Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 6:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
No přesně - a nejvíc mě štve, když pak modeláři (a asi lze fakt brát obecně) nejen že si to nespočítají pro sebe, ale ještě kritizují za vysoké ceny někoho, kdo se rozhodne to ucelené řešení nabídnout :(
Ona to zkrátka a dobře není levná legrace - minimálně od momentu, kdy má copter být na nějaké úrovni a nosit o trochu více elektroniky a ne jen absolutní lowend schopný nosit sám sebe.
A v momentu, kdy to chci oficiálně prodávat a tak musím kalkulovat i náklady na určitou záruku, to jde ještě výrazně nahoru. Bohužel takhle to je :-(


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 8:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.3.2013
Příspěvky: 43
Přesně tak... jsem rád, že se tady rozhořela tahle diskuze. To co píše martinre je hrozně pěkný, ale je to pravda do momentu, než to člověk začne reálně dělat :-).

Všechno je při plánování od stolu strašně jednoduché... to se jen koupí rám, osadí deskou a dá se na to nějakej držák... co by na tom bylo drahé? Jenže když to člověk začne dělat, začne se to komplikovat. Tím, že jsem byl u konstrukce jedné podobné potvory můžu fakt odpovědně prohlásit, že těch míst na pokus/omyl je tam fakt kotel. Třeba jen dořešení ovládání těla z ovladače... video stream ten kamarád dělal hned 3x různejma technologiema, než byl spokojenej... kolik se těch dílů pak pod cenou různě rozprodávalo atd. atd. Řeknete si blbej display do ovladače, ale až na 6x nákup koupil něco, co mu v reálu vyhovovalo. Co si počítal hodiny, tak se nakonec zastavil někde u 850 ...

A pak někomu přijde, že to je 100% předražené :-). Někomu, kdo to počítá tak, že práce je zadarmo a drobné položky se ani nepočítají... vybavení a zkušenosti jsou taky zadarmo. V době, kdy kopáč na výkop nejde pod 120,-Kč/hod a ještě mu člověk musí donést lopatu, pití a každejch 10 minut ho kontrolovat. A to ten kopáč nemá při práci žádnou odpovědnost... nehrozí, že mu třeba při zalétání něco selže a křápne s hračkou za 50 o zem. Nebo, že se vám zákazník donese za 3 měsíce rozmlácenej copter i s kamerou s tím, že se někde uvolnil studenáč (popř. cokoliv jiného) a jak se k tomu jako výrobce plánujete postavit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Hezká debata :lol: . Tohle je všechno pravda, vývoj něco stojí, že to sežere spoustu času, taky výrobce musí posytovat záruku ( vsadím se ale, že málokdo ukecá rozbitý copter s tím,že to byla výrobní vada na záruku ). A jenom tak pro dokreslení, když píšu, že je to mnohdy nemravně drahé,a že výrobci prodejci dřou ze zákazníků kůži , tak si za tím stojím. Modelařím nějakých 40 let, nacpal jsem to toho tolik peněz, že by za to bylo několik aut ( taky to raději nepočítám :lol: ) , copterů jsem postavil cca 15, možná víc, ( samé malé a jednoduché) něco jsem se při tom i naučil a tak si o sobě neskromně myslím, že tomu trošku rozumím. No a dokud my na ty položky za coptery přistoupíme, nikdy menší nebudou. Každý se snaží prodat za nejvíc, jak to jde. A dokud budou ty profi coptery tajemné, tak to každý jak trouba dá. Jenomže ony tajemné nejsou. Jsou jenom velké. Fungují úplně stejně jako ty malé. Jsou z lepších materiálů , lépe vybavené, protože jsou velké tak jsou i drahé, ale samotný copter je primitivní věc. Tož ai tak. Já se dále dohadovat nebudu. Ani si nenechám servisovat hračku za 1000Kč za hodinu. Ale kdo chce, může :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
majky_majk píše:
Přesně tak... jsem rád, že se tady rozhořela tahle diskuze. To co píše martinre je hrozně pěkný, ale je to pravda do momentu, než to člověk začne reálně dělat :-).

Všechno je při plánování od stolu strašně jednoduché... to se jen koupí rám, osadí deskou a dá se na to nějakej držák... co by na tom bylo drahé? Jenže když to člověk začne dělat, začne se to komplikovat. Tím, že jsem byl u konstrukce jedné podobné potvory můžu fakt odpovědně prohlásit, že těch míst na pokus/omyl je tam fakt kotel. Třeba jen dořešení ovládání těla z ovladače... video stream ten kamarád dělal hned 3x různejma technologiema, než byl spokojenej... kolik se těch dílů pak pod cenou různě rozprodávalo atd. atd. Řeknete si blbej display do ovladače, ale až na 6x nákup koupil něco, co mu v reálu vyhovovalo. Co si počítal hodiny, tak se nakonec zastavil někde u 850 ...

A pak někomu přijde, že to je 100% předražené :-). Někomu, kdo to počítá tak, že práce je zadarmo a drobné položky se ani nepočítají... vybavení a zkušenosti jsou taky zadarmo. V době, kdy kopáč na výkop nejde pod 120,-Kč/hod a ještě mu člověk musí donést lopatu, pití a každejch 10 minut ho kontrolovat. A to ten kopáč nemá při práci žádnou odpovědnost... nehrozí, že mu třeba při zalétání něco selže a křápne s hračkou za 50 o zem. Nebo, že se vám zákazník donese za 3 měsíce rozmlácenej copter i s kamerou s tím, že se někde uvolnil studenáč (popř. cokoliv jiného) a jak se k tomu jako výrobce plánujete postavit.


Já to reálně dělám, takže můžu klidně říct, že to taková věda není. Stačí si něco načíst a pokud člověk pravidelně sleduje a čte fóra, ví s jakýma kopterama lítají profící (např. Kopterworkx), tak nepotřebuje strávit 850 hodin u dávno vymyšleného a kupovat 6x display atd. Třeba zrovna na tom Kopterworks je u dost podrobně rozepsáno jaké komponenty jsou u každého setupu. Neříkám, že ty jejich ceny nemají své opodstatnění, platy jsou na jiný úrovni než v ČR, jistá záruka, kvalita sestavení, renomé atd. Já jen reaguju na to, že ty to popisuješ jako něco extra složitého a že ty nebo tvůj kamarád jste na tom strávil x-set hodin neznamená, že to někdo zvládne za 1/3 času. Když je snaha, základní modelářské znalosti a shopnost číst a hledat na internetu, tak si "profi" kopter můžeš postavit podstatně levněji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Taky do toho trochu dělám ale mám výhodu v tom že čistě ze zájmu a zvědavosti, nikoliv komerčně tak mi nečiní problém zkušenosti sdílet. Nabídkám na sestavení velkého copteru "na klíč" se spíš vyhýbám, poradím, klidně i pomůžu v praxi, ale jelikož každý máme jiné preference nehodlám se tím živit. Problematika coptér je složitá v tom že je využívají různé skupiny lidí. V jedné jsou ti, kteří se nehodlají zabývat stavbou a odladěním ale není problém pro ně utratit poměrně značnou částku za hotové řešení. Tím se poněkud zvedá cena pro ty ostatní, kteří se právě zabývají a radují z toho poznávání proč a jak se prodrat k uspokojivému řešení. Jak bylo v komentářích zmíněno o konstruktérech copterů s mnoha lety praxe tak se obávám že takových moc nebude, toto odvětví je poměrně mladé a rychle se vyvíjející. Neřekl bych ani že cena roste nějak zásadně s velikostí stroje, avšak spíše s požadovaným užitečným zatížením co by měl požadovaný copter nosit. Řekl bych že běžný modelář opravdu raději náklady vložené do svého koníčka raději nesleduje. Ti co se stavbou a prodejem copterů věnují profesionálně však nemůžou počítat že se jim vynaložené úsilí a tedy náklady vrátí dříve než dosáhnou určitého objemu prodeje a tak je to při vývoji i obvyklé, dneska ale cenu určuje trh jak jsem již psal na začátku tohoto příspěvku.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 11:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2008
Příspěvky: 1827
Bydliště: Praha
martinre píše:

Já to reálně dělám, takže můžu klidně říct, že to taková věda není. Stačí si něco načíst a pokud člověk pravidelně sleduje a čte fóra, ví s jakýma kopterama lítají profící (např. Kopterworkx), tak nepotřebuje strávit 850 hodin u dávno vymyšleného a kupovat 6x display atd. Třeba zrovna na tom Kopterworks je u dost podrobně rozepsáno jaké komponenty jsou u každého setupu. Neříkám, že ty jejich ceny nemají své opodstatnění, platy jsou na jiný úrovni než v ČR, jistá záruka, kvalita sestavení, renomé atd. Já jen reaguju na to, že ty to popisuješ jako něco extra složitého a že ty nebo tvůj kamarád jste na tom strávil x-set hodin neznamená, že to někdo zvládne za 1/3 času. Když je snaha, základní modelářské znalosti a shopnost číst a hledat na internetu, tak si "profi" kopter můžeš postavit podstatně levněji.


Píšeš, že na forech je toho spousta.. a myslis, že se to tam objevilo samo od sebe? nebo ze to nekdo musel vymyslet, odzkouset, pravdepodobne parkrat predelat?

A to ze se tady bavime o ramech... Rekl bych, ze ram je jedna z tech věcí, ktere se dají udělat levněji, ano.. Dnes jsem zrovna koukal na YT na nejaky video, jak si udelal ram chlapek z EPO. Ano, stal ho nejakych pet dolaru... super.. takze video bylo prezentovano jako koptera za pet dolaru. To ze jde jen o ram, to nejak nebylo zdrurazneny. Ale motory... Regulatory, NAZU na tom sice nemel, ale i tak, GPSku na tom mel. Mel tam i FPV. Se smerovou antenou... takze... stalo ho to pet dolaru.. a kolik dal? Muzeme namitnout, ze FPV uz mel, ze Txko uz mel...

Ja uz nějaký ten pátek taky modelařím a říkal jsem si, ze ty quadpotvory taky zkusim. Nejdriv jsem si rikal, ze si koupim od TBS.. ale to bylo moooc penez... pak jsem si rikal, ze si to postavim... jezis, to bylo taky moc penez, protoze jsem si rikal, ze nechci delat kompromisy, kdyz uz tak uz, tak si preci nebudu kupovat neco, co za mesic uznam, ze je fajn, ale ze by mohlo byt lepsi... Tak co s tim... Tak jsem sel cestou koupeni F450ky z druhe ruky. Nakonec jsem ji ale stejne celou rozebral sem tam neco změnil, sem tam neco pridal, dokoupil bryle, nejakou kameru na nataceni... chci to pouzit i v letadlech, tak lze si rici, ze vlastne mne to taky nestalo nic...

Stalo to ale sakra hodne penez. Ale vim, ze bych to levneji neudelal. Uz proto, ze draha tam je komplet NAZA. jinou desku jsem nechtel, cili tu tak ani tak neusetrim... drahy jsou bryle.. ani tady nelze usetrit. Devitikanal vysilacku jsem uz mel.. hura, tady jsem usetril...

Sakra, ale ja nechtel setrit... nechtel jsem zbytecne vyhazovat, to ne, ale setrit.. to taky ne.. kdybych chtel setrit, tak jsem si uz modelarinu musel rozmyslet pre lety...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
Walhalla píše:
Píšeš, že na forech je toho spousta.. a myslis, že se to tam objevilo samo od sebe? nebo ze to nekdo musel vymyslet, odzkouset, pravdepodobne parkrat predelat?

A to ze se tady bavime o ramech... Rekl bych, ze ram je jedna z tech věcí, ktere se dají udělat levněji, ano.. Dnes jsem zrovna koukal na YT na nejaky video, jak si udelal ram chlapek z EPO. Ano, stal ho nejakych pet dolaru... super.. takze video bylo prezentovano jako koptera za pet dolaru. To ze jde jen o ram, to nejak nebylo zdrurazneny. Ale motory... Regulatory, NAZU na tom sice nemel, ale i tak, GPSku na tom mel. Mel tam i FPV. Se smerovou antenou... takze... stalo ho to pet dolaru.. a kolik dal? Muzeme namitnout, ze FPV uz mel, ze Txko uz mel...

Ja uz nějaký ten pátek taky modelařím a říkal jsem si, ze ty quadpotvory taky zkusim. Nejdriv jsem si rikal, ze si koupim od TBS.. ale to bylo moooc penez... pak jsem si rikal, ze si to postavim... jezis, to bylo taky moc penez, protoze jsem si rikal, ze nechci delat kompromisy, kdyz uz tak uz, tak si preci nebudu kupovat neco, co za mesic uznam, ze je fajn, ale ze by mohlo byt lepsi... Tak co s tim... Tak jsem sel cestou koupeni F450ky z druhe ruky. Nakonec jsem ji ale stejne celou rozebral sem tam neco změnil, sem tam neco pridal, dokoupil bryle, nejakou kameru na nataceni... chci to pouzit i v letadlech, tak lze si rici, ze vlastne mne to taky nestalo nic...

Stalo to ale sakra hodne penez. Ale vim, ze bych to levneji neudelal. Uz proto, ze draha tam je komplet NAZA. jinou desku jsem nechtel, cili tu tak ani tak neusetrim... drahy jsou bryle.. ani tady nelze usetrit. Devitikanal vysilacku jsem uz mel.. hura, tady jsem usetril...

Sakra, ale ja nechtel setrit... nechtel jsem zbytecne vyhazovat, to ne, ale setrit.. to taky ne.. kdybych chtel setrit, tak jsem si uz modelarinu musel rozmyslet pre lety...


Píšeš ale úplně od věci, řeší se celé koptery a ne jen rámy. Také se neřeší jak maximálně ušetřit, ale jak složité je postavit profi kopter - né tvůj zmíňovaný F450, a nezaplatit jednou tolik za marži obchodníka/stavitele. Já tvrdím, že to velká věda neni a také tvrdím, že ty jejich ceny chápu- chtějí vydělat a když se někdo na stavbu necítí, tak proč to nekoupit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 12:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tobě ale pořád nedochází, že šance člověka postavit proficopter napoprvé není malá, ona je prakticky nulová!
Sám mám modelářské zkušenosti obrovské, z hlediska schopnosti sbírat informace i ze zahraničí je u mě velmi nadstandardní, navíc mám výhodu v tom, že jsem přes 20 let koncesovaný radiomatér, takže moje praxe z vf je někde úplně jinde než u absolutní většiny modelářů.
No, přesto můj první copter byl spíš špatný vtip, o kterém se nebudu šířit. Druhý pokus už trochu létal a něco jsem se naučil, dobré bylo, že motory a některé další věci jsem mohl vzít z prvního, ale o nějakém použití na focení nemohlo být ani řeči. Teprve třetí kus v řadě začal fungovat plnohodnotně a stal se zdrojem spousty znalostí použitelných i pro nějaké více profi použití, ovšem jiná věc je, že i u tohoto třetího kusu se mi objevila řada "nedotažeností", které v jednom případě vedly i k docela velké havárii a dát na tento kus foťák by bylo velmi odvážné.
Tak holt dělám čtvrtý a pátý copter (každý trochu jinak pojatý), u kterých už vše vypadá na plnohodnotnou funkci, pořád ale nejde vyloženě o nosič DSLR. Na jeho stavbu bych si sice už snad i troufl, ale přeci jen mi přijde jistější tam vložit "mezikrok". A to jsem ještě ani nehnul prsty nad problematikou gimbalů, což je přitom téma pomalu složitější, než vlastní copter.

A v tomhle je zakopaný pes - ano, aktuálně si klidně na stavbu stroje patřícího do oblasti profi troufnu a cena může vypadat zajímavě. Ale když sečtu výdaje na učení, komponenty buď zničené anebo alespoň nadále nepoužitelné a aspoň minimálně zohledním vynaložený čas, tak se najednou ten rozdíl ceny proti profi velmi ztenčí. A pokud by někdo stavěl rovnou ten "top class", tak to na 90% rozseká a na nových dílech zacvaká podobnou částku (v horším případě větší). A to zatím uvažuji jen o modeláři, který má k baslení nějaký vztah, pokud jde o člověka primárně z oblasti filmu, tak je to už úplně mimo.

Znovu opakuji - doma toho jde udělat strašně moc, ale někdy si zkuste sepsat skutečné náklady a aspoň minimálně spočítat hodiny - ve velmi mnoha případech se vám protočí panenky :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 13:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.3.2013
Příspěvky: 43
Přesně tak... krásně shrnuto.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 14:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2008
Příspěvky: 1827
Bydliště: Praha
martinre píše:
Píšeš ale úplně od věci, řeší se celé koptery a ne jen rámy. Také se neřeší jak maximálně ušetřit, ale jak složité je postavit profi kopter - né tvůj zmíňovaný F450, a nezaplatit jednou tolik za marži obchodníka/stavitele. Já tvrdím, že to velká věda neni a také tvrdím, že ty jejich ceny chápu- chtějí vydělat a když se někdo na stavbu necítí, tak proč to nekoupit.



Ja se vlastne zacinam divit, proc vlastne vsichni nelitame proficopterama.. dyt je to strasne jednoduchy. st aci se podivat nekam na forum, jak to ma vypadat a udelat si to.. co je na tom?

Ja neresil jenom ram, ale prave vsechno. proto jsem psal o motorech, regulatorech, elektronice... Mimochodem, na lepsim stroji predpokladam si nevystacis jen tak s NAZOu, teda pokud neplanujes programovat novou desku sam z hlavy... takze wookong? nebo co tam? a jak na tom budes setrit? Proste to je jedna z nejvetsich polozek... motory... pokud chces poradny... gimbal... tam ty penize potom litaj neskutecne, at uz kupujes hotovy produkt (opravdu si nemyslim ze je mnoho lidi, ktery si vymysli a naprogramuje svoji desku) a nebo prilozis ruku k dilu s nejakym skorosamodoma gimbalem....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2013 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
Walhalla píše:
Ja se vlastne zacinam divit, proc vlastne vsichni nelitame proficopterama.. dyt je to strasne jednoduchy. st aci se podivat nekam na forum, jak to ma vypadat a udelat si to.. co je na tom?

Ja neresil jenom ram, ale prave vsechno. proto jsem psal o motorech, regulatorech, elektronice... Mimochodem, na lepsim stroji predpokladam si nevystacis jen tak s NAZOu, teda pokud neplanujes programovat novou desku sam z hlavy... takze wookong? nebo co tam? a jak na tom budes setrit? Proste to je jedna z nejvetsich polozek... motory... pokud chces poradny... gimbal... tam ty penize potom litaj neskutecne, at uz kupujes hotovy produkt (opravdu si nemyslim ze je mnoho lidi, ktery si vymysli a naprogramuje svoji desku) a nebo prilozis ruku k dilu s nejakym skorosamodoma gimbalem....


Já tě opravdu nechápu... Samozřejmě, že nejde ušetřit na jednotce a obecně elektronice pokud to má za něco stát, ale já taky nikdy netvrdil že jde. Ušetříš pokud si to postavíš sám z kvalitních komponent a nekoupíš hotové řešení. Je jasné, že někomu je dáno a někdo by to nedokázal sestavit ani s návodem. Stačí se kouknout na stránky některých prodejců, rozpočítat si to na díly a uvidíš kolik mají navíc, jenom za složení/oživení. A ty ceny nekritizuju, já sám to nedělám levněji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2013 5:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Slučují se tady dohromady dvě skupiny lidí. Já sám, protože se modelařinou zabývám už přes 40 roků a navíc mám ještě koníčka elektroniku, budu taky hledat levnější komponenty a snažit se co nejvíc v rámci možnosti ušetřit. Snažím se rovněž koptera udělat tak, aby byl co nejspolehlivější, prakticky ani nepadám - dva pády, které jsem měl, byly vždy způsobeny opomenutím, nebo nedbalostí z mé strany, ale zrcadlovku za 50 litrů bych si pod něj nepověsil. Já to ale dělám pro zábavu a utápím v modelaření taky poměrně dost peněz.
Ale potom je tady druhá skupina, která se tím živí a tam ten foťák dát potřebuje. Ti sáhnou ke komerčnímu řešení a rádi si zaplatí, už jenom proto, že potřebují spolehlivé řešení. Ti si zaplatí i ten servis, protože cena jejich práce je někde docela jinde, než 80kč/hod. a pochybuji, že cesta vede vlastním výzkumem. Dost těchto lidí používá třeba "mikrokopter". Řeknete, že je to předražený, ale spolehlivost jejich komponent je na jiné úrovni, než komponent z HK.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2013 12:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2012
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha - Háje
Obrázky: 6
Blog: Zobrazit blog (1)
jipav píše:
Slučují se tady dohromady dvě skupiny lidí.

Je tady ještě třetí skupina ke které se řadím ja :-)

Létání se mi vzdycky líbilo a jako fotograf/kameraman se částečně živím (jeste jsem IT technik kdyz neni foto job)
Nemám zase tolik peněz, cokoliv vydelam vrazim zpatky do techniky :D
Natacim dost extremni sporty, i tim že treba jedu na kole, longboardu atd za tím človekem se zrcadlovkou, kamerkou nebo goprem v ruce.
Porad me lakala predstava zaberu ze vzduchu, absulutne jsem netusil jak na to, tak jsem si do začátku abych se vubec s tím co léta seznámil (a nevrazil do toho moc penez) koupil spíč hračku, 4 kanal MJX 645
Byl jsem tim nadsen, ale byla to opravdu hracka, dokazal jsem tam sice pridelat gopro ale to se skoro nevzneslo :D (divny 300g model zvedal skoro 200g gopro :D)
Doslo mi ze potrebuju neco poradnyho, nez jsem cokoliv koupil zacal jsem se zajímat co a jak.
Vědel jsem o tom že na natáčení je nejlepší nějaký copter, ale predstava vrtulniku se mi líbila (myslenka, gopro to unese bude to sice hnus ale co, navic se naucim, poradne litat a kdyz me to pujde muzu blbnout 3D)

Hledal jsem levné řešení protoze sem si nebyl jisti jestli se tomu budu věnovat nebo jde o nadšení které vyprchá :D (taky sem nikdy nemel, nemam prachy :D )

Uchýlil jsem se tedy k HK 450 pro turnigy 9x, s tim sem létal nějaky čas, ale porad se objevovali nové a nové problémy, gopro to uneslo v pohode, ale kde se vzala tu se vzala se objevila vybrace kterou jsem nebyl chopny nijak odstranit :D

Létání jako takové mě ale chytlo, s tím i "modelařina", postupně jsem začal kupovat pájku a nějaké to nutné nářadí.
Uvědomil jsem si že do vzduchu musím kameru/zrcadlovku/REDku dostat :)
Videl jsem ale jak mě každý problém s helinou pomohl abych se naucil neco víc, zacal jsem pomáhat hledat a vybírat komponenty pro kamarády a sám jsem začal cca pred pul rokem realne koukat na komponenty pro hexa/octo copter ktery uz neco unese..

Pro srandu a zábavu, aby si to mohl i pujcit nekdo jiny a ja o to nemel strach jsem si postavil samokridlo, (poprve jsem pouzil lepidlo na na něco jiného než šroubky :D ) udělal noční úpravu atd..

Zjistil jsem ale že i to "blbý" samokřídlo mi pomohlo pochopit a objevic nové věci které bych měl vědět.
Kuli této zkušenosti jsem odložil na CNC navrhovany copter a začal koukat po něčem menším, levném a tak trochu na hraní :)

Vybral jsem Quad SK450 z HK komponenty:
30a ESC (časem simonK flash)
KK 2.0
bat: nejspis 2x 3s 2200 paralelne ale mozna i jen jedna jeste uvidime jak to bude s casem
Jedine co jeste nemam vybrane jsou motory, neco na ty 30a regly zatím nevím, stejne jako vrtule, ty mam nejake z HK ale moc jim neverim :-)

No sem v praci (IT) tak sem se trosku rozkecal :D
Jen jsem chtěl ukázat že nejsem ani modelář (1rok?) sice je to ted muj asi nejvetsi konicek, ale do budoucna pokud se vsechno podaří jak má tak těmi záběry budu ozvláštňovat videa která natáčím.
PS: kdyby někdo věděl o nějakých motorech, vrtulích pro takhle malý quad dejte vědět, nejde mi o to s tím dělat flipy, ale jde mi o co "nejstabilnejsi" let.. uz se tesim na vyvazovani motoru :D

PPS: jestli si chce někdo rejpnout kolem gymbalu, tak u malého quadu to vubec nebudu resit :) o tom vetsím hexa/octo coptru se mi ohledne stabilizace obrazu zdaji nocni můry :D :D

Sice to nemá nic společného s natáčením ale je to super:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 12:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.6.2013
Příspěvky: 59
PPS: jestli si chce někdo rejpnout kolem gymbalu, tak u malého quadu to vubec nebudu resit :) o tom vetsím hexa/octo coptru se mi ohledne stabilizace obrazu zdaji nocni můry :D :D

Sice to nemá nic společného s natáčením ale je to super:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz[/quote]




Panecku, pozeram ze to ma fajne grady ked to pusta motory do druhej strany ... :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 12:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.6.2013
Příspěvky: 59
Neviem preco, ale furt mam pocit, ze na beznych doskach, je ovela lepsia stabilita nez na NAZA-M napriklad ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz