Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 24.11.2014 15:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2013
Příspěvky: 40
Dobrý den,

prosím poraďte, co jsou to vrtule "Slow Fly Electric prop"? To jsou jako něco mezi Slow Fly a Electric Prop? Jsou vhodné na quadrocoptéru s KV1350?

Jedná se o tyto: http://hobbyking.com/hobbyking/store/RC ... +prop+8038

A ještě jedna otázka, na ten můj motor NTM prop drive 26-28 KV1350 by měly nejspíše být (jsou v testech) vrtule 80x38 - dost špatně se shánějí aa tak tam dávám 80x45 - je to velký rozdíl? Chci klidný stabilizovaný let, nelétám akrobacii.

Mám teď problém s tím, že mi koptéra pořád osciluje, PIDeckem to nejde nastavit. Vzhledem k tomu, že mi už několikrát spadla, přičemž naposled hodně škaredě dnes ráno (ulámalo to všechny vrtule když to třídklo přímo o nastavovací matice nazem), tak bych připisoval důvod tady tomu. Přitom ale nevidím vizuálně pokřivení, ani nevidím změnu při točení, akorát v jednom motoru jakoby chrastí. Nevím :(


Naposledy upravil georgeld dne pon 24.11.2014 17:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 24.11.2014 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
To znamená, že sú to vrtule pre pomalý let s elektrickým pohonom. Nič, čo by stálo za zvláštnu pozornosť. Použiť ich, samozrejme, môžeš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.11.2014 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Jen tak mezi řečí, pokud ti koptéra osciluje, tak máš špatně nastavené PIDy anebo špatně vyvážené vrtule, nebo oboje.
Pokud ti koptéra vibruje, přenáší se to do řídící desky a do gyroskopů a dle "utažených" PID se to pak rozkmitá raz dva

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.11.2014 19:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
georgeld píše:
Dobrý den,

prosím poraďte, co jsou to vrtule "Slow Fly Electric prop"? To jsou jako něco mezi Slow Fly a Electric Prop? Jsou vhodné na quadrocoptéru s KV1350?

Jedná se o tyto: http://hobbyking.com/hobbyking/store/RC ... +prop+8038

A ještě jedna otázka, na ten můj motor NTM prop drive 26-28 KV1350 by měly nejspíše být (jsou v testech) vrtule 80x38 - dost špatně se shánějí aa tak tam dávám 80x45 - je to velký rozdíl? Chci klidný stabilizovaný let, nelétám akrobacii.

Mám teď problém s tím, že mi koptéra pořád osciluje, PIDeckem to nejde nastavit. Vzhledem k tomu, že mi už několikrát spadla, přičemž naposled hodně škaredě dnes ráno (ulámalo to všechny vrtule když to třídklo přímo o nastavovací matice nazem), tak bych připisoval důvod tady tomu. Přitom ale nevidím vizuálně pokřivení, ani nevidím změnu při točení, akorát v jednom motoru jakoby chrastí. Nevím :(


Jestli ty motory nepouštíš pořád na plný plyn, čili máš tam na koptéře rezervu ve výkonu, tak můžeš klidně používat i 8x4,5. Jediný rozdíl je, že mají větší záběr a pokud bys delší dobu dusil motory na plný kotel, tak je můžeš spálit, jestliže nejsou na tyto vrtule dimenzované.
Pro klidný let můžeš použít oba typy vrtulí, ale neměl bys mít u slowfly motýlí efekt, což se u lehkých vrtulí může stávat.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.11.2014 19:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
georgeld píše:
... vrtule 80x38 - dost špatně se shánějí ...

To nevím, já je běžně kupuju - třeba http://www.lowpricerc.com/product_info. ... ler-p-1152 a samozřejmě i v česku se koupí. Podstatně lepší než ty čínské klony a výmysly. Jen něco víc stojí...
P.S. je tam (lowpricerc) velmi slušný výběr pravděpodobně pravých APC vrtulí... beru je tam už několik let.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz