Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
Zdravim mám takový problém s kvadrokoptérem. Prosim o navedeni, v cem by mohl byt problem.

Je to kvadrokoptera s KK 2.1.5, klasicke X. Po jednom drsnejsim pristani se koptera chova divne pri rotaci kolem vlastni osy. Kdyz chci kopteru otocit proti smeru hodinovych rucicek, vse je ok. Kdyz chci kopteru otocit po smeru hodinovych rucicek, dochazi k tomu, ze levá horní a pravá spodní vrtule VIDITELNE na chvili zpomaluje nebo se na zlomek casu zastavi, kopter take subjektivne se otaci pomaleji nez opacnym smerem. Pochopitelne kvuli tomuto vyraznemu zpomaleni otacek se koptera stane na chvilku nestabilni (propadne se ji rameno). Nevite, zdali se spise jedna o problem motoru nebo regulatoru?

Po tom drnejsim pristani jsem take zaznamenal, ze telo (kryt) leveho spodniho a praveho spodniho motorku ma vuli – kdyz jej chytnu za telo, tak se pohybuje trochu nahoru a dolu. U zbyvajicich dvou motorku se to nedeje.

A jeste jedna vec, ktera s tim nemusi souviset, zaznamenal jsem ji nekolikrat pred tou udalosti. Po vyletane baterce jsou regulatovy pro levy spodni a pravy horni motorek citelne teple. Zbyvajici dva regulatory josu studene.

Pri viseni, klopeni, nebo letu dopredu/dozadu se to imho chova ok.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
kvadro = 4x - tak co třeba některé díly mezi sebou prohodit, to už by Ti mohlo dát návod, ve kterém tom dílu je ten raťafák zakopaný.

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
To je jasne :) jen jsem chtel vyuzit dobu, nez prestane prset, abych mohl zacit s nejakym testovanim...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
mne sa presne takto chovala koptera pe vymene motorov a vrtul a 3s bateria uz nestacila ale to je iny pripad,oznac si regulatory a skus ich prehodit a uvidis ci sa to prenesie inam, ta vola axialna je ok pokial tam nieje vola v lozisku ale mozes si povolit cervika a doklepnut tu volu.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Nechápu, kam se ztratily všechny příspěvky. Určitě jich zde bylo víc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.05.2014 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
jipav: co tim myslis?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2014 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
Tak jsem to dneska zkousel – vymenil jsem spodni levy motorek za horni levy. Zadna zmena, porad stejne chovani. Bylo to dobre videt na podlaze, proti smeru rucicek se to tocilo dobre a snadno, po smeru rucicek jela druha sada motorku na vyrazne vyssi otacky nez predtim, a skoro se to neotacelo. Uz jsem se pomalu chystal na prehozeni regu, kdyz si povsiml, ze jedno rameno (spodniho leveho motorku) je trochu zkrouceno, jako do krutu, takze motorek je mirne na sikmo. Rameno jsem vymontoval, trochu srovnal a je to VYRAZNE LEPSI. Na podlaze se to uz po smeru otaci, a byt proti smeru je to vizualne porad lepsi, fakt je to velka zmena – hnedl jsem to sel zkusit ven a motorky se pri rotaci nezastavuji tolik, i regulatory byly teplotne vice vyrovnane. Nemohu uverit, ze by to mohlo byt tim – zitra udelam nova ramena a uvidim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2014 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
niky79:
Citace:
jipav: co tim myslis?


Myslím tím to, že zmizelo několik příspěvků, mimo jiné i ten, jak jsem Ti psal, aby sis překontroloval geometrii. Stačí naražení ramena a jeho pootočení o několik stupňů a je zaděláno na problém. Osky motorů musí být proto vždy v zákrytu.
To je první věc, co je po raně vždy nutno udělat - přerovnat rám a překontrolovat motory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2014 21:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
V logu zadny vymaz z tohoto vlakna neni. Nespletl ses?

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.05.2014 7:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2013
Příspěvky: 29
Bydliště: Pardubice
Nedostal se ti do motorů nějakej bordel?
Ještě bych zkusil vyresetovat KK do továrního nastavení, provést kalibraci a znovu nastavit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.05.2014 8:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
Haluska: nene, KK je v pohode. Na signaly z radia reaguje jak ma. A kdyby to byl bordel v motoru, pak by se zmenilo chovani koptery po prehozeni motorů, ale nic takoveho se nestalo. Ale když jsem trochu srovnal tu tycku, tak se to znatelne zlepsiho, uz se to do te strany otaci svizneji. Nen to uplne jeste idealni, ale ta tycka take neni porad uplne rovna – motorek je na ni mirne sikmo (nemyslim ve smeru k/od ridici jednotce).

EDIT: takze potvrzeno na 100 %. Motorek jsem vyrovnal a nyni to leta jako predtim regulatory jsou po 20minutovem letu plus minus stejne teple.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz