Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: stř 09.04.2014 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
JirkaA píše:
Texas Instruments posílá vzorky zdarma ;).

Kdysi jsem objednal vzorek a dosud nic nepřišlo. Zato od nich dostávám mailem nabídku na další vzorky. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 5:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
mnov píše:
Kdysi jsem objednal vzorek a dosud nic nepřišlo. Zato od nich dostávám mailem nabídku na další vzorky. :)
chce to firemní mail..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 9:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
pouzivam tento ... a funguje 100%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ross4435897 píše:
pouzivam tento ... a funguje 100%

Ten tebou odkazovaný zdroj sice má max 3A, ale současně má max. výkon jen 10 W, a to je málo. Vlasta2 zmínil, že chce zdroj, který bude dávat 3A při 12V tj. výkon okolo 36W tedy maximální výkon by měl být ještě raději o kousek výš aspoň cca 40W.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 9:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mám dotaz k původnímu příspěvku - fakt bude odběr 3A? Já v copteru se 4s používám obyčejný 78S12 plus dva blokovací kondenzátory bez chladiče a není nejmenší problém z toho prostého důvodu, že to u FPV se 12V napájí reálně jen kamera a OSD, což je odběr hluboko pod 1A. A to pak vyjde dobře, napětí na vstupu při zátěži reálně maximálně 15,5V, rozdíl tedy 2,5V, ztrátový výkon do 2,5W, ale reálně je odběr spíš jen 0,5A a pak jsme na 1,2W, což nestojí za řeč.

Tohle mi přijde jako zásadní bod, myslím si, že lineární stabilizátor 3A je poněkud blbost, jenže zároveň ani není v FPV na nic potřeba - prostě špatné je zadání a z toho pak plyne i problematické řešení (zbytečně těžký chladič atd.). Anebo ti fakt něco ty 3A na 12 V žere???

Edit - omluva, všiml jsem si, že chceš krmit i gimbal... Tam bych skoro radil ověřit, jestli náhodou není ten lineární stabilizátor s chladičem a větrákem váhově horší, než samostatný LiPOL 3s 850mAh, možná budeš překvapen :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 9:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
ten stabilizátor včetně přívodního kabelu a držáku váží 55 gr . Takovou baterku leda z balsy :D . Kolik bude žrát ten gimbál se teprve uvidí. Sice ho mám, ale zatím nebyl spuštěn - dělám vše postupně, takže zatím vycházím z nepříliš jistých informací na netu, co by to mělo žrát a radši počítám víc, aby byla rezerva.
Testoval jsem ten pulsní od HK (12V/5A) se stejnou zátěží 1,8A a bez smršťovačky se to ohřálo po 10 minutám na 39 stupňů, což je o 6 více jak ten lineár. Pochopitelně to nemá žádný větráček ani chladič a váha je taky někde jinde...... (účinnost momentálně pomíjím).
Uvidím, jak se to bude chovat, až se zapojí vše co je v plánu, do startu je ještě daleko a tak mám čas na event. změny/úpravy.

Vlasta

p.s. napětí baterky 16,8V jsem psal jako maximum, normálně tohle napětí po připojení nějaké zátěže velice rychle klesne .....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 10:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jen se nesměj, ta baterka by vyšla na 64g, viz http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html . A navíc většina gimbalů funguje v pohodě i s dvoučlánkem a tam se s baterkou dostaneš pod 50g.
V podstatě jsem se s tou hmotností docela trefil - ten tvůj lineární BEC není špatný nápad, ale proti externí baterce hmotnost neušetříš. A když si vezmeš, že to zcela oddělené napájení už problémy s nějakým interním rušením vyřeší jaksi principiálně, tak to asi za úvahu stojí...

Jinak neber tento příspěvek nějak "destruktivně", tak to nemyslím, tvoje řešení asi fungovat bude dobře, v reálu navíc napětí pohonné baterie poklesne více a tím se zátěž lineárního BECu dále zmenší. Jen upozorňuji na to, že jsou i jiné varianty, které stojí za pozornost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 10:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
já to beru jako diskusi, ne jako přetlačování, takže jsem rád za každý názor. Ten gimbal, resp. řídicí deska má doporučených 12V, tak to chci dodržet i když to asi bude běhat i s nižším napětím. Mě se to hodilo, protože video TX má taky 12V a případné Ledky (nevím jestli tam budou) taky běží spolehlivě na 12V. Je to, jak už jsem psal zkouška a když se to neosvědčí, bude změna. Doufám, že nebude :)

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 11:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Variant je určitě více... Sám teď něco podobného řeším (přidání gimbalu) a primárně se kloním k spínanému BECu 12V, který bych spíše mírně "vytunil". Mám na mysli o něco lepší filtr na výstupu než jen obligátní feritový kroužek a asi i pojistku na vstupu, aby se vyloučil nejaký zkrat a jeho dopad do pohonu, vycházím z logiky, že gimbal není kritický pro let a tak ať se radši odpojí, než aby bylo riziko problému jinde. Nicméně asi začnu právě od varianty pomocné baterie, shodou okolností doma dvě nepříliš využité LiPOL 3s850mAh, tak si to o tuto možnost přímo říká :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lineární stabilizátor napětí
PříspěvekNapsal: ned 20.04.2014 16:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
Pripajam sa k zastancom spinaneho regulatora. Pokial by cinnost regulatora nejako ovplivnovala/rusila video transmiter, su rozne sposoby ako taketo rusenie odstranit (kondenzator, ferit...). Linearny potrebuje velky chladic = vacsia vaha = vacsia spotreba = kratsi let, navyse potrebujes ventilator ako si pisal, privela vykonu vypustas len tak do vzduchu...
K rovnakym zaverom prides asi aj sam pri testoch..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz