Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 16:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.11.2013
Příspěvky: 63
Drazí kolegové,

k mé nedomýšlivosti jsem zjistil, že při nákupu všech komponet pro stavbu mé první koptéry jsem zjistil, že mi chybí vrtulový unaseč. Zkusil jsem najít na českém internetu a nemohu ji vhodný produkt najít. Proto chci Vás požádat, abyste mi aspoň poukázali, kde a jaký si mám koupit. Pro lepší představu jsem přiložil fotku. Děkuji mockrát.


Přílohy:
2013-11-22 15.38.28.jpg
2013-11-22 15.38.28.jpg
[ 103.84 KiB | Zobrazeno 1670 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Fibik píše:
Drazí kolegové,

k mé nedomýšlivosti jsem zjistil, že při nákupu všech komponet pro stavbu mé první koptéry jsem zjistil, že mi chybí vrtulový unaseč. Zkusil jsem najít na českém internetu a nemohu ji vhodný produkt najít. Proto chci Vás požádat, abyste mi aspoň poukázali, kde a jaký si mám koupit. Pro lepší představu jsem přiložil fotku. Děkuji mockrát.


V Česku nevím, ale z EU skladu Hobbykingu by to mělo být v pohodě a celkem rychle:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31698__NTM_Prop_Drive_28_Series_Accessory_Pack_EU_warehouse_.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 16:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.11.2013
Příspěvky: 63
To jsou přesně oni. Mě hlavně při prvním pohledu zmátlo to, že jsou pro čtyři šrouby. Proto jsem dále nezkoumal. Děkuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ahoj,
držák zadní montáže má 4 šrouby.
Unašeč má jen tři. Ale to už víš sám.

Já mám jiný dotaz.
Jak tak koukám, máš KK2 desku. Je to tak?
Já ji mám taktéž a mám tam jeden neduh.
Na straně kde jdou do displeje elektrické pásky se mi displej odchlipuje od rámečku. Když ho přitisknu, tak chvíli drží, ale ten pásek je trochu napružený a displej se zase od rámečku zvedne.

Na závadu to až tak moc není - funguje normálně, všechno čitelné, ale rád bych to měl v cajku. Vzhledem k tomu, že na tvojí fotce vidím nějaké oblemcání, tak mě napadlo, zda jsi neřešil to samé?

Mám trochu obavu displej od rámečku odlepit (abych náhodou neodlepil něco co nemám - třebas nějakou vrstvu toho displeje). Dal bych tam novou oboustranku.

Nebo naopak bych mohl displej heftnout k rámečku shora (do rohů po kapce lepidla). Ale jak říkám, nevím čím a co...
Nějaká rada?

Dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 17:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.2.2013
Příspěvky: 18
Fibik píše:
...Zkusil jsem najít na českém internetu a nemohu ji vhodný produkt najít....


Řešil jsem celkem nedávno totéž, pro totožné typy motoru. K velké radosti pana Hadače (děkuji mu tímto upřímně za jeho trpělivost a ochotu) jsem si koupil čtyři balení u něj. Odkaz zde.

Nyní je má citelně dražší, než 5. listopadu tohoto roku, kdy jsem je pořizoval. Dnes u něj stojí 69 oproti "mým" 52 Kč. Za tuto cenu jsem neváhal. Pravdou je, že to k němu do "obchodu" mám 35 minut rasantní jízdy; poštovné by rozvahu také změnilo...

No, ale (rychlá) možnost to v každém případě je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Ticcino:
Citace:
Na straně kde jdou do displeje elektrické pásky se mi displej odchlipuje od rámečku. Když ho přitisknu, tak chvíli drží, ale ten pásek je trochu napružený a displej se zase od rámečku zvedne.


Řěšil jsem to už u několika kusů a to tak, že jsem to v rozích zalepil kapkou silikonu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 1:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
jipav píše:
Řěšil jsem to už u několika kusů a to tak, že jsem to v rozích zalepil kapkou silikonu.


OK, rozumím.
Dotaz č.2, dá se někde sehnat menší balení silikonu než ta velká kartuše?
Nejde teď jen o tuto aplikaci, ale tu a tam potřebuju něco zasilikonovat (třeba v koupelně) ale vypotřebuju na to maximálně desetinu velké kartuše. Zbytek mi za 3/4 roku (do další aplikace) spolehlivě zatuhne.
V Baumaxech či Obi jsem nic takového nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
bude asi jen velká tuba malou sem ještě neviděl.. jinak v každých stavebninách většinou do stokoruny..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 7:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ticcino píše:
.... dá se někde sehnat menší balení silikonu než ta velká kartuše?...l.

na 100% dá - třeba instalatérské firmy; včera jsem ji viděl u nás v proskleném pultu a říkal jsem si že pokud nerozchodím velkou kartuši, koupím tu malou tubu, asi 20g odhadem, cenu si nepamatuji...

https://www.google.cz/search?q=silikon+tuba a dát najít obrázky ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 9:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.2.2013
Příspěvky: 18
Ticcino píše:
...vypotřebuju na to maximálně desetinu velké kartuše. Zbytek mi za 3/4 roku (do další aplikace) spolehlivě zatuhne....


Snad můj popis nepokrývá něco moc zjevného, až banálního.

Já to dělám tak, že si koupím náhradní hroty. Cenu přesně nevím, ale je to zpravidla pět kusů hrotů za zlomek ceny tuby silikonu. Ve velké většině (mých) případů nezatuhne v době nepoužívání silikon tak hodně, že by blokoval ústí kartuše. Silikon je zpravidla ztuhlý jen v rámci hrotu. Po přestávce v používání kartuše hrot tedy příslušně zkrátím, pokud mi nevadí tlustý výstup silikonu. Pokud ano, pak nasadím nový hrot.

Takto jsem -hrubým odhadem- schopen jednu kartuši používat až dva roky. Byly i situace, kdy silikon zatuhnul až do kartuše, ale to jde zpravidla vyřešit opatrným vyšťouráním "zátky". Jiná otázka je, jak takto používaný materiál bude stabilní z hlediska doby upotřebitelnosti - ale pro mé aplikace mě to neznepokojuje.

Podobně (ale bez ořezávání - vždy s úplnou výměnou hrotu) lze nakládat i s chemickou kotvou. Tam je takovéto hospodaření ještě účinnější, díky relativně vysoké ceně těchto přípravků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Jo, pokud to neprotuhne až do kartuše, tak toto je řešení.
Mně to bohužel protuhává až dovnitř. Doopravdy mám velké (hodně velké) přestávky mezi jednotlivými aplikacemi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz