Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TBS discovery F450 pohon/doba letu
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 9:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
Dobry den vsem,

potrebuji poradit ohledne pouziti nejlepsiho pohonu pro vzletovou hmotnosti 2 kg bez baterie pro ram 450
doba letu ve visu by se mela pohybovat okolo 25 MIN
pro info TBS ram se mi libi je skladny neni maly ani velky tak akorat :wink: a jiny nechci! 8)

par variant jsem zkousel na strankach ECALC multikopter kde pocitam s odchylkou +/- 15% jak udavaji
nejlepe co mi zatim vyslo je sestaveni X8 = motor 8x sunnysky x2212 - 980 / vrtule E-prop 9,5 / Li-pol TATTU 2x 4S 10000 mAh
hmotnost s baterii 3,92 kg vyuzita kapacita 17000 mAh doba letu ve visu 18,2 min porad je to ale malo :?

ma nekdo lepsi napady zkusenosti jak docilit pozadovane doby letu ? doufam ze je to mozne :lol:
jsem i pro jiny pocet clanku baterie, jine vrtule i jiny motor... hlavne aby to dalo to co chci :roll:

dekuji predem za pomoc


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS discovery F450 pohon/doba letu
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 10:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
Na takový letový čas je to malej rám a motory mají vysoké kV a malé vrtule, podle mě zbytečné na to cpát X8 konfiguraci, jenom další nárust hmotnosti. Je to velký nepoměr, létám kopii TBS discovery rámu s DJI E300 pohonou sadou a s baterii 4S 4000mAh se dostanu na 15minut pohodlně a to je baterka jenom 25C. Létám na ni i 4S 5000mAh, ale to je už přetížené a nárust letového času je minimální. Takže dle mého názoru pokud tenhle rám při požadavku takového letového času, tak použít delší ramena, motory tak 600-700kV max a větší vrtule.

_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS discovery F450 pohon/doba letu
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 12:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
tak jsem zkusil dat jine vrtule, mensi motory a o trosku metsi baterii ale je treba 2 packy a da to krasnych 21 minut ve visu
nevim jestli takhle sestava by sla, co na to rikas ? jo a nebude hodne lina? :?
vic z toho asi nepujde vyzdimat pri te hmotnosti... jelikoz snizit ji nemuzu...


Přílohy:
test.PNG
test.PNG
[ 330.79 KiB | Zobrazeno 9634 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS discovery F450 pohon/doba letu
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 18:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no, mozna to pujde ale uplne easy to nebude.

Zmeril bych jaka nejvetsi vrtule se ti tam vejde, pak nasel vrtuli ktera ma pro prislusny rozmer co nejmensi stoupani (asi to bude nejaky uhlik a nebude levna) a pak k tomu dovybral motor.

Co jsem videl TBSko pro dlouhe lety tak melo hlinikovy ramena, jsou o 5cm delsi (takze vetsi vrtule a motory s mensim kV) a pri tom o gram lehci nez plastaky. U plastoveho ramena a 2kg stroje + dve sady baterek bych mel uz obavy o jejich bezpecnost.


Z meho pohledu se neda tvuj pozadavek splnit. Je mozne to splnit bud zvetsenim stroje (a vymenou motoru/vrtuli) nebo sundanim hmotnosti.

Mrkni jak to resi primo Team Black Sheep - http://www.team-blacksheep.com/products/product:802 , dlouhe roury a 15" vrtule. Pokud by jsi chtel zachovat skladnost tak se delaj ruzne skladaci mechanismy - treba slozit ramena do zadu by asi slo v pohode.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS discovery F450 pohon/doba letu
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 13:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
dik za typ, kazdopadne co se tyce zvetsovany multicoptery, tak do toho se mi vubec nechce sice je to 5 cm... ale je to znat.
kazdopadne vim ze X8 je pro nekoho asi nesmysl ale zase kvuli redundanci a svyznosti to musim udelat...
ramena nechci plastova ale upgrade kit (skládací ramena ze slitin) prodava se to na HK coz si myslim pro tu vahu idealni...
co mi teda nejlepe z variant vyslo, (stravil sem u toho asi 5 hodin :roll: ) spocital jsem vahu vsech soucasti co chci nacpat do multicoptery a vaha je 2530 g coz je videt na obrazku

sestava:
motor SunnySky X2216 880KV
ESC 30a simonk opto
vrtule graupner E-prop 10.5"
a baterie multistar 2x 4S 10Ah - vim ze to je hodne ale jedna baterka stoji na HK 15 stovaku (takze super cena). Akorat nemam zkusenost s kvalitou :-/

letovka ve visu 18 min, coz si myslim ze na tu vahu a velikost ramu je to nakonec super... doufam ze mi to nezhanite :lol:

jeste zalezi co ukaze praxe, ale myslim si, ze to bude o neco lepsi... jsem optimista :)


Přílohy:
Dron - nejlepsi varianta 2.PNG
Dron - nejlepsi varianta 2.PNG
[ 338.56 KiB | Zobrazeno 9513 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz