Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CC3D revolution flash ardupilot
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 15:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
Ahoj podarilo se mi sehnat cc3d revolution a chtel bych do toho flashnout ardupilot misto librepilot jde mi hlavne o misionplaner ten je v ardupilotu proste lepsi.. ale ted jak nato?? tahle stranka mi je jasna https://ardupilot.org/copter/docs/common-openpilot-revo-mini.html az na to kde mam najit posledni verzi pro moji desku.. nasel jsem jen revo-mini ale ja mam standartni desku a nevim jestli to je spravny firmware?? nebo kde sehnat firmware pro standartni desku?? rad vych k tomu potom pouzil dve tyto gps jednu stacionarni a jednu na coptere.... https://navspark.mybigcommerce.com/ns-hp-gn2-px1122r-multi-band-quad-gnss-rtk-breakout-board/ plan je takovy zatim se to naucit na coptere tu mam hotovou a casem to prehodit na vozitko a sekat autonome zahradu.. prestnost se dvema gps je vic nez dostatecna... popripade kdyby se nepodarilo rozchodit cc3d revo desku kterou by jste doporucily jinou??

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D revolution flash ardupilot
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Revo a revo mini budou zapojením stejné takže bych prubnul ten firmware pro revo mini.Vždy to jde vrátit zpět.Dvě GPS mě příjdou zbytečné.Volba desky je složitá.Všechno podražilo.Díky masovému rozšíření CRSF protokolu/sbohem inv.Frsky/ se v poslední době do hry vracejí F4 desky ale já bych volil F7 třeba F765.Jako minimum F722.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Naposledy upravil blembondo dne pát 22.04.2022 18:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D revolution flash ardupilot
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj,
promiň nedokážu ti odpovědět na tvůj dotaz.

A ještě jednou promiň že ti budu špinit vlákno hned ve druhém příspěvku vlastním dotazem.

Zakoupením dvou GPS modulů z tvého odkazu výše zle dosáhnout centimetrové přesnosti?
Jako že jedna bude rover a druhá stacionární bez dalšího SW a HW?
Chápu že bude muset být mezi moduly datové spojení...
Pak bude rover v centimetrové přesnosti?

Jestli je to tak jak píšu a máš o tom nějaké znalosti mohl by jsi prosím poslat nějaký odkaz kde bych si o tom něco přečetl.
Díky Jura

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D revolution flash ardupilot
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 20:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
vubec nevadi ze se ptas na gps ja jsem nato narazil nahodou s deskou pixhawk.. ale dostane se mi doruky stare cc3d revo takze cekam az mi ho kolega doveze... a pokud se mi dotoho povede nalejt ardupilot tak objednam ty GPS zatim onich mam jen neco malo nacteno.. a nakoukano.. maj tam celkem peknej manual... a na YT je o tech gps taky par videi nejlepsi je asi tohle co a jak nastavit a prodratovat... https://www.youtube.com/watch?v=17fS9YZC84I jinak takovouhle gps dela i ublox myslim ze to je m9n nebo nejake takove oznaceni ale cena je tam trochu jinde... tak jsem to zavrhnul....
tak a ted ktem deskam ja lital coptery naposled tak cca pred 5 lety takze mi zbylo skyline 32 a stare cc3d klasicke ne revo.... a bohuzel ani do jednoho nejde nalejt ardupilot.... teda aspon si to myslim protoze jsou natom stare procesory... jdu prozkoumat desky co jsi poslal a nastudovat co znamena CRSF protokol :-)

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D revolution flash ardupilot
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
https://oscarliang.com/crsf-shot/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D revolution flash ardupilot
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 12:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
tak dekuji za studijni materialy crfs protokol je velice zajimavi.. ale na moje pouzi to je trosku overkill ale je videt ze za tu dobu co jsem se oto nezjimal to udelalo pekny pokrok.. no a k desce.. cc3d revo od kolegy je mrtvolka nevim... nic netvori kdyz ji pripojim k usb.. takze vraceno kolegovi a objednano MatekF765-Wing takze pak oni zalozim nove vlakno.. protoze to by uz od tohodle bylo uplne mimo...

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz