Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2013 19:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Prágl - střed vesmíru
Zdravím, nevěděl by mi někdo pomoc?

Dnes jsem šel na kopec. Vyletím asi 3metry a nejednou zas se kopter zhroutí (opakovaně, už se mi to stalo několikrát). Úplně nová nabitá baterka Turnigy. Výsledek: zlomený ten držák motoru.

(Zkoušel jsem test dosahu Tx Rx. Normálně přijímač svítí i když jsem 2 patra pod barákem ve sklepě, takže dosah má vysílačka dobrý.)

Nechápu čím to je, ale když teď koptera zapojím jakoby neměl sílu letět, skoro se ani nezvedne. Přitom baterky mají dost napětí. Jakoby ho něco zkratovalo? Tak nevím, zda to nemůže být nějaký kontakt mezi přijímačem a multiwii, nebo není vadný multiwii.

Kontroluju teď všechny napájecí dráty + dráty z ESC k motorům atd., ale zatím nic.

Nemáte nějaký nápad?



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
www.quadcopter.8u.cz -popis stavby quadrokoptéry


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 10:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
no text entered...


Naposledy upravil s3030150 dne stř 23.04.2014 16:43, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 10:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Prágl - střed vesmíru
Tak deska cirius z rctimer.com za 30$.
Tx Rx Turnigy T9x z Hk.
Zapli level mod - akcelerometr + kompas
-oba kalibrovany u Pc

-fakt je ten,ze to zacalo delat pred cca 2 mesici po prvnim zapnuti stabilizace. Ale vidim to spis na studenak nekde na dratech. Motory se uplne zastavili vsechny a pred padem jakoby meli snahu se zas rozbehnout.

_________________
www.quadcopter.8u.cz -popis stavby quadrokoptéry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 10:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
no text entered...


Naposledy upravil s3030150 dne stř 23.04.2014 17:58, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
s3030150 píše:

podla mna mas bud neskalibrovane akcelerometre alebo zle nastavene PID, pretoze quad ti kolise zo strany na stranu, az sa nakoniec prevrati.


Nemyslim si ze za vsetko moze zle nastavene PID..Urcite by to nerobilo az toto..
PID moze byt aj dobre,,to co odovzdava motorom rychlu reakciu na zmenu otacok je regulator..
Tiez som mal raz takyto problem ale iba na jednej osi..Nahodou som zistil ze to robia regulatory,ked som sa hral s casovanim motorov,ci to ma nejaky vyznam..
Stale mi to padalo a chytalo oscilacie iba na jednej osi.S PID som mohol robit cokolvek,nic nepomahalo.
Definitivne to vyriesilo az to,ked som do tych reglov nanovo nahral parametre z kalkulacky.
A zrazu to islo..Potom ked som robil cokolvek s PID,nikdy to nemalo az tak za nasledok,ze by sa mi z nicoho nic stroj zrutil..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
no text entered...


Naposledy upravil s3030150 dne stř 23.04.2014 13:58, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Prágl - střed vesmíru
PID jsem nastavil uz predtim defaultne. Pres kalkulacku uz predtim nastavil vse co mi Johny napsal. Osy jsem vymenil a vrtule jakstaks vyladil. Pres Gui to vibrace temer nemelo. Bez stabilizace drzel pekne akorat mi ubihal i v pokoji dozadu. Tak jsem ho musel hodne vytrymrovat. Takze ja uz verim jen tomu spatnymu reglu. Jeden se dost prehriva. Ale asi to je tim ze vse napaji. Nebo tem dratum ktery zkontroluju za asi hodinu. Divny je ze driv to proste nahodne spadlo. Ted uz se to ani nezvedne.

_________________
www.quadcopter.8u.cz -popis stavby quadrokoptéry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Tak to uz teraz mozem potvrdit ze ak vypne Level mod,tak mu to poleti..Lebo v akro nemas take rychle zmeny a tym aj dorovnavania do roviny a vsetko s tym spojene..
Mne sa to tiez takto chovalo,no iba na dvoch regloch a akro samozrejme normalne letel..
Taktiez ked som vyskusal dat na quada 180W 2830 750kV motory,APC vrtule z HK,prisli mi uz dost tazke..Tak v akro normalne letel ale akonahle som prepal na Level mod,tak troska zmena v riadeni a tym padom aj dorovnanie do roviny mali za nasledok neodvratne oscilacie a tym padom aj pad..
No skusal som to iba doma pol metra nad zemou..Proste ten motorek nemal dostatok momentu sili na dorovnanie ziadanych otacok za kratky cas..Tym dochadzalo k oscilaciam..A to chcem povedat ze s tymto nemalo PID ziadny suvis.Cela PID je navrhnuta len na LEVEL mod..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
no text entered...


Naposledy upravil s3030150 dne stř 23.04.2014 13:00, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
no text entered...


Naposledy upravil s3030150 dne stř 23.04.2014 18:06, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Prágl - střed vesmíru
To se musim porivat. Johny pise ze bec co je pod plynem napaji automaticky desku. Udelal jsem si i tlacitko na vypnuti fpv vysilace a osd. To jsem mel vyple. Napajelo to jen 4 blikaci diody a 808kamerku. Ta ma asi 250mah baterii - tu to asi nabijelo. Vzdy kdyz se to stalo mel jsem ji pripojenou. Ale stejne se mi to nezda. Tolik elektroniky tam nemam. Nevim uz kolik regly davaj. Ale mam pocit az 3-5A. To bych se mel vejit. I kdyz tam ted kamerku nemam tak to skoro nevzleti. Takze problem vidim jinde.I kdyz radeji pouziju externi bec co se mi vali.

_________________
www.quadcopter.8u.cz -popis stavby quadrokoptéry


Naposledy upravil thegrid dne pát 01.02.2013 11:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Prehlizim to a nebo nikdo neresi nastaveni minimum plynu ?

u coptery by melo byt v softu nastaveno tak aby v zadnem pripade (ani pri uplnem stazeni plynu a prudkem pohybu) nedoslo k uplnemu vypnuti motoru tj. zastaveni vrtule.

Pokud k tomu dojde tak je to cesta do pekel protoze roztoceni motoru trva proste moc dlouho. Takze krome nastaveni regleru je potreba nastavit i v configu hodnotu #define MINTHROTTLE


ad bec - pokud maj reglery rozumny linearni becy tak je muzes pripojit do desky vsechny, meli by se o odber podelit

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jeste jeden dotaz - co znamena "pres GUI to vibrace takmer nemelo" ? Kolik jsi mel Scale v UI a kolik ti vyskakovali vibrace ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 11:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Prágl - střed vesmíru
Kdyz to pripichnu nq usb kabel a zapnu Gui. A pridam plyn tak aby se to neodlepilo ze zeme. Tak tam mas 4 zelene posuvniky. Ty byly dost klidne.

Jeste bych dodal. Kdyz se nevyplati pouzivat baro ani kompas. To mi to tam toho moc nezbyde. To vic toho nefunguje nez funguje .

_________________
www.quadcopter.8u.cz -popis stavby quadrokoptéry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crash opakovaně
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2013 12:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ty posuvniky jsou od motoru, ty skacou az kdyz jsou vibrace na extremu

Dole mas bilej carovej graf, nad nim v pravo je "Scale" ktere se da zvetsit na 10, na levo jsou barvicky ktere jdou klikem vypnout.

Postup je ten ze vypnes vse krome gyra, scale das na 10 a zkusis pridat plyn na jednom motoru (nebo na vsech)

Pokud jde cara na vic nez 10-15% maximalniho rozsahu grafu ve scale 10 tak tam rozhodne jsou vibrace a jejich odstranenim zlepsis chod.

Bohuzel je to (jako vse u copteru) dost subjektivni takze nekdo je tam ma , nekdo ne, nekdo je odstranuje na hrubo a nekdo az na dren i za pouziti ruznych podlozek pod desku atd.....

Zalezi na tobe ale rozhodne je to tak ze cim mene , tim lepe


Ohledne bara/magnetu - podle mne to vyznam ma ale clovek si musi byt vedom jejich omezeni. Napr. baro ma presnost +- metr takze tezko muzes cekat ze ti to udrzi coptera ve 30ti centacich na zemi. Na to jsou jine senzory (sonary)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz