Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1711 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 115  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Amper píše:
Musim zkalibrovat meric proudu a udelat nejaky tepelny kabatek na aku. Je jim kosa a vydrzej prd (a nebo me podmeruje senzor, nevim zda ten 7S od HK ma stejny data co ten od 3DR)


Jj tepelný kabátek je dobrý nápad!
V téhle zimě si ale myslím, že 15 minut vůbec není špatné :lol:

Mrknu na to a stáhnu novej MissionPlanner, v tom co sem měl, PosHold nebyl :(

Edit: Tak už jsem stáhnul nejnovější BETA verzi (v normal verzi stále není)... a už to funguje! Snad bude zítra normální počasí a budu moct PosHold otestovat!!! Těším se :twisted:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
To nastavení co ti vyšlo není ideální. Auto tune nastavuje co nejvyšší hodnot p stabil a tím pádem snižuje p rate což vede k nestabilitě např při klesání. Navíc koptera se stává tvrdá-robotická.

Ja to ladim vždy ručo a mám daleko lepší výsledky než autotuning, ale i rozdílné poměry hodnot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
jaroslav.falcon píše:
To nastavení co ti vyšlo není ideální. Auto tune nastavuje co nejvyšší hodnot p stabil a tím pádem snižuje p rate což vede k nestabilitě např při klesání. Navíc koptera se stává tvrdá-robotická.

Ja to ladim vždy ručo a mám daleko lepší výsledky než autotuning, ale i rozdílné poměry hodnot.


No uvidím, vyzkouším to klesání a řeknu... Na ruční ladění nemám nervy a akorát bych to kompletně rozladil :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
udelej test: vyleť v loiteru vysoko a dej plyn na 0 koptera musi klesat bez kolíbání a cca 5m nad zemí dej plnej a musí jít nahoru bez zakmitání.

Poznaš to jen v loiteru nebo altholdu, prostě při udržování rychlosti směrem dolu. pokud klesáš "volným brzděným pádem" tak se to projeví méně.

Pitch bych typnul , že bude OK, možná snížit I, ale roll bych řekl že je málo zisku na gyru. I se domnívám, že to neladí a prostě flákne stejné jako P.

No uvidíš. Dej vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
ancistrus
jak nemáš nervy :?: jsi mladej kluk, tem musí mít nervy z titanu :lol: co mám říkat já, o pár desítek let více doma 3 ženský a nervy na to mám :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
jaroslav.falcon píše:
ancistrus
jak nemáš nervy :?: jsi mladej kluk, tem musí mít nervy z titanu :lol: co mám říkat já, o pár desítek let více doma 3 ženský a nervy na to mám :lol:


:lol: Dobře noo :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 20:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
2jaroslav : Mas todle overeno na 3.2 s PixHawkem ? To ze Autotune steluje jinak nez rucni je zname ale furt tam neco delaj a v ramci 3.2 se taky par veci lepsilo (plus cteni ze senzoru)

Ja se prave rozhoduju zda pouzit Dave's tuning guide a nebo radsi Autotune. Jisty si nejak nejsem ale v kazdem pripade me prijde ze ladeni pak za letu je tak moc subjektivni ze to co jednomu prijde super bude druhej nesnaset.

Pouzivas nejaky navod jak ladit ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 23:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Ancistrus01 píše:
Tak dneska nepršelo a nefoukal téměř žádný vítr tak jsem byl venku testovat!

To se tak někdo má. U nás mlha a chčije. Tak jsem si s tím skočil aspoň doma v obýváku. :wink: Žena nebyla ráda. :twisted: Ale autotune takhle dělat nejde, je na to málo místa. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 6:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
dt píše:
To se tak někdo má. U nás mlha a chčije. Tak jsem si s tím skočil aspoň doma v obýváku. :wink: Žena nebyla ráda. :twisted: Ale autotune takhle dělat nejde, je na to málo místa. :lol:


Doufám, že dneska bude odpoledne dobrý počasí a stíhnu vyzkoušet PosHold a RTL :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Amper píše:
2jaroslav : Mas todle overeno na 3.2 s PixHawkem ? To ze Autotune steluje jinak nez rucni je zname ale furt tam neco delaj a v ramci 3.2 se taky par veci lepsilo (plus cteni ze senzoru)

Ja se prave rozhoduju zda pouzit Dave's tuning guide a nebo radsi Autotune. Jisty si nejak nejsem ale v kazdem pripade me prijde ze ladeni pak za letu je tak moc subjektivni ze to co jednomu prijde super bude druhej nesnaset.

Pouzivas nejaky navod jak ladit ?


PX4 zatím nemám, ale podle to co poslal Ancistrus je to stejné, máme podobné konstrukce. Já používám FalconGuide :lol: a zatím si nikdo nestěžoval :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
jaroslav.falcon píše:
Já používám FalconGuide :lol: a zatím si nikdo nestěžoval :D


Nechceš se s námi o FalconGuide podělit? :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Tak dneska jsem si byl zase zalítnout!
Takže zkoušel jsem Loiter a jak říkal Jaroslav, prudce nahoru, pak plyn na nulu a po chvíli klesání prudce nahoru. Klesá to naprosto klidně, bez žádného třepání. Přechod z klesání do stoupání je čistý, zhoupnutí téměř žádné, téměř je, že se to zhoupne po pravém zadním motoru snad o 2~3mm, takže supr!
Dál jsem vyzkoušel PosHold, zvláštní to mód :lol: při rychlém pohybu se při uvolnění páček koptéra hned "nezablokuje na místě" ale chvilku ještě letí, pak se zastaví a zacouvá si na místo, kde jsem pustil páčky... V PosHold se jinak létá příjemně! Je to takové klidný, ale zároveň rychlí lítání...
RTL: Parááda! Home si to tedy nastavilo cca. 2 metry od místa startu, pravděpodobně proto, že hned jak se pixhawk rozblikal zeleně jsem vystartoval a měl jen pár satelitů. Potom ale vzorně přistával do jednoho místa v okruhu 0,5 metrů :)
AltHold: V bezvětří mi dneska držel skoro jako Loiter! U staré koptéry, jsem létal jen stabilize (nevím proč... neměl jsem v ní moc důvěru) a tak mě ohromně baví startování v AltHold módu:) to, když páčka překročí polovinu a motory chvíli nic a pak začnou pomalu startovat, je absolutně brutální a strašně se mi to líbí :D Ale jsem z toho jen nadšen, tak jsem se musel svěřit, vy co už lítáte v těhlech módech dlouho, to určitě znáte :lol:

Takže za mě SUPER! Ještě chci vyzkoušet pár módů (circle a FollowMe a pak budu spookojen!)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Ancistrus01 píše:

Nechceš se s námi o FalconGuide podělit? :)

P stabil neměním
nastavím požadovanou hodnotu plynu na vis

1) nevýhoda našich rámů , že je třeba ladit zvlášť roll/pitch
2) Ladím P - zvyšují do té doby dokud se projevuje navýšení stability při klesání v konstantní rychlosti (loiter) nebo nezačne kmitat
3) navyšuji D většinou se ještě dostabilizuje při klesání a odstraní se zákmity při rychlé změně.
4) nastavím I na hodnotu P pokud je cca do 1500, jinak dávám max 1500
5) zkontroluji zda nedochází k drobné oscilaci při stabilizačním modu pokud ano uberu I
6) prolétnu v stabilize a v acro, zda není přegirováno, pokud ano trochu uberu P
7) pokud překmitne při pohybu roll,pitch přidám D

a pak záleží na hmotnosti a na výkonu motoru a ladim plyn rate(myslím že se to tak jmenuje) z P750 na 500 a I z 1500 na 1000

ale jak to popisuješ tak PX4 bude asi trochu lépe regulovat, protože na APM nikdy nebyl autotuning k mé spokojenosti. verze 315


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Jsem zvedav na FollowMe to jsem netestoval.
Kružnice chodí OK, ale někdy to udělá něco jako 6 nebo 9 něco jako šnek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 7:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
jaroslav.falcon píše:
ale jak to popisuješ tak PX4 bude asi trochu lépe regulovat, protože na APM nikdy nebyl autotuning k mé spokojenosti. verze 315


Tak vyzkoušej 3.2 ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1711 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 115  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz