Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 11:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
raz sa mi dostal do ruk taky vodic ale ten nebol pocinovany ale pojaneviemco ... jednoducho bol pekny strieborny ale cinovanie bolo na zabitie ... no tych milion drotikov pokial sa nepreleje cinom, skoro ako keby tam ani neboli, tak siel do kosa ... odvtedy verim iba medenemu "looku" :- ))))


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
coro píše:
ako ostro dokáže tie fety spínať čiže akú až špičku to tam pošle (prípadne ako je naladené riadenie bázy asi..)


presne tak, ide o spinacie casy, nie PWM fekvenciu, tych 8kHz je pre 20 cm vodic skoro ako DC :-)))) ... vobec nezalezi ci je tam 8 alebo 16 alebo 32kHz, v momente vypnutia tranzistorov sa na fetoch zidu dva naindukovane prudy valiace sa proti sebe co vytvori napetovu spicku ktoru moze odfiltrovat len paralelna kapacita v tom mieste ... ak je rozdiel medzi napetovou pevnostou tranzistora a napetia baterky mensi ako vzniknuty impulz, fetu ide o zivot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 17:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
to jyrry :
já se s repro kabelama nevnucuji, jen jsem si myslel, že čistá měď je lepší než jiná - odpor, teplota atd. . Co se týče ceny, tak jsem našel obchod kde se dá koupit 1m dvojlinky - průřez 1,5mm á 49,- tedy jedna linka 24,50 . IMHO na HK jsem u kabelů 16AWG našel, že to má průměr 3,1mm a kolik ampér, ale jaký to má průřez jsem nenašel.....?
Na tvým odkaze stojí 16AWG 60,-/1m. To je slušná rána. Mají v popise tloušťka 1,29 mm - kruci, co je to za údaj ?

to igorb :
možná budu za rejpala, ale pořád neznám odpověď na otázku, proč DJI dělá u S800 koptu regulátory pod motory, když je to tak nebezpečný. Že by profíkům nevadilo, když jim kopty padaj s nebe ?
To, že někomu shořel regulátor jsem už četl několikrát, ale zatím to vždy bylo tím, že výkon regulátoru v těchto případech neodpovídal "spotřebě" motoru. V případě, že osazený regulátor odpovídal proudové náročnosti motoru + min. cca 30% rezerva, regulátor nikomu neshořel, tedy já o tom nikde nečetl. Mluvím o skutečné (naměřené) hodnotě pro konkrétní motor a vrtuli. Ne, co se někdo dočte v tabulkách .

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 17:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vlasta2 píše:
.... na HK jsem u kabelů 16AWG našel, že to má průměr 3,1mm a kolik ampér, ale jaký to má průřez jsem nenašel.....?

už jsem tu ten odkaz dával ...
http://www.engineeringtoolbox.com/wire- ... d_419.html

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 17:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
zase jsem něco přehlédl .....
tak tloušťka 1,29 je vlastně průřez, to jsou mi věci........

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 17:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
neeeeeeeeeeee

já tam vidím
AWG / Diameter(mm) / Diameter(in) / Square(mm2) / Resistance(ohm/1000m)
AWG16 / 1.29mm / 0.051inch / 1.3mm2 / 13.0 Ohmů na kilometr ....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 18:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
neeeeeeee
já nemluvím o té tabulce, ale o tomhle - http://www.emotors.cz/silikonove-kabely ... -9679.html
tam píšou tloušťka 1,29 mm
:)

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Vlasta2 píše:
...tak tloušťka 1,29 je vlastně průřez...

...já nemluvím o té tabulce, ale o tomhle - http://www.emotors.cz/silikonove-kabely ... -9679.html
tam píšou tloušťka 1,29 mm :)

Tloušťka 1,29 mm ovšem není průřez (mm²), ale průměr (mm) což odpovídá pro AWG16 tomu prvnímu sloupci v té tabulce tj. průměru 1,29 mm. Je ovšem otázkou jestli je to k tomu vodiči skutečně reálná hodnota průměru. Průřez pro ten AWG16 vodič na eMotors neuvádějí a neuvádějí ani jestli se jedná o vodič plný nebo složený z několika lanek (kolika a jakých přesně). Pokud by to mělo odpovídat té tabulce tj. jeden plný vodič, pak by průměru 1,29 mm odpovídal průřez 1,3 mm².

Nicméně nutno podotknout, že hodnoty v té tabulce, kterou zmínil jyrry, jsou definovány pro jedinou plnou žílu. Vodiče složené z více lanek tam mohou mít rozdíly.

Tabulka popisující parametry AWG vodičů složených nejen z jedné jediné plné žíly, ale i v dalších variantách z více lanek menšího AWG typu je viz tento odkaz.

Například:

AWG16 (varianta 7/24) tj. složená ze 7-mi lanek AWG24
má průřez 1,42 mm² a průměr 1,52 mm

zatímco třeba

AWG16 (varianta 26/30) tj. složená z 26-ti lanek AWG30
má průřez 1,31 mm² a průměr 1,5 mm

Vlasta2 píše:
...IMHO na HK jsem u kabelů 16AWG našel, že to má průměr 3,1mm a kolik ampér...

Varianta AWG16 s průměrem 3,1mm ovšem v té mnou odkazované tabulce není. Nicméně ta tabulka popisuje průměr a průřez jen vodivé části kabelu a izolace může být různé tloušťky. Ve vztahu k té hodnotě 3,1mm pro kablík AWG16 na HK bych tedy spíš odhadoval, že tím je myšlen celkový průměr kablíku včetně izolace. Tomu ostatně i zhruba odpovídá zmínka pro silikonový kablík AWG16 na HK viz tento odkaz kde v sekci REVIEWS mimo jiné píše autor pod přezdívkou Corleone viz citace:

Corleone na HK v sekci REVIEWS k AWG16 se silikonovou izolací píše:
...
Aprox. 3mm diametre with insulation
16 AWG = Aprox. 1.31mm2
...

V sekci DISCUSSION zas uvádí autor pod přezdívkou nedry v příspěvku z 10/05/2013 maximální proudová zatížení pro vodiče se silikonovou izolací viz citace:

nedry na HK v sekci DISCUSSION k AWG16 se silikonovou izolací píše:
Here is the ampacity (maximum amount of current) that each size of this silicon wire can handle. Keep in mind that this is just a rule of thumb as ambient temperature and air flow will make a difference.

8AWG 200 amps
10AWG 140 amps
12AWG 90 amps
14AWG 60 amps
16AWG 35 amps
18AWG 20 amps
20AWG 12 amps
22AWG 10 amps


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Tak vám do diskuze přidám dvě drobnosti: vodiče odpovídající normě AWG mají v porovnání s vodiči odpovídajícími třeba evropským normám tlustší izolaci, takže pokud je někdo opravdu úchylák na odlehčování tak použitím ne-AWG vodičů ušetří 0.00nic na hmotnosti ;)
Druhá věc že vodiče se silikonovou izolací jsou proti "normálním" vodičům s PVC izolací o hodně náchylnější k poškození ale zase lépe odolávají vyšším teplotám.

Když tak tuhle diskuzi pročítám tak si v duchu gratuluji že se mně takové problémy netýkají... holt správné zaměstnání ;) :D

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 20:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Vlasta2 píše:
to johny107 :
netuším, co dostanu do ruky, když si u HK objednám kabely (pure + silikon), ale čistě teoreticky by to měla být licna z bezkyslíkaté mědi se silikonovou izolací. Neměl jsem to nikdy v ruce, ale ten kabel by měl být krom jiného velice ohebný. Hledal jsem licnu se silikonovou izolací a pure mědí u nás a jediné co jsem našel byly repro kabely - 1metr podle průřezu cca 350 - 500 Kč. Je pravdou, že jsou stíněný, ale najít jiné se mi prostě nepodařilo - je možné, že to prostě neumím nebo se to u nás jmenuje jinak, ale to už je jiná věc.......

Vlasta


Docela slušné lanka se silikonovou izolací mají ve firmě GES. Nedávno jsem pár metrů kupoval v jejich Brněnské prodejně, protože se mi nechtělo čekat na dodávku z Číny. Jsou složené z hodně tenkých drátků, ale průřezy mají v klasických hodnotách, jak je u nás běžné. Cenově to asi vyjde levněji z Číny, zejména pokud se to koupí přes buddy kód.

http://www.ges.cz/cz/kabely-konektory/lanka/lanka-cu-se-silikonovou-izolaci/SCNR.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 20:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
ta diskuse o drátech je vlastně vedlejší produkt původní diskuse ohledně umístění regulátorů. Nicméně, každá taková diskuse přináší docela zajímavé informace a to se taky nepočítám za šílence, který by počítal kolik drátků je v jádře a jestli není lepší o něco víc nebo míň drátků. Osobně mám radši klasické hodnoty než AWG, ale jinak je to fuk. Pro mě je důležité, aby byly kvalitní co do materiálu, aby to šlo dobře letovat, byly hezky měkký a aby mi při pájení neutekla izolace o cenťák od místa ohřátí. Že je silikon háklivý na poškození vím, ale silové kabely jsou v koptu většinou v trubkách nebo skryty někde mezi deskami, takže když se rozvody udělají trochu učesané, poškození skoro nehrozí....
A nyní slibuji, že se na dráty už nebudu ptát.......

Vlasta

p.s.
jak je to s těma regulátorama na S800 ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2013 6:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vlasta2 píše:
neeeeeeee
já nemluvím o té tabulce, ale o tomhle - http://www.emotors.cz/silikonove-kabely ... -9679.html
tam píšou tloušťka 1,29 mm
:)

Vlasta

a jooo, no jo, tataři bez technického cítění případně bez zábran :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2013 9:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
mam na dvou dvoumotorech 50cm kabelu do kazde gondoly + 8cm u baterek, proudy 50A, s trojclankem bez kondiku a bez problemu; s vyssim poctem clanku by to ale problemy delat mohlo, rekl bych.

že nekecám:
Příloha:
twin_esc.jpg
twin_esc.jpg
[ 70.23 KiB | Zobrazeno 2320 krát ]


takhle to provozuji již několik let, regly převážne Mystery 60A

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Predlzovanie kablov ESC - MOTOR
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2013 15:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
mě to vychází na 38-39 cm od regulátoru k desce s rozvodem 14,8 V . Asi jsem to už psal, ale - motor na 100% 16.6 A, výkon cca 245 W a regulátor 30A (na vstupu napájení filtrační kondik) opto, jinak .... DJI 30A .

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Kabely
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 23:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Jaké jsou zkusenosti s prodluzovanim kabelu ?

Redim dve moznosti :
Esc u motoru
- nasel jsem ze by se měli přidá low esr jindy.Jde o Afro Esc kde je kond dost malej
- hmotnost je na ramenech místo ve středu
- min dratu v rameni
- dobre chlazení

Esc v kastli uprostřed
- víc dratu 6 vs 2+4servo draty
- horší chlazení
- lepší umístění váhy
- esc je blíž ke kompasu
- nulový soubeh servokabelu a siloveho

Co vy na to ? Opravdu je potřeba nadopovat reglery kondama ? Rameno by melo cca 30cm takže prodloužení o 20cm proti základu. Netuší někdo co bude vic rušit a dělat potenciální problémy ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz