Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 788 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 22:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.11.2018
Příspěvky: 1
Musíme počkat na Ublox F9
https://www.u-blox.com/en/press-release ... technology


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2019 7:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 232
Dejte mi typ na nejakou gps s kompasem k pixhawku? Mam Beitian 880 dva kusy a moc spokojeny nejsem.
Koukal jsem na tyto:

https://www.banggood.com/Radiolink-TS10 ... rehouse=CN

https://www.banggood.com/cs/Radiolink-M ... rehouse=CN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: ned 07.04.2019 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tak jak jste přežili GPS rollover 6.4.2019? Zkontrolujte si své GPS moduly. Ubloxy to přežily, tam je problém odložen do doby datum fw+19,7 let. Pokud mají flash tak to jde posunout. Moduly které nepřežily ukazují špatné datum ale polohu většinou dávají. Moduly které mají Glonass nebo Galileo tak problém nemají, týká se to jenom systému GPS a jeho 10 bitového week number.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
NEO-M9N


Ahoj, už jste někdo zkoušel moduly NEO-M9N?

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 1:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Zatím jsem nakouknul na něco stránek na konci a začátku. UBLOX nechce zůstat v hlavě takhle bude v VAŠE
Není zde na page 1 až 63 něco o zkušenostech s Arduino, IOT Bezdrátové periferie GSM, GPS? Zejména k
GPS Satelitní určení polohy NEO-7M - modul
https://arduino-shop.cz/arduino/1733-gps-satelitni-urceni-polohy-neo-7m-modul.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2022 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj, sešlo se mi doma už 4ks GPS modulů matek M9N jsou to už poměrně velmi přesné GPS (pořád v rámci běžné přesnosti bez RTK) podporující 4 GNS systémy naráz (GPS,Glonas,Galileo,Beidou).
Na GPS modulech ublox M9N dnes není žádný problém dosáhnout 3D fix na všech 4 GNS naráz.
Modul položen na střeše domu vyhozen podkrovním oknem ledabyle na střechu se sklonem cca 45 stupňů.
Chytá běžně 8GPS a po 5ti satelitech z Glonass Galileo a Beidou.
Přesnost měření PDOP a HDOP hlásí i do pod 1m. Při měření trvajícím několik hodin poloha courá v kruhu maximálně 3m.

Napadla mě úvaha nechat jeden modul jako základnu a druhý jako měřící.
Jaké by se asi dalo dosáhnout přesnosti měření polohy vůči základnové GPS? Myšleno v okolí základnové GPS do vzdálenosti stovek metrů nebo jednotek Km.

Mělo by to význam?
Nebo bych naměřil stejné výsledky jako s DGPS a nemá to žádný smysl?

Vím že moduly M8N se starým FW 2.01 a nějakým SW se daly dohnat k RTK.
Ale s novým FW tuhle schopnost ztratily a získaly lepší běžnou přesnost díky Galileo podpoře.
Je má úvaha špatná nebo by neměla žádný přínos?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2022 19:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Na podobném principu jsem vyřešil přesné měření výšky barometrem. Mám na tom principu udělaný bezpečnostní systém helikoptéry, takže vrtulník nemůže havarovat do země - když klesne pod nastavenou úroveň - např. 2m, tak sám aktivuje záchranu, zatáhne za kolektiv a vystoupá kus nahoru.
Jenže běžné baro čidlo z principu vandruje, hlavně asi protože se mění atmosférický tlak v průběhu času. Samotné baro čidlo tak bylo schopno poslat helinu do země a tvrdilo že výška je 3m.
Takže mě napadlo dát jedno stejné čidlo do vysílačky a jedno do vrtulníku. A ve vysílačce dělat rozdíl mezi těmito dvěma čidly a ten rozdíl brát za výšku, ať je absolutní hodnota jaká chce. A funguje to dobře, přesnost je na cm. Výpočet dělá FrSky rádio v telemetrii. Dokonce jsem z více čidel vybral dvě, která vandrovala stejně (pustil jsem více čidel současně a zaznamenal do grafu čáry podle těch čidel jak vandrují a spároval jsem si dvě nejbližší čáry)

Takže asi tak... myslím že podobně se budou chovat ty GPSky. Pokud vím, tak se i používá systém, kdy na pevně daný bod, na nějakou kapličku se dá jedna stacionární GPSka, kaplička má známou polohu, takže je vidět o kolik ta stacionární GPSka kecá. A tato korekce se pak posílá přes RDS (ano, přes datový přenos FM rádia) jako korekce do druhé, mobilní GPSky, která tak získá pekelnou přesnost.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2022 2:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Woita píše:

Takže asi tak... myslím že podobně se budou chovat ty GPSky. Pokud vím, tak se i používá systém, kdy na pevně daný bod, na nějakou kapličku se dá jedna stacionární GPSka, kaplička má známou polohu, takže je vidět o kolik ta stacionární GPSka kecá. A tato korekce se pak posílá přes RDS (ano, přes datový přenos FM rádia) jako korekce do druhé, mobilní GPSky, která tak získá pekelnou přesnost.


Ano jak říkáš kapličky jsou rozmístěny po zemi a vysílají svou pozici která se mění ne fyzicky ale vlivem poruch atmosféry a dá se z toho určit korekce.
Kapličky mohou a vysílají DRS internetem ale taky se chovají jak GPS družice na zemi a musí být na přímou viditelnost.
Vysílají stejným principem jak satelity ve vesmíru ale slaběji aby nezahltily GPS moduly ve svém okolí a vysílají jen s velkým poměrem klidu a aktivity aby nerušily pásmo.
Je to systém DGPS.
Doma mě GPS najde jak sem psal výše počet satelitů a 2-3 SBAS kapličky.

Nevím kde jsou kapličky jak jsou na husto.

To co sem popsal by byla soukromá kaplička a byla by blízko ke určení dobré místní korekce. Korekce by byla asi i aktuálnější v čase.

Myslím že SBAS zas tak pekelně nezpřesňuje GPS data.
Proto vlastně ta má úvaha jestli má soukromá kaplička (na místě) smysl.
Právě by mě zajímalo jestli má smysl stavět soukromou kapličku když jsou k dispozici a zadarmo tohle je ještě pořád veřejná služba GPS. Neplatí se jako RTK.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 788 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz