Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 20:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 196
Bydliště: Liberec
Snad najdu odpověď i na mou dnešní zkušenost. Po zimě jsem ze skříně sundal původně plně funkční koptéru postavenou také na APM. Loni létala celou sezónu bez jediného problému a dělala to co měla. Šel jsem na letiště a "ejhle". NIC. Ani se nepřipojila na telemetrii, ani se nepřipojila na USB kabel. Mrtvo ! Proč ? Ležela nehybně na skříni a loni fungovala bez jediného problému. No tak zpět do dílny, rozborka, nové APM a zpět složit. Nové APM udělalo totéž.....tedy NIC ! Tak jsem pátral co se děje. Došel jsem k tomu, že jsem odpojil konektor od vstupu miniOSD desky a ejhle.....APM maká. Pak jsem připojil minimOSD zpět a APM maká dále. Že by nějaký studeňák ? Jaký.....vždyť buď se OSD napájí a jdou do něj data a nebo ne, ale nemělo by to zcela zlikvidovat funkčnost APM. Je to na zamyšlení, protože stát se toto ve vzduchu tak koptéra spande jak brambora a to zcela bez možnosti záchrany pač APM by se tvářilo zcela mrtvé. Nejspíš studěňák na konektoru....(nechápu proč by to mělo "strhnout" napájení APM) nebo hůře nějaký vnitřní problém v miniOSD který "zkratuje" napájení v celém připojeném APM. Z tohoto textu by měla plynout výstraha pro ostatní, že by jim klidně mohla spadnout koptéra z oblohy jak brambora jen kvůli nějakému vnitřnímu problému v OSD. Všechny ostatní obvody mám napájené extra mimo APM. Jde nějakým způsobem z bezpečnostního důvodu galvanicky oddělit OSD od APM aby se něco podobného nemohlo stát ? Myslím že se to týká letadel i koptér i všeho co OSD využije a je postavené na APM, v mém případě verze 2.8.0.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2019 0:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
https://diydrones.com/forum/topics/minim-osd-troubles

https://youtu.be/BuKtzvH9WXU?t=201

bacha s tím společným napájením, mě se takhle poštěstilo přes minimOSD "odpálit" APM, naštěstí to odnesla jenom jeho ochranní SMD dioda, po její výměně APM fachalo dál. a z doslechu jsem usoudil že tak dopadlo víc lidí i tady v CZ.

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2019 20:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 196
Bydliště: Liberec
Zdravím Vás, omlouvám se, ale buď jsem špatně četl a nebo v tom fóru se píše hlavně o tom, že lidé neměli písmo v obraze a řešili to různými úpravami napájení OSD. Možná jsem to ale špatně pochopil....neumím anglicky a tak si to překládám přes google. Z Vaší praxe vyřeší můj problém nezávislé 5V napájení OSD ze strany vstupu od APM ? Rád bych galvanicky oddělil telemetrii a OSD od APM. Podle mé zkušenosti chyba v OSD může zcela ztrhnout napětí v APM a způsobit pád modelu.

"Bacha s tím společným napájením, mě se takhle poštěstilo přes minimOSD "odpálit" APM, naštěstí to odnesla jenom jeho ochranní SMD dioda, po její výměně APM fachalo dál. a z doslechu jsem usoudil že tak dopadlo víc lidí i tady v CZ."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz