Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 27.04.2014 17:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Rychlý nákres, co prodloužit ramena a na konce dát svislé stojiny tak aby to při jakémkoli nárazu na relativně rovnou plochu bylo chráněné?


Přílohy:
Quad rám.png
Quad rám.png
[ 101.72 KiB | Zobrazeno 1768 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 27.04.2014 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
georgeld píše:
Ticcino: proč zrovna průměr 3mm, máš s tím zkušenost?


Zkušenost přímo ne, ale tak nějak odhaduju, že by to mohlo být dost pružné, aby to nepraskalo, ale zároveň dost pevné, aby to vydrželo.
Někdo dále říká, že to stejně rupne. Je to možné. Nemám to vyzkoušené. Ono taky záleží, odkud to spadne a kam to spadne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.04.2014 20:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 72
Bydliště: Poblíž Třebíče / Brno
georgeld píše:
Oh..my...god :D
Já si stavím svoji koptéru a celou si ji programuju na Raspberry Pi, nemam tam žádný profi controler. Lítat jak malej Jarda si s tím klidně můžu, ale já musím testovat :-)


Doufám, že se pak pochlubíte s výsledkem. Mně totiž zrovna malina nepřipadá jako ideální pro stabilizaci koptéry. Alespoň tedy ne v obvyklé kombinaci s běžným Linuxem. Možná by se dalo sehnat jádro s RT rozšířením, ovšem pořád to nebude splňovat hard realtime požadavky. Dále pokud budete uvažovat nad nějakou pokročilejší stabilizací, připravte se na docela dost matematiky. Právě dokončuji diplomku jejíž tématem byla právě stabilizace koptéry. Trvalo řádově stovky hodin práce než se to dostalo do použitelného stavu.

_________________
MX16s + Duplex | T9x + Frsky @ Open9x
Tricopter | FreeBee | Swift | Sirius
Více na http://nosense.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 3:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Co třeba udělat si něco takového ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Hned jsem si na tohle vlákno vzpomněl, když jsem objevil následující video:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.05.2014 19:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.10.2012
Příspěvky: 80
existuje skupina lidi, kteri letaji dobre,presto se ochrana hodi. prulet lesem, nataceni skal nebo jen chteji obranu pred vrtulema. Chapu, ze jste tu machri v oboru a nikomu z Vas se nikdy neporadi havarovat nebo mu nevypovi elektronika. Videl jsem rozsekanou ruku od carbonove vrtule pri selhani elektroniky pri pristani. Ja mel treba problem s odpalenim motoru za letu a copter sel nekontrolovane na zem a motory naplno...ze dvou metru vysky jsem nestacil ani mrknout a uz to sekalo keriky. Chapu, ze 100% z Vas budou hned psat, ze jsem amater atd, ze nikomu jinemu se to stat nemuze a ze staci vypnout desku a vyhodit super padak, ale ochrana je docela dobra vec... uz jsem par konstrukci videl a nektere jsou povedene a lehke... napr: dural, plast atd...proc tu hned tazatele odkazat na uceni pilotaze?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 7:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2011
Příspěvky: 55
Bydliště: Sereď
Niečo pre inšpiráciu


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nikdo nepíše, že létá stoprocentně a nemůže havarovat. Ale všechny tyhle "berličky" jednoznačně zhoršují letové vlastnosti jakéhokoliv stroje. Nebo je lepší jezdit na kole s pomocnými kolečky celý život jen proto, že by to mohlo (někdy, možná) zabránit pádu?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
MishoIV píše:
Niečo pre inšpiráciu

V podstatě to samé, ale designově propracovanější prodávám na Aukru.
Hledejte "trainerquad"
Včera jsem naflashoval nový FW. Lítá to líp.
Pravda, když víc fouká, tak to bere vítr. Ale jinak super.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2014 0:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
JosefSvejk:
Citace:
Nikdo nepíše, že létá stoprocentně a nemůže havarovat. Ale všechny tyhle "berličky" jednoznačně zhoršují letové vlastnosti jakéhokoliv stroje. Nebo je lepší jezdit na kole s pomocnými kolečky celý život jen proto, že by to mohlo (někdy, možná) zabránit pádu?


Kromě zhoršených letových vlastností se Ti takovej pád pěkně prodraží, pokud sekneš třeba s tím karbonovým monstrem, jak má v odkazu Drondys.

Taky jsem nad takovýma blbostma kdysi přemýšlel, potom jsem ale zjistil nějaké zásady, jako třeba vše co nejlépe vyvážit, šroubované spoje zalepit, silové konektory vyházet a kabely propájet (tím ušetříš mimo jiné i takových 50 g).
Nakonec před letem dělat předletovou přípravu - kontrola dotažení motorů, vrtulí, upevnění baterie apod.
Pokud to budeš svědomitě dělat, tak na takové nápady brzo zapomeneš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2014 7:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
oplu píše:
Rychlý nákres, co prodloužit ramena a na konce dát svislé stojiny tak aby to při jakémkoli nárazu na relativně rovnou plochu bylo chráněné?


Vzhledem k tomu ze jsem se svoji copterou uz parkrat prastil a odnesl to 2x motor tak bych doporucil :

1. pouzivat levne vrtule
2. pouzit tendle system s prodlouzenym ramenem a plackou na konci - je to lehke a po kazde kdyz jsem oddelal motor tak to bylo po padu na bok ktery zachytil motor. Todle pomuze ale nesmi to byt zase moc - jinak se to zastavi na fleku a dojde k poskozeni setrvacnosti
3. pres elektroniku dat plastovy dekl - treba od baliku CDcek nebo plastovy kyblik od velkeho baleni uzenacu/salatu
4. misto podvozku bych dal na spodek kostku peny (idealni je ridke EPP nebo takovy ten polyethylen co se do toho bali elektronika) aby vypruzili
5. pokusy delat nad vysokou travou (nebo si koupit 2x2 metry 20tky molitanu)

Narust hmotnosti bude minimalni a pokud s tim clovek praskne tak ze to nevemou tydle zakladni veci tak uz se stejne hejbne ram. Jo a rozhodne bych nepouzival plastovy ramy - hlinikovy profil 15x15 z OBI vydrzi i naraz do betonoveho sloupku (overeno nekolikrat osobne :-D )

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2014 7:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo a jeste jedna vec

Kdyz ladim copter s novym softem tak pouzivam metrovy hlinikovy profil ktery je na zemi zajisten (pridelanej k prknu na kterem je 10kg zatez) a na konci ma pricne zavitovou tyc. Takze z nej copter nemuze ulitnout ani kdyz se zblazni ale muze po nem litat nahoru/dolu, otacet se atd....

Pokud bych vyvijel soft pro copter tak si poridim bud delsi profil nebo gumove lano od stropu na zem a pod copter dam vrstvu molitanu. Vzhledem k tomu ze nebude moct uhnout (moc) tak by stacilo 1x1 metr , takze vemes molitan do postele a das na pul a na sebe. Vyjde te to pod 500 a muzes si tam litat az do aleluja. Pokud ti bude drzet dobre v mistnosti tak jsem presvedcen ze to da i venku protoze pokud nebudes zrovna v hale tak vrtule udelaji slusne turbulentni proudeni diky odrazum od sten.

Akorat nebudes moct testovat GPS, to by jsi to musel vzit ven

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz