Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2024 16:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2024
Příspěvky: 3
Ahojte, se strašně bojím, že to bude známé téma, ale nevím co hledat a zkoušel jsem podle názvů témat a neašel odpovědi. Tak se nezlobte prosím :oops: řeším problém. Koupil jsem vtol Fimi manta. Je to cool stroj, létá skvěle. Ale mám FPV kameru píchnutou v předu a chtěl bych si přidělat pan & tilt. Tedy 2 serva. Ale v tomhle jsem nováček, nemám páru, jak přidělat. Jestli k flight controlleru? Nebo zapojit něco k tomu? Chci abych ovládal svým ovladačem. Mám radiomaster boxer. Když se podíváte na obrázek napadá Vás řešení? Pro příjem používám hapyymodel EP1 (ELRS). A teď: mám koupit nová přijímač? Mám koupit něco za FC? Nebo Mezi FC a reciever?

Napadl mě Radiomaster ER8, ale nevím, jestli správně chápu. Je to totiž reciever, z těch pinů jdu na serva navíc a přes konektor pod aneténama připojím k FC? Nebo? Moc díky za upřesnění a nápady. Jako nemám problém něco koupit, ale nerad bych to za litr koupil do šuplíku :)

(obrázek z článku https://oscarliang.com/fimi-manta-vtol/)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2024 17:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.1.2022
Příspěvky: 3
pokud máš v Mantě FC, tak serva připojuj k němu. Samozřejmě musí mít volné PWM kanály. Potom musíš nastavit FC, podle toho jestli má v sobě firmware Inav nebo ArduPilot, tak doporučuji patřičná videa na konfiguraci. Zkus Youtube Painless360 nebo MR.D pro Inav. Bez znalosti konkrétního typu FC více neporadím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2024 17:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2024
Příspěvky: 3
Lim píše:
pokud máš v Mantě FC, tak serva připojuj k němu. Samozřejmě musí mít volné PWM kanály. Potom musíš nastavit FC, podle toho jestli má v sobě firmware Inav nebo ArduPilot, tak doporučuji patřičná videa na konfiguraci. Zkus Youtube Painless360 nebo MR.D pro Inav. Bez znalosti konkrétního typu FC více neporadím.


To je asi to nejhorší řešení a doufal jsem, že k němu nedojde :-) Obrázek je tento ideálně https://oscarliang.com/wp-content/uploads/2023/09/FIMI-Manta-VTOL-plane-f405-ardupilot-flight-controller-fc-pinout-connection-diagram-1024x473.jpg.webp Tedy pokud nemám na FC (což je nějaký self F405 ArduPilot) možnost kam připojit, tak úplně nový FC, je to tak?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2024 23:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Z toho Tvojho popisu mi nie je jasne, ci mas volne kanaly na FC, v tom Ti neporadim. A navyse tam mas Ardupilot, ktory nepoznam.
Ale ak tam mas ELRS prijimac, vies si spachat OpenXSensor, zavesit ho len na TX vystup z prijimaca ( t.j. bude dekodovat jednotlive kanaly, ale nebude posiet do radia telemetriu ) a na ten OpenXSensor si pripojit tie dve serva. Ja som to riesil tutok:
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=1771
Pre OpenXSensor si pozri tuna na rcmanii
viewtopic.php?f=39&t=85379&start=105

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.03.2024 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1110
Bydliště: PN - SK
Karkulka: napis odkial si, v okoli sa urcite niekto najde, kto to s tebou pozrie osobne, takto je to len hadanie co by asi islo a ako, ale pre neskuseneho to je "mission impossible".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2024 9:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.1.2022
Příspěvky: 3
1. nastudovat návody k ArduPilot
2. asi by šli serva pověsit na pady M5 - M8, s otazníkem nastavení na straně ArduPilot a proudového odběru

Osobně bych šel do nového FC typu SpeedeBee F405 Wing, ale bez nastudování Inav 7.x nebo ArduPilot se to neobejde, protože je to VTOL


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.04.2024 10:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2024
Příspěvky: 3
Omlouvám se, úplně jsem se zapoměl, všem děkuji za odpovědi :-)
olisoft píše:
Karkulka: napis odkial si, v okoli sa urcite niekto najde, kto to s tebou pozrie osobne, takto je to len hadanie co by asi islo a ako, ale pre neskuseneho to je "mission impossible".

Jsem z Ústí nad Labem, takovýto pokec by se mi strašně líbil :-) Pivo zaplatím :-)

Lim píše:
1. nastudovat návody k ArduPilot
2. asi by šli serva pověsit na pady M5 - M8, s otazníkem nastavení na straně ArduPilot a proudového odběru

Osobně bych šel do nového FC typu SpeedeBee F405 Wing, ale bez nastudování Inav 7.x nebo ArduPilot se to neobejde, protože je to VTOL

1. ardu mám prošlé křížem krážem, ne tedy psaný text, ale popisy jednotlivých proměnných. M5-M8 jsem si říkal k čemu jsou, ale popis žádný není. Napájení bych mohl brát jinde, čekal bych, že to jsou jen data, nebo? ani nevím, jak bych je spároval s kanálem potom?
Do SpeedeBee F405 Wing rád půjdu, popravdě vypadá hodně dobře, ale podle obrázku jse tam sekce pro napájení pouze 2 vrtulí, ale o obrázek níže jsou 3. tak jsem zase trochu zmatený :-)

Kdyby chtěl někdo v Ústí nad Labem na pivo a probrat to semnout, bych bych radostí bez sebe :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz