Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 0:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2013
Příspěvky: 40
Ahoj,

potřeboval bych nové motory, NTMkám 1350KV v podstatě odešly ložiska, asi tomu přispělo dost pádů, nicméně dostal jsem se taky k informaci, že se ložiska na těhle motorech, a vůbec na těch levných asijských motorech, rychle vyběhají.

Jsem student a tak bych potřeboval něco levného. Bohužel SunnySky, který je dost oblíbený, zrovna dost čelí falzifikátům, četl jsem měsíc staré téma (viz google "SunnySky fake") že z banggood.com chodí už samé falzy, které prý nejsou ok. A tak i ten odpadá. Turnigy je to samé co NTM.

A proto mě napadlo, osadit koptéru těmito 620KV motory: http://rctimer.com/product-911.html, ty osadím 10x4.5 vrtulemi a při 4S LiPol budu s nimi mít zdvih 1000g při 10A. Slibuji si od toho, že kdyuž tam budou ty slavné čínské ložiska, tak se aspoň s tak malými otáčkami tak rychle nevyběhají. Tento motor už zde doporučoval jeho stálý odběratel.

Ještě to chci osadit do HobbyKing EPP rámu (toho polystyrenového) ať ty motory netrpí při pádech, což mě omezuje na max 10" vrtule.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 0:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
mě napadlo vyměnit ložiska za jakákoli která pasují rozměrem a jsou kvalitní..... ale já jsem asi jinej.....alespon to většina kolegů říká.......... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 0:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2013
Příspěvky: 40
a to třeba u toho NTM jde? Jako, dá se asi říct, že když je vyměním, tak z toho bude vcelku normální motor, ne? Kromě teda těch spinnerů, ty budy mít už asi disbalanc... předpokládám že na samotné konstrukci motoru nic číňani nezkazí, nebo jo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 9:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Ložiska jdou vyměnit v podstatě u každého motoru. Není to složitá operace:
http://www.youtube.com/results?search_q ... r+bearings
Cena japonských ložisek je okolo 100,- Kč za kus, mrkni se třeba na tobex.cz.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 9:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Výměna ložisek ne vždy řeší problém. Křivá hřídelka, nevyvážený rotor, to jdou věci, které rapidně sníží životnost i nových ložisek..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 10:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JirkaA píše:
Výměna ložisek ne vždy řeší problém. Křivá hřídelka, nevyvážený rotor, to jdou věci, které rapidně sníží životnost i nových ložisek..

Přidám - hřídelka menší o pár stovek. To nevyřeší ani Japan z Tobexu. Nakonec jsem to zakápnul zeleným anaerobním slizem a je vyřešeno.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
jyrry píše:
Přidám - hřídelka menší o pár stovek. To nevyřeší ani Japan z Tobexu. Nakonec jsem to zakápnul zeleným anaerobním slizem a je vyřešeno.

Dobrá rada nad zlato.
Samozrejme netreba ho dostať dnu do ložiska (na guličky..).
Horší problém by bol excentrická alebo akokoľvek inak zmršená diera v tele motora.

Fakt je že krivé alebo nevyvážené to nevyrovná, ale treba si otvorene priznať že to nemusí byť čínky motor a môže to byť "náš" unášač alebo vrtuľa (kde je dúfam jasné že nová kúpená vrtuľa vyvažovaná nijak a nikým nebola a treba si ju "dokončiť" doma), čo ložiská ničí.

Čínskych omtorov mám kopu a žeby to bolo nejak extra zlé si nemyslím. Možno záleží od kusu..
A navyše, nízkootáčkové obežky, to netrpí až tak, ak ide o zlomok gramu niekde na rotore, ako keď je "mimo" väčšia vrtuľa.

Radil by som nešpekulovať, a meniť ložiská podľa potreby a podľa toho kde sa podarí nájsť hociaké čo tam pasujú. (ala rctimer či hobbyking v sáčku po 10ks).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 19:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2013
Příspěvky: 125
Bydliště: Těšínské Slezsko
jyrry píše:
Nakonec jsem to zakápnul zeleným anaerobním slizem

To já byl hodně opatrný,o nějakém kapání ani řeč(špička tenčí strany párátka)a málem se slepilo.
Nevím,jestli se můžou přímo odkazy(z čajny asi jo)ale já bral tady:http://www.prumex.cz/loziska/kulickova-loziska/lozisko-693-2z-ezo/

_________________
DJI Ph1->do 450 H.A.L;FPV,h.made ekobrýle-5"monitor,GB Tarot T-2D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 20:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Já beru ložiska z Tobexu (je tam možnost výběru čínské - japonské).
Od té doby co jsem to ložisko přilepil se mi hlučnost vřetena frézky okamžitě rapidně snížila a jen velmi pomalu narůstá; stále mohu frézovat bez hluchátek, což dříve nešlo ani s novým ložiskem. Naběháno to má hezkých pár desítek hodin při točkách 18-22.000 ot/min.
Když jsem napsal "zakápnul" tak jsem myslel kapičku na špičku bambusového párátka, přiložit na hřídel poblíž ložiska a nechat tam skanout po hřídeli, rozteče se to do kapiláry mezi kroužkem ložiska a hřídelí.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 22:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2013
Příspěvky: 125
Bydliště: Těšínské Slezsko
Supr,to je ono,toto je modelařina,tak bych si představoval rady nám patlalům(vakuová laminace-hydrofoila).Dík.

_________________
DJI Ph1->do 450 H.A.L;FPV,h.made ekobrýle-5"monitor,GB Tarot T-2D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz