Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dvojí ovládání gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 13:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahoj všem...přemýšlím o jedné věci.
Mám gimbal, brushlles a fotím i natáčím. Fotím sám, natáčíme ve dvou ( vše je ještě v přípravě, ale pro zjednodušení to píšu jako by to už bylo :)
Rád bych měl možnost gimbal ovládat při fotografování z mého rádia ( jen ve dvou osách ) a při natáčení z druhého rádia ( komplet tři osy )

Snad jsem to napsal nějak logicky...
Jde to nějak elegantně vyřešit?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí ovládání gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
CZmelda píše:
...Mám gimbal, brushlles a fotím i natáčím. Fotím sám, natáčíme ve dvou ( vše je ještě v přípravě, ale pro zjednodušení to píšu jako by to už bylo :) Rád bych měl možnost gimbal ovládat při fotografování z mého rádia ( jen ve dvou osách ) a při natáčení z druhého rádia ( komplet tři osy ) Snad jsem to napsal nějak logicky... Jde to nějak elegantně vyřešit?

Budeš to muset nějak namixovat v druhém případě s využitím nastavení kanálů pro režim učitel/žák podle možností, které budou umožňovat vysílačky, které k tomu budeš mít.

V první případě při focení použiješ jednu vysílačku a z ní budeš ovládat model a dvě osy gimbalu (třetí osa bude v tomto režimu neměnná tj. namixovaná na pevnou hodnotu).

Ve druhé případě při natáčení se použijí dvě vysílačky propojené v režimu učitel/žák. Některé vysílačky umožňují propojení učitel/žák jen po kabelu a jiné mají i bezdrátový režim učitel/žák. Využij možnosti, které budou nabízet vysílačky co budeš pro daný účel mít. S přijímačem v modelu, který má kanály jimiž se ovládá model i gimbal je spojená jen vysílačka v režimu učitel. Vysílačka v režimu žák je spojená jen s učitelskou vysílačkou. Vysílačka v režimu učitel bude nastavená tak, aby ovládala jen kanály pro řízení modelu a vysílačka v režimu žák bude ovládat tři osy gimbalu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí ovládání gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 14:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Labem
Druhé rádio ještě nemám vybráno. Čekám na inzerci, jestli někdo něco nebude prodávat :) to hlavní rádio je HOTT 20
Tak to je složitější než jsem myslel...napadlo mě udělat nějakou "rozdvojku" k přijímačům od řídíci desky gimbalu ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí ovládání gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 14:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Neumím si představit použití učitel/žák...
Já bych to viděl na jednoduchý el.přepínač , který bude ovládán rádiem "gimbalisty". Z jeho vysílače se jedním kanálem přepnou kanály do polohy "gimbalista" a z jeho vysílače pak bude dalšími kanály řízeno ovládání ve 3 osách...
Pokud jsem nesrozumitelný, prosím SZ H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí ovládání gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
CZmelda píše:
Druhé rádio ještě nemám vybráno. Čekám na inzerci, jestli někdo něco nebude prodávat :) to hlavní rádio je HOTT 20 Tak to je složitější než jsem myslel...napadlo mě udělat nějakou "rozdvojku" k přijímačům od řídíci desky gimbalu...

Dva samostatné příjímače přičemž jeden řízený z jedné a druhý z druhé vysílačky to je také možnost, ale důležité bude, aby se ti to nepopralo v tom smyslu, že na řídící desku gimbalu by měly být propojeny kanály vždy jen jednoho z těch dvou přijímačů. Oba přijímače najednou by určitě do řídící desky gimbalu současně kecat neměly. Zatímco propojení kanálů na řídící desku pro řízení modelu bude zřejmě trvale jen z jednoho přijímače. Takže namísto rozdvojky prostě jen přepojovat konektory a nebo to udělat přes nějaký přepínač.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí ovládání gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
2952 píše:
Já bych to viděl na jednoduchý el.přepínač , který bude ovládán rádiem "gimbalisty". Z jeho vysílače se jedním kanálem přepnou kanály do polohy "gimbalista" a z jeho vysílače pak bude dalšími kanály řízeno ovládání ve 3 osách...

A nemusí to být ani přepínač ovládaný rádiem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí ovládání gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 21:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
A nemusí to být ani přepínač ovládaný rádiem.


To nezní špatně... dva připojené přijímače + výstupy impulzů z přijímačů, zapojeny přes 3 polový přepínač do gimbalu. Napájení přijímače pro 3 osy, bude mít separátní napájení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz