Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: těžiště
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 8:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2012
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Obrázky: 20
Ahoj, důsledkem změny podvozku se mi posunulo těžiště Y6 kopteru o cca 3-4 cm dozadu od přesného středu mezi rotory. při rychlejším stoupání se kopter náklání dozadu a následně Naza V2 rychle trhne aby vyrovnala. Je možné, že je to tím malým posunem těžiště mimo střed?

Díky
Tomáš


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: těžiště
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 19:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 50
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 75002, Přerov
Obrázky: 15
..Logicky ano..Střed toho poletovadla je uprostřed a jak posuneš těžiště vzad, jsi mimo střed i těžištěm.Takže ramena kopteru vepředu, při ustáleném stoupání a stejném tahu všech motorů, jsou jakoby delší ( ne rozměrově) přes geometrický střed stroje až k "novému" těžišti.Naopak zadní ramena se tím samým způsobem jakoby zkrátí. No a jakmile motory táhnou stějně a vyvolávají symetrický tah na obě poloviny stroje, mají ta přední ramena díky pomyslnému prodloužení, větší páku na těžiště a pokud by to elektronika nestabilizovala (tím tvé cuknutím, jak píšeš), tak pokračuje klopivý moment dál, protože zadní, pomyslně zkrácená ramena mají vůči novému těžišti kratší páku (menší zdvihovou sílu na rameni) i při stejných otáčkách jako mají motory vpředu...
Snad jsem tě nezmátl :?
Každopádně vrat těžiště na střed stroje dovážením, třeba na vysunutém ramínku, třeba posunováním závažíčka na trojce drátu, vyzkoušej kde to bude ono a tam to pak zaaretuj proti samovolnému pohybu..

_________________
nejde li o život, jde o hovno...

Richard Plíhal spitfiremk1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: těžiště
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 11:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
tomas.polak píše:
Ahoj, důsledkem změny podvozku se mi posunulo těžiště Y6 kopteru o cca 3-4 cm dozadu od přesného středu mezi rotory. při rychlejším stoupání se kopter náklání dozadu a následně Naza V2 rychle trhne aby vyrovnala. Je možné, že je to tím malým posunem těžiště mimo střed?


A zkoušel jsi velkou i malou kalibraci? Je mi divné, že Naza V2 rychle trhne. Když u své F550 změním těžiště, tak mi to vyrovnává plynule bez trhání.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz