Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ground station software
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Mate nekdo tipy na GS software pro autonomni letani. ?
Ja misto orig DJI GS zacal pouzivat Free verzi UgCS a jevi se mi jako velmi vydarena.

Pokud nekdo z vas pouziva tento software a chtel by se podelit o zkusenosti tak klidne v tomto vlaknu.
Zkouseli jsme dnes litat na WP i na Click and Go, vcetne RTH a chova se to velmi pekne. Vyhoda je, ze mate i kompletni zaznam kazdeho letu (autonomni i manualni), kdy je kopter sparovan pres Datalink s UgCS.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ground station software
PříspěvekNapsal: úte 09.01.2018 21:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2003
Příspěvky: 305
Graund station jsem zatím vzdal a poletuju s Pix4d, každopádně zajímavej SW - díky za doporučení. K jakému účelu to používáš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ground station software
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Je to spise na hrani. Proste polozim hexu na zem a decka si hraji na PC. Neco mu naplanuji a potom to proste odpali. Hexa se nastartuje, obleti trasu kterou ma a zase pristane.
Ted jsme to zkouseli a je super, ze to jde ovladat zadavanim prikazu primo z PC. Naplanovali jsme mu trasu a v polovine jsem mu klikl na RTH, hexa se normalne zastavila a krasne priletela k nam. Jinak mam v planu s tim i neco zkusit vytvaret.

Nejvice se mi na tom libi, ze neni zavisla pouze na zadane vysce, ale umi si brat nadmorskou vysku v bode ve kterem se nachazi (prebira z mapovevho pdkladu, tak ze opatrne a radeji ji udelat vyskovou rezervu) a tim kopirovat teren. a drzet se cca v definovane vysce treba 50 metru nad terenem. Je to spise urcene na letecke prace. Ale i v te Free verzi to umi vice veci nez originalni GS, a hlavne je to prehlednejsi na ovladani.

Chci zkusit jeden projekt, kdy ji nadefinuji presnou letovou hladinu a pomoci kamery bude vytvaret detailni fotky proletane oblasti a pomoci sonaru nebo laseru bude merit presnou vzdalenost od terenu a posilat data na vzdaleny server. K tomu tam bude osazena RPi zero vcetne kamery, ke kontrole letu ze vzduchu a cidla budou taktez napojeny na toto RPi. Jen data nebudou pocitane na RPi ale az na vzdalenem serveru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz