Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2013 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Ancistrus01 píše:
Hele tento typ vyhrál! dal jsem pod gopro BEZ krytu onu gelovou podložku a jelle efekt není VŮBEC ŽÁDNÝ! Díky moc chlape!! :D :D

Rádo se stalo...od toho tu to forum je... :wink:

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2013 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Pokud by jsi nemel onu specialni gelovou vlozku od podlozky na mys (tip pro nekoho dalsiho), neni potreba shanet nic na eBay (nebo kupovat drahou gelovou podlozku na mys), i u nas se da koupit tzv. MoonGel (coz je modra gel podlozka proti Jello), sezene se v kazdem lepe zasobenem kseftu s hudebnimi nastroji - pouzivaji bubenici pro tlumeni cinelu :D

Nekdy pomohou i drobne kousky MoonGelu pod motory. Ale zaklad je mit dobre vyvazene vrtule, prip. motory a odpruzeny zaves pod kameru.

Jello je ale take produktem tzv. "Rolling shutter" efektu zpusobeneho zaverkou kamery s CMOS snimacem, co je i GoPro. Pomuze ND filtr pred objektiv.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2013 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
No já jsem moongel zkoušel, zkoušel jsem i teď novinku od TBS Loveseat a jednoznačně mě nejlíp fungovala právě ta nejlevnější gelová podložka pod myš...Ta je samozřejmě i levnější než moongel. Takže ono drahé věci nemusí být vždy ty nejlepší :wink:

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Woita píše:
... a pak na to video ještě pusť nějaký program, který ti odstraní třesení. Třeba "Deshaker". Vygoogli si, budeš se divit!

S Phantomem lítám pro zábavu, FPV zatím nemám a natáčení videa není mou prioritou, i když bych rád sem tam natočil něco, na co se dá kouknout. Pokud chci něco natočit bez jello efektu, tak musím použít asi 5 let starého Panasonica SDR S7, jenže ten není HD a ten neostrý obraz mi nesedí. Zas má CCD snímač a jello efekt není. Když použiju 10x lehčí klíčenkovku 808#16, tak ta má CMOS snímač a jello jak sviň. Dá se kromě pluginu pro VirtualDub použít ještě nějaká jiná metoda na odstranění toho efektu? Nenašel jsem nic pro Avidemux, který s oblibou využívám. Je tedy ještě nějaká jiná volba?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Ja osobne nemam Jello efekt jiz zadny, a tady by shrnul nekolik veci, ktere tomu zasadne pomohly (a na pocatku me to jellovalo jako s.ina), konkretne na mem Phatnom ptaakovi:

- dobre vyvazene vrtule (asi nejdulezitejsi, proc si vibrace sam vytvaret, kdyz proti nim bojuji?), asi je jedno z jakeho materialu jsou, nebot me Jello nevznika jak s temi setovymi mekkymi DJI plastaky, ani s novymi lehkymi a velmi pevnymi carbono vrtulemi

- dobra antivibracni zakladna pro montaz kamery - hodne dulezite ne-li nejdulezitejsi, na trhu se jich sezene spousta, ale jen nektere prinasi dobre vysledky (moje viz foto nize)

- nastaveni kamery (v mem pripade GP3B) - obvykle pouzivam nastaveni 1080p/60fs - toto nastaveni kamery prave nejlepe predchazi vzniku Jello na CMOS snimaci, toto je dost dulezite, nebot Jello vznika primarne jako dusledek rolling shutter efektu na CMOS snimaci, navic se v pri tomto frame rate da video v postprocesu zpomalit beze ztraty kvality

- z pocatku jsem pouzival i original GP pouzdro (Skeleton), ktere rovnez hodne predchazi vzniku Jello, nicmene pozdeji jsem GP osadil i do originalniho drzaku ptaaka, Jello se nekonalo (to je dobra zprava, nebot do gimbalu Zenmuse 3H-2D Skeleton posadit nepujde, a je navic dost tezky, Skeleton pouzivam jiz jen pri nejakych rizikovych ci zkusebnich letech)

- pokud by ani toto jeste nepomahalo, je nutne predsadit na objektiv kamery ND filtr, nutici zaverku kamery k delsim casum, to zamezi vzniku rolling shutter efektu a nasledne Jello efektu

Odstranovat nasledky Jello efektu az v postprocesu softwarove (tzn. kdyz je jiz v obraze), myslim neprinese zadne valne a koukatelne vysledky, a pokud ano, bude to z principu na ukor rozliseni a celkove kvality obrazu a vetsinou i zmenseni zorneho pole, pokud to pomuze vubec.


Přílohy:
IMG_9118.jpg
IMG_9118.jpg
[ 92.21 KiB | Zobrazeno 3827 krát ]


_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 22:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2014
Příspěvky: 4
Jak se tak dívám tak podložka je vlastní výroby. Nemáš náhodou tip na kupovanou be gyra? Mam walkeru 350ku a ta má krátký nohy, takze tam neco narvat je pruser.

Diky za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Fajas píše:
Jak se tak dívám tak podložka je vlastní výroby. Nemáš náhodou tip na kupovanou be gyra? Mam walkeru 350ku a ta má krátký nohy, takze tam neco narvat je pruser. Diky za odpoved
Tuto mou Ti mohu odprodat, pokud mas zajem, jiz ji nepotrebuji, od lonskeho leta mam gimbal... A neni domaci, ejto profi, ty dumpery jsou vyborne, nemel jsem ZADNE jello...
Dej vedet.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2015 21:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Da se nejak podle stylu jello efektu poznat o jaky jde problem ?

Dneska jsem dal poprve let s gimbalem. Gimbal je cina ale ke copteru je uchycena pres silentbloky na gimbalu k desce a deska je na silentblokovych krouzkach na trubkach a trubky jsou ke copteru opet pres krouzky z gumou. Vrtule vyvazene.

A na kamere (GoPro 3 White) je brutalni jello. Slunce slo z boku a nizko (podvecer) a jello je takove tahle, jakoby pomale (toceno pri pomalem stoupani)

Netusi nekdo jak poznat zda je jello zpusobene vibracema (dovedu si predstavit ze cinsky gimbal vibruje sam o sobe nebo ze to chyta nejakou rezonanci - je docela vystrceny pred copter a neni pridalny pevne) nebo rolling shutterem ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2015 23:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Já jsem taky zjistil, že se video vlní ještě před roztočením vrtulí, takž to musí dělat gimbal (Walkera g-2d).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz