Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1097 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Tak to nastavení je již přednastavené a jak vidím, tak s ním nic nedělals. Já zatím zkouším různá nastavení a odezvu v chování motorů. No Tvoje zkušenosti mi chybí, protože já zatím lítal jenom s KK 2.1 a tam se nastavovaly jinom gyra. Tady je toho na mě trochu moc a ještě bez pořádného návodu. Snad to ale nějak zvládnu. Jinak, to Tvoje řešení konstrukce se mi líbí, už jenom kvůli tomu, že tam má kamera perfektní výhled a dovažuješ to vlastně baterkou. No, až budu mít Tvoje zkušenosti, tak se v tom snad nebudu tak plácat.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Jelikož NAZA z mojeho quada půjde do hexy, plánuju tuhle desku osadit na quadcoptéru, která se tak stane tréningovým strojem na blbnutí. Je někde schema jak tahle deska čísluje motory nebo je to vidno přímo z LCD?

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 10:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Je to vidno přímo z LCD. Směry otáčení i číslování motorů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
dnes dosla uz aj mne no musim este pockat na motorceky a ESC, ten LCD je super fakt to pekne ukaze cisla motorov a akym smerom sa ma dany motor otacat.

Mne chvylku trvalo kym som ju zapol, potrebuje napajanie z prveho ESC.

Tato doska je fakt skoro plug and play :)

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 0:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Tak jsem se konečně trochu proletěl i zavisel, zhruba asi 3 x 10 minut a nutno potvrdit, že za ty peníze je to dobrá deska. Na Akro to má perfektní stabilitu, na Level je to mnohem horší, ale asi to bude nastavením, které jsem zatím moc nepochopil. Na rozdíl od Trolla jsem měl perfektní klidné počasí, ani větříček, tak že jsem to měl jednodužší. Mám tam stejné regulátory a motory, se kterými jsem v pohodě létal na KK 2.1, ale zde jsem musel v Mixer Editoru nastavit na prvním motoru zcela odlišné údaje a to 50/-71/70/50. Původní byly 100/-71/71/100. Na ostatních třech motorech jsem ponechal původní nastavení. Docela jsem si s tím vyhrál a včera jsem byl už nachystaný, že budu měnit regulátory. Dneska se mě to konečně podařilo nastavit, tak zatím měnit nebudu.
Mám už ale i negativní zkušenost a to se týká LCD. Startoval jsem a i přistával na prašné cestě a celkem jsem nic neregistroval. Až jsem se vrátil domů, tak jsem se zhrozil, co bordelu bylo mezi prosvětlovací fólií a LCD. Není to vůbec utěsněný a ten prach se z toho velice těžko dostává. Částečně se mě ho podařilo vyfoukat stlačeným vzduchem, ale pár zrnek tam zůstalo a když to tak bude pokračovat, tak LCD bude za chvilku nečitelný.
Budu muset celou elektroniku dát do nějaké krabičky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 13:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.9.2011
Příspěvky: 84
Ahoj ! Jeden dotaz pro "jipav". Popisuješ stabilitu v nastavení "level a akro", nikde v návodu není zmínka o nastavení "akro". Můžeš upřesnit jak tento mód nastavit aby kopter byl stabilnější ? Díky !


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 13:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Přepnutím 5 kanálu a vhodným nastavením Pid regulace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 14:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.9.2011
Příspěvky: 84
Ale použití 5-tého kanálu je tkz. samonivelizace a v návodu je vysloveně napsáno "použít jen v případě že nejsou připojeny motory tj. pouze pro modely letadel !! Jak tomu rozumět ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Rozuměj tomu tak, že se to pátým kanálem přepne do Level módu. Jipav má pravdu. Zmínka o motorech je bezpečností doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 14:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.9.2011
Příspěvky: 84
Ale "jipav" píše že se 5-tým kanálem přepne do "akro" módu ne do "level" módu. ESC jsou nastaveny na 400 Hz a serva na 80 Hz, pomohlo by nastavit ESC na 80 Hz jako serva a potom by se dala použít samonivelizace zapínaná 5-tým kanálem bez nějakého rizika ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Ne, to by nepomohlo, to spolu vůbec nemá co dělat. Frekvencí se módy nemění. To je bohužel úplně špatná uvaha. Možnost přepínání frekvencí je tam proto, že pro nás je žádoucí co nejvyšší frekvence ale bohužel ne všechny zařízení tak vysokou frekvenci zvládají. Analogová serva by na 400Hz odešla do modelářského nebe,tak proto je tam možnost přepnout to na 80Hz. Mění se přepnutím vypínače na vysílači . To mi můžeš věřit. :wink: Módy jsou jenom dva, když je některý z nich vypnutý, funguje ten druhý. 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 15:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.9.2011
Příspěvky: 84
Ty frekvence pro serva a ESC jsou mi jasné, ale pořád jsem se nedověděl jestli pro lepší stabilitu koptera můžu použít nastavení samonivelizace tj. zapnutí 5-tým kanálem nebo pákou křidélek jak je v návodu. Pokud samonivelizaci nezapnu mám mód "level" nebo "akro" ? Je mi jasé že toto musím nastavit ještě v menu "Mode Settings" kde je nastaven buď "aux" nebo "on". Takže jse ptám eště jednou: co nastavit pro lepší stabilitu, pomůže nastavení "heading-hold" ? Nebo se u koptera nedá použít ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2007
Příspěvky: 181
Bydliště: Kladruby
taky jsem vlastnikem teto desky a muzu jen vrele doporucit.Da se nastavit tak,ze je uplne idelani na nataceni krasnych videi.Zde je muj kopter v kterem to mam.


Přílohy:
SAM_2172.JPG
SAM_2172.JPG
[ 55.11 KiB | Zobrazeno 3137 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Zapni, nebo vypni přepínač (5 kanál) tak, abys tam měl v "Receiver testu" myslím že Auxiliary ON. Nejsem ale doma, tak přesně nevím. Zítra se můžu mrknout. Jo a v tom "Mode Settings" to mám popořadě odzhora dolů AUX, On, Stick, YES. Mám tady sebou v kapse nějaký poznámky, ale Coptera u sebe nemám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
k380 píše:
Pokud samonivelizaci nezapnu mám mód "level" nebo "akro" ?

Akro.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1097 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz