Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Myslím, že motorům je úplně jedno, v jaké jsou pozici.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 7:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: okr. Praha-Východ
Buď píská, protože není kamera dobře vyvážená a motor jí "musí držet" a nebo máš zbytečně vysoké hodnoty power.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 19:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.10.2011
Příspěvky: 6
Prosím o pomoc zkušených ,zakoupil jsem gimbal z ebay (http://www.ebay.com/itm/DJI-Phantom-Gop ... 2592c63a42) a pote co mi prišel domů tak nefungoval tka jak měl byl porad na křivo a cukal se....začal jsem se v tom trochu vrtat (softwarově a jedinej program kterej mi ho přehraje tak je SimpleBGC_GUI_1_3 . Chtěl jsem ho rozchodit v programu SIMPLE20b3yale nepdarilo se mi ho propojit s tim programem (i kdyz sem si stahl ten XLoader a dal tam ten firmware kterej tam patří) po spuštění programu (simple20b3) dám na výběr port kterej mam nainstalovanej a kdyz dam connect tak mi to nereaguje....už si nevím rady. Nevím jestli jsem neco špatně nainstaloval nebo sem vymazal nějaký záznamy z ty řídící desky (jestli to jde) ale v tom prvním programu GUI_1_3 se mi zobrazí gimbál a kdyz s ním hýbu na phantomovi (rukou) tak z akcelerometru mi vychazeji data a zoprazuji se v programu ale nijak se to kalibrovat neda...Když mám zapojený USB s Gimbalem tak to občas velmi slabounce píská a když ho připojím ještě na baterku tak píska ještě víc. Budu rá za každou radu. Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 9:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2014
Příspěvky: 161
ahojte, neviem asi je toto vlakno mrtve ale skusim, mam gimbal z gbl a mam takz problem ze ked ho nahlonim do urcitej polohy tam sa cely rozvibruje a ked dam naspat tak to prestane.. otacanie s tym problem nema ale naklon ano... dalsia vec je ze motorcek pre otacanie cize roll je strasne horuci.. viete mi niekto pomoct... pre lepsie pochopenie tu je video:

https://www.youtube.com/watch?v=iS6j0Gr2BuA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2015 11:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 59
ahoj smarte, vyřešil jsi tvůj problém?
měl jsem obdobný, smazal jsi totiž Nulled FW, musíš tam dopájet USB na atmegu AVRko, pak to přepálit přímo do čipu.

Pokud jsi z okolí Pardubic, udělám to za poděkování, ale může se to i nepovést, takže bez záruky.

Ale mám jiný problém... :(

Jedná se o instalaci následujících položek:

Control board http://www.goodluckbuy.com/bgc-3-1-mos- ... ensor.html
Frame http://www.goodluckbuy.com/3d-printed-2 ... raphy.html

A 2ks RCTIMER 2804 doporučené motory

Kde je problém, aktuálně se mi již ani nedaří to, aby frame s motory vyrovnávaly náklony, respektive zprvu se mi podařilo nastavit PID tak, že motory vše vyrovnávaly, ale extrémně oscilovaly a tak se gimb stejně nedal použít.

píši o tom v předchozím tématu, pokud někdo ví, co s tím, prosím, dejte mi vědět.
Gimbal není mj. v těžišti vyrovnán, tedy je asi třeba, aby byly motory v záběru, může to být ta potíž?

Jinak zvuk (pískot) z těch motorů vyřešíš v simplebgc v advanced - je tam noise / silent mod.

Díky mnohokráte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2015 11:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2014
Příspěvky: 161
ja som svoj problem vyriesil tak ze som v simple gbc gui programe nastavim mensie hodnoty power pre motory, pre pitch 55 a pre roll 80, dostatocny vykon na dane motorky a bez oscilacii a vibracii. dalej som skusal nastavit rozne hodnoty PID pre pitch and roll az som to nakoniec vysteloval tak ze gimbal ide ako víno... krásne ticho bez vibrácii a oscilícii, bez ohrevu motorkov a podla mna aj malo energie spotrebuje.. mal som ho napojeny na baterku ked som ho skusal mozno aj 10 minut a z baterky ubudlo 0,05 V ...a to som snim stale hybal aby som odskusal jeho funkcnost.. takze ja odporucam pohrat sa s nastaveniami v GUI, ziadne prepalovanie, vo vacsine pripadov sa tak odpali doska, co som cital na zahranicnych forach..
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 13:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 36
Bydliště: Třinec
Obrázky: 1
Semis píše:
otočení gimbalu


Co takhle jen otočit kameru a video pak softwarově otočit ? Pokud se nepletu tak otočení vida není problém a bude to jednodušší než předělávat gimbal. To ale samozřejmě asi bude problém pro FPV, teda pokud se nějak nebude dát převrátit obraz i pro FPV.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2015 17:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 232
Mate prosím někdo schéma zapojeni tohoto gimbalu?
Jde mi o to na ktery vývod napojit ovládání Pitch z radia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2015 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 564
kuk https://www.youtube.com/watch?v=JeE-ZOH9seg&t=4m30s


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 14:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2015
Příspěvky: 56
Minno píše:
ahojte, neviem asi je toto vlakno mrtve ale skusim, mam gimbal z gbl a mam takz problem ze ked ho nahlonim do urcitej polohy tam sa cely rozvibruje a ked dam naspat tak to prestane.. otacanie s tym problem nema ale naklon ano... dalsia vec je ze motorcek pre otacanie cize roll je strasne horuci.. viete mi niekto pomoct... pre lepsie pochopenie tu je video:

https://www.youtube.com/watch?v=iS6j0Gr2BuA



Toto je spôsobené tým že sú neni dobre nastavené dorazy na gimbale. Treba ho pripojiť k PC a cez obslužný program to nastaviť.

_________________
DJI Phantom FC40, vrtule 9443, minim OSD, GoPro Hero 2, FTV 2.4GHz 100mW, Gimbal Brushless 2- axys


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 15:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2015
Příspěvky: 56
radegaster píše:

Co takhle jen otočit kameru a video pak softwarově otočit ? Pokud se nepletu tak otočení vida není problém a bude to jednodušší než předělávat gimbal. To ale samozřejmě asi bude problém pro FPV, teda pokud se nějak nebude dát převrátit obraz i pro FPV.


Zaleží od toho aký máš gimbal. Respektíve dosku ktorá je k nemu. Ja mám dosku ktorá má 12 pinov. Z toho 4 sú GND, 4 - +5V a sú :A0,A1,A2,A3. Pripojené to mám tam že GND na GND. Ak máš zapojené už raz GND nemusíš ho zapájať znova aby nevznikali nejaké slučky. +5V sa nepripája. Stačí mať spoločné GND a mať pripojené z F1 na A0. Prvý je - druhý je + a tretí je ten analógový výstup. Na krabičke je označený vlnovkou.

_________________
DJI Phantom FC40, vrtule 9443, minim OSD, GoPro Hero 2, FTV 2.4GHz 100mW, Gimbal Brushless 2- axys


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 19:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno/Brno-Venkov východ
Zdravím, mám tenhle gimbal z Banggood http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brus ... 08068.html
Napojil sem ho na balanční konektor 4S baterky, ale jen na tři články, tedy něco kolem 12V. Všechno OK. Pak sem se dočetl, že ho můžu připojit i na plnou 4S baterku, tak sem to udělal a pak připojil přes USB k PC a USB mi píše "unknown device". Je možný, že se tam něco odpálelo a je v tahu USB převodník? :-(
Když sem to stejný dělal jen na těch 12V, tak mi to šlo souběžně - jak napájení z baterky, tak USB. V návodu sem četl, že by to mělo bejt schopný jet na 7 - 21V.
Občas mi takhle blbne arduino, přihlásí se treba 8x jako unknown a na 10 pokus naskočí a je v poho, tady sem to zkoušel už asi 100x a pořád nic :-(
EDIT: Ještě dodám, že motorum sem nastavil minimalni "power", takže nestabilizují, ale občas se zavrtí a jsou slyšet, že pískaj, takže deska jako taková pracuje, jen se neumím připojit :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 20:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2015
Příspěvky: 56
Pri programovaní stačí mať zapnuté iba do USB. Len nemaj to pripojené inde. Máš nainštalované správne ovládače? Ten USB prevodník vydrží dosť mam vyskúšané odpálil som atmegu v gimbalu pre pajkoval som ho z arduina mini pro a fičí to. Tak isto mi odišiel aj stabilizátor a valilo tam 12v po výmene stabilizátora a atmegy to funguje

_________________
DJI Phantom FC40, vrtule 9443, minim OSD, GoPro Hero 2, FTV 2.4GHz 100mW, Gimbal Brushless 2- axys


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 21:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno/Brno-Venkov východ
Tak asi špatně vyspanej počítač nebo co. Předtím sem ho restartoval, ale nepomohlo to. Teď sem zkusil odinstalovat ovladače na tom "unknown device", restartoval sem PC a už to jede. Ale stejnak nechápu, že mě to nejelo ani na jiným počítači s čerstvě nainstalovanejma ovladačema. Každopádně jsem rád, že to snese těch 16V, to je pro mě dobrá zpráva :-)

EDIT: A už to zase háže neznámé zařízení :lol: Asi si to ze mě dělá srandu. Nechám to vyspat do zítra a třeba to pojede :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Levnej gimbal z GoodLuck
PříspěvekNapsal: ned 28.06.2015 7:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2015
Příspěvky: 56
Osobne by som to číňanovi reklamoval. A požiadal o to nech pošle novú dosku.

_________________
DJI Phantom FC40, vrtule 9443, minim OSD, GoPro Hero 2, FTV 2.4GHz 100mW, Gimbal Brushless 2- axys


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz