Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Antény pro R9 Mini a MM
PříspěvekNapsal: stř 07.10.2020 13:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
Zdravím kolegové,
na svých strojích používám přijímače R9 MM (ve verzi OTA) a v rámci "pádů" mívám problémy s těmito "T" anténami:
https://rcstudio.cz/cs/prijimace-r9/587-antena-t-ipex4-eu.html
Pájený spoj uvnitř té plastové krytky je při pádech "přes střechu" dost namáhaný a po nějaké době se pájený spoj dipólu uvnitř plastu roztrhne. Opětovným zapájením dipólu už ale anténa nemá takové vlastnosti jako předtím (možná rukama? :) ).
A tak jsem místo "T" antén začal kupovat volné "lankové" dipóly:
https://rcstudio.cz/cs/anteny/592-antena-k-prijimaci-r9-mini-a-mm.html
Udělal jsem pro ně na svém stroji držák ve tvaru písmene "F", jen bez horní nožičky ;)

Obrázek

Držák je vytištěný z pružného TPU materiálu, uvnitř je dutý a lanka dipólu v něm volně kloužou, takže se pájený spoj nenamáhá a netrhá se. Proti vypadení lanek jsou ramena držáku zvenku stažena páskami.
3D model pro tisk + detaily k tisku jsem nahrál sem: https://www.thingiverse.com/thing:4617221
Jen upozorním, že držák je navržen pro 7" freestyle rám a jeho montážní rozměry se tak mohou lišit. Moje koncepce je "long range" a proto jsem dipól antény neupevňoval k rámu (aby nestínila uhlíková ramena), ale co nejvíc do prostoru pro co nejlepší signál.
Příjemně mě překvapilo, že při "toulkách" na kilometry daleko vykazuje "F" koncepce lepší RSSI než původní "T".


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Antény pro R9 Mini a MM
PříspěvekNapsal: stř 07.10.2020 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dík za tip!
Já umístil anténu tak, aby byla co nejvíc chráněná při blbnutí na trati, kde se občas pádům nevyhnu. Takového umístění (na rozdíl od antén na 2,4 GHz, které jsou většinou na "stojáka") znamená bohužel hodně slabý příjem při natočení stroje bokem ke mně, kdy je příjem úplně nejslabší.
U R9 používám nejslabší výkon 25mW (nelítám LR), ale pokud si chce člověk občas udělat výlet na pár set metrů, tak to s tímto umístěním bez zvýšení výkonu moc nejde.
TPU sice aktuálně nemám, ale už by se mi x-krát hodilo něco vytisknout, takže asi časem pořídím, a tu anténu asi taky.
Příloha:
IMG_0109.JPG
IMG_0109.JPG
[ 56.15 KiB | Zobrazeno 18336 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antény pro R9 Mini a MM
PříspěvekNapsal: stř 07.10.2020 19:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Taky jsem měl trčící antény nad LR koptéru. Nakonec jsem se s prominutím nasral, a připevnil anténu na rameno, stejně jak to mám u race coptér. Po 4km má sílu signálu stejnou jako s anténou podivně vystrčenou a náchylnou na destrukci.


Přílohy:
20201007_200832.jpg
20201007_200832.jpg
[ 127.36 KiB | Zobrazeno 18269 krát ]

20201007_200810.jpg
20201007_200810.jpg
[ 102.71 KiB | Zobrazeno 18269 krát ]


_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz