Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RPi jako FPV kamera
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Dlouho jsem premyslel jakou kameru za rozumne penize poridit na FPV letani. Nebude to asi uplne na FPV racing, ale na nataceci hracky jako to planuji ja to nevypada zatim spatne. Kvalitni kamery mi prijdou dosti drahe pouze za to ze to nejak zobrazuje a ja premyslel i o tom jak si tam dostat do obrazu dalsi informace, ktere by se mi hodily.

Kolega v praci si s RPi hodne hraje a tak jsem to zkusil. Jako zaklad jsem pouzil RPi zero + camera dodavana k RPi (8 MPx), Jako prenosovou soustavu mam na hexe AVL58 a cele je to jeste dolneno o iOSD mini, tak ze data z jednotky na obrazovce jsou. Kvalita obrazu je vice nez dobra. Horsi to bude s odezvou. Nebude to asi na Racing (ale nemam zkusenosti), mozna by to nekdo vyvratil a rekl by ze odezva je velice dobra.

Nejvetsi vyhodu ale spatruji v tom, ze si muzete dodat klidne vlastni data na obrazovku s jinech senzoru nez umoznuje iOSD. Navic kompletni let vcetne OSD je ukladan na pametove karte, ktery si lze bezproblemu po pristani z karty vytahnout a prehrat.

Na vyber jsou desky jak s Bluetooth tak s WiFi, ja teda dal prednost te uplne nejblbejsi bez niceho.

Zde jsou nejake obrazky. Jak to budu mit naroubovane na hexe, tak dam i nejake video. Jedina nevyhoda celeho systemu je, ze nelze napajet z palubni desky, do ktere davam 11,1V. RPi zvladne pouze 5V, tak ze se clovek nevyhne BEC a nebo samostatne baterii, nicmene ta mrska nic nezere a davam vice prednost BEC, ktery si bude brat stavu z desky a nebo znasilnit AVL a vytahnout tech 6V z nich, ktere by jeste zero snad melo prezit.

Momentalne mam tu F550 osazenou tak, ze je zpusobila autonomnich letu bez zasahu cloveka. Zatim jsem to zkousel jednou a pocit byl takovy, ze jsem jenom doufal, ze se ta mrska pekne vrati z druheho konce letiste a pristane a ne ze vezme kramle domu do ciny.

Tady je jeste specifikaace te kamery. Pouzivam v2
https://www.raspberrypi.org/documentati ... /README.md


Přílohy:
IMG_20180104_213029.jpg
IMG_20180104_213029.jpg
[ 86.41 KiB | Zobrazeno 2394 krát ]

IMG_20180104_213020.jpg
IMG_20180104_213020.jpg
[ 118.42 KiB | Zobrazeno 2394 krát ]

IMG_20180104_212959.jpg
IMG_20180104_212959.jpg
[ 92.91 KiB | Zobrazeno 2394 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RPi jako FPV kamera
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 1:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
No ja neviem, pouzit rpi zero kolo kamere sa mi zda zbytocne, pretoze tam musi bezat linux so vsetkym co potrebuje.
S tym odberom sa asi mylis, pod 1W to urcite nebude.

Ja by som siel jednoduchsou cestou, kupil by som kamerku. Urcite nebudes robit regulerny shutdoen a lahko sa moze stat ze zblbnes sd kartu. A kam chces ukladat videostream? Na tu istu kartu kde je linux?
Linux nie je real time system, dokonca to nemusi ani stihat zapisat na sd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RPi jako FPV kamera
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno
Nezkousel jsi projit forum? Mam pocit ze tu nekdo neco podobneho zverejnil. Jednalo se o Kamera-rpi(h.265) mozna to dokonce bylo digital prenos a ne klasicky analog

edit:
viewtopic.php?f=96&t=75889

tu je jedno vlakno, snad najdu i to druhe

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RPi jako FPV kamera
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 10:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
technicky to problem nebude ale lag bude dost velky (na racing nepouzitelny, na bezne letani v pohode)

osobne bych neco takoveho pouzil v pripade ze bych mel pro data z kamery nejake navigacni vyuziti. Uz dlouho tu mam veci na pouziti kamery pro optickou navigaci a pristani na znacku na plose. Ale neni cas.

ve tvem pripade vidim tyto duvody proc to nedelat :

- pi zero nebude stihat fullhd/60fps. 30fps je zasadne nachylnejsi na jello effect
- kamera pujde hodne blbe dat na gimbal
- soucasne specializovane kamery pro coptery nebo slusne akcni kamery budou mit wdr a tudiz vyrazne lepsi praci se svetlem

takze co ? Fungovat to nejak bude. Ale lepsi nez treba Runcam Split 2 to nebude

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RPi jako FPV kamera
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 16:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Precital som prispevok vyssie a spomina sa v nom problem so znovuspojenim cez wifi

Toto je vlastnost linuxu a mozem to potvrdit, samo sa to znova nechyti po vypadku, sice som nieco urobil cez cron, ale nie vzdy to zahra, min interval na cron je 1 minuta, za tuto dobu je vsetko na zemi

Pouzivam orange pi zero, posiela mi denne spravy z mojho prazdneho bytu aby som mal prehlad, kedze som mimo koli praci

Pouzivam wifi spojenie so zosilnovacom a nie vzdy prejde email s teplotami a fotografiami

V prilohe je foto zariadenia

Příloha:
image-0-02-05-2c0266d032e7d6ce1d2141d75a30c44777f6677bac7d9b623d2ed81d9585aa98-V.jpg
image-0-02-05-2c0266d032e7d6ce1d2141d75a30c44777f6677bac7d9b623d2ed81d9585aa98-V.jpg
[ 75.63 KiB | Zobrazeno 2178 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RPi jako FPV kamera
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ten vypadek se a pripojeni se da resit pres daemona a script v bashi. Hodnotu jedna minuta se tim snizi na minimum. V ramci milisekund to zjistim. Nicmene pripojeni na Wifi trva a je to nepouzitelne.

Pokud bych resil prave digitalni prenos tak tam pujde mas kamera pro nataceni, ale urcite ne kamera pres kterou bych se chtel treba vracet. Jinak jak jsem psal v prvnim prispevku tak na racing to urcite neni. Navic na 250ku je toho docela dost coc se musi tahat. Spise by to bylo urcene pro vetsi masinky, kde vraceni se domu resi napriklad autopilot a kamera na gimbalu napriklad dal natacic a nebo je to pouze pro kontrolu okoli, kdy dron je v kompletne autonomnim rezimu. Ta kamerak se klidne da dat na PanTilt a muzu si s ni tocit do aleluja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RPi jako FPV kamera
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 0:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
hates píše:
Ten vypadek se a pripojeni se da resit pres daemona a script v bashi. Hodnotu jedna minuta se tim snizi na minimum. V ramci milisekund to zjistim. Nicmene pripojeni na Wifi trva a je to nepouzitelne.

Pokud bych resil prave digitalni prenos tak tam pujde mas kamera pro nataceni, ale urcite ne kamera pres kterou bych se chtel treba vracet. Jinak jak jsem psal v prvnim prispevku tak na racing to urcite neni. Navic na 250ku je toho docela dost coc se musi tahat. Spise by to bylo urcene pro vetsi masinky, kde vraceni se domu resi napriklad autopilot a kamera na gimbalu napriklad dal natacic a nebo je to pouze pro kontrolu okoli, kdy dron je v kompletne autonomnim rezimu. Ta kamerak se klidne da dat na PanTilt a muzu si s ni tocit do aleluja.


Aj keby si to zistil rychlo, co urobis? Ja robim nieco ako iwconfig down/up (nepamatam si presne) a nie vzdy sa to chyti, ak to robis moc natvrdo dokonca to zhodi linux, jedina istota je reboot a to su minuty 2


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz