koukají jako telata, když jim neuznají reklamaci s tím, že boty jsou určené na rovné zpevněné plochy a do sucha, např. do tělocvičny, atd., což je samozřejmě uvedeno v "návodu na použití", ten ovšem většina nečte a ihned vyhazuje... :wink:

Ale k věci, dokážeš si představit konkrétně u baterií do modelů, že by výrobce po roce používání dokazoval, jak uživatel nabíjel, skladoval, atd.?


Naposledy upravil aviatik666 dne ned 11.12.2016 7:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamace koptéry - pád a baterie
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2016 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
JodiBB píše:
A neni to tak, ze by to mel prokazat vyrobce?


U 1,5 roku staré věci určitě ne. Toto platí u reklamace do 6 měsíců, kdy prodejce (výrobce) musí dokázat, že výrobek neměl vadu už v době prodeje.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz