Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3443 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 230  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 16:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 29
Ahoj. Nejste někdo ze Znojma nebo okolí? Mám arduflayer a nedaří se mi nastavit stabilize yaw, pořád to kmitá ve svislé ose. Někde jsem četl, že by to mohlo být i regulátorama. Možná bych to i nastavil ale nejde mi to ladit pomocí potenciometru z vysílačky. Před půlkou mám hodnotu nastavenou v APM planner, v nastaveni CH6, a za pulkou je druhá hodnota ale nejde to plynule. Jestli někdo víte nebo chcete pomoci, ozvete se. Když tak i zaplatím.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Stabilize yaw kontroluje jak bude coptera reagovat na povely z vysílačky - pohyby kniplem méně (třeba 3,8) otočí se pomalu, čím více tím se rychleji otočí kolem své svilé osy. Třeba já měl po autotune hodnotu 8. Snížené na 4,5 pro lepší létání s kamerou není to už tak živý. Nemyslíš spíš rate yaw, udělej autotune porovnej parametry a budeš moudřejší. Nepíšeš co máš za stroj, mohou to dělat i vybrace, nebo u tricoptery servo na zadku je toho více.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 17:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 29
Ahoj. Mám rám FY450, regly Mystery 30A, Motory Angel 980KV. Pod arduflayerem mám antivibrační podložku z ebay, takže tím by to být snad nemělo. I když jsem sahal na jednotku při letu a zdálo se mi že to vibruje dost. Zkusím autotune, jak mi radíš, akorát jsem někde viděl že u toho hoří régly. Ale i to se dá opravit. Dám vědět jak to dopadlo. Zatím díky .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
aressan píše:
Ahoj. Mám rám FY450, regly Mystery 30A, Motory Angel 980KV. Pod arduflayerem mám antivibrační podložku z ebay, takže tím by to být snad nemělo. I když jsem sahal na jednotku při letu a zdálo se mi že to vibruje dost. Zkusím autotune, jak mi radíš, akorát jsem někde viděl že u toho hoří régly. Ale i to se dá opravit. Dám vědět jak to dopadlo. Zatím díky .


Vyvážit vrtule+motory!!! Vibrace jsou zdrojem všech problémů ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 17:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 29
Vyvážit vrtule+motory!!! Vibrace jsou zdrojem všech problémů ;)[/quote]


Vrtule vyvážené mám ale je pravda že na motory jsem se nedíval. Zkusím pohledat jak se to dělá. Autotune, vypadá to o něco líp. Měl jsem trochu povolený provaz na kterým je to připevněný, když jsem ho napnul, tak mi došla baterka.. :-) Tak uvidím později. Jinak co si myslíš o tech regulátorech? Máš nějakou zkušenost?
Každopádně díky za rychlou pomoc. Snad budu taky někdy někomu poradit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
aressan píše:
Vrtule vyvážené mám ale je pravda že na motory jsem se nedíval. Zkusím pohledat jak se to dělá. Autotune, vypadá to o něco líp. Měl jsem trochu povolený provaz na kterým je to připevněný, když jsem ho napnul, tak mi došla baterka.. :-) Tak uvidím později. Jinak co si myslíš o tech regulátorech? Máš nějakou zkušenost?
Každopádně díky za rychlou pomoc. Snad budu taky někdy někomu poradit.


Régly budou v pohodě, maximálně je ještě jednou překalibruj...

Vyvaž motory + vrtule jako celek pocitově ;) tj. že lepíš izolepu na jednu stranu listu, pak přelepíš na druhou a tak kde se to zlepší lepíš víc a víc až dokud vibrace nezmizí úplně, například já mám vibrace rukou nepostřehnutelné :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 18:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 29
Izolepou jsem to dělal úplně poprvé. Pak jsem viděl že se to dá zbrousit šmirglem ze spod listu. Jen nevím jak to vyvážit s motorem. To ho mám vymontovat rotor ze statoru a vyvažovat s vrtulí? Jenže když kvadru převážím tak hlavu s vrtulkou sundávám a nasazuji před letem. Takže vyvážení s motorem je v tomto případě asi blbost.
Ještě otázka. Autotune funguje jen na stabilize mód, nebo i na ostatní módy? Nebo proč se dá nastavovat i acro a další? Můžu to nechat tak jak to je?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Aha... no tak to je blbý, ono vůbec odmontování vrtulí před každým letem je hodně o hubu! :roll: Málo dotáhneš a malér je na světě...
Né vyvažovat pocitově přímo na rámu, přiložíš ruku na rameno a přidáváš na jednu stranu listu izolepu pokud se to zlepší přidáváš dál, pokud ne vyzkoušíš druhou stranu... dokud vibrace téměř nezmizí ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 18:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Turčiansky Ďur
Obrázky: 4
aressan píše:
Zkusím autotune, jak mi radíš, akorát jsem někde viděl že u toho hoří régly. Ale i to se dá opravit. Dám vědět jak to dopadlo. Zatím díky .

Tak toto počujem prvý krát.
Autotune beží len pri Althold.

_________________
quadcopter "homemade" (650 FY-91Q)
Quad 480 APM2,6


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 19:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 29
Mě se to vytunilo i při stabilize módu. Dělalo to výchylky do boku a pak dopředu a dozadu. Pak byl klid tak jsem to vypnul. Ale je to logické že to funguje při Althold. Tak uvidíme při ostrém vzletu venku. Díky za pomoc. Když bych měl dotaz, zkusím to tu. Díky měj se fajn ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
jsem v koncích včera při přehrávání FW, které neproběhlo uplně v pohodě (vyskočila chybová hláška) se mne zhroutil bootloader na desce 2.5.2, nebyl by někdo ochotný ho znova nahrát bohužel mám jenom usbasp a ftdi programátor, přes arduino jako isp by to mělo jít. Svítí jen zelená kontrolka a nic nejsem schopen se s tím spojit.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Naposledy upravil jamesgsf dne pát 01.08.2014 23:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 23:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 29
jamesgsf píše:
jsem v koncích včera při přehrávání FW, které neproběhlo uplně v pohodě (vyskočila chybová hláška) se mne zhroutil bootloader na desce 2.5.2, nebyl by někdo ochotný ho znova nahrát bohužel mám jenom usbasp a ftdi programátor, přes arduino jak isp by to mělo jít. Svítí jen zelená kontrolka a nic nejsem schopen se s tím spojit.


Jsem začátečník ale co zkusit reset?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 23:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
:lol: :lol: tak ten opravdu nepomuze :lol:

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 22:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2013
Příspěvky: 493
Bydliště: Dudince
Na com mate posadene APM-ko? Ja som skusal vyrobit antivibracnu podlozku zo zvysnych gumenych sinemblokov z gimbalu no zdalo sa mi to pruzne az velmi teraz ho mam na 4 kuskoch (v rohoch) tej obojstranej lepiacej peny hrubej asi 4mm myslim ze je o dost lepsie vsimol som si ze aj hobbyking k tej novej napodobenine APM-ka dodava 4 kusky tej lepiacej peny

_________________
X8 Quad Pixhawk 2Tricopter APM 2.6Race Omnibus F4 Quad HKpilot32


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2014 11:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: východní čechy
Obrázky: 3
Nemáte někdo zkušenosti se vstupem více než osmi ovládacích kanálů do APMka. Nějak mi přestali stačit standardní kanály a potřeboval bych Pan a Tilt přesunout na kanály 10 a 11. To jak zapojit serva do APMka vím, to se mi i daří a když dám automatickou stabilizaci tilt, tak vše funguje jak má. Co se mi ale nedaří je průchod ovládacích kanálu přes APM. Podle parametrů by APMko mělo být schopno zpracovat až 14kanálů PPM, ale když je do něj pošlu, tak se mi nedaří ten tilt vysílačkou ovládat. Jelikož se mi ani nepodařilo zobrazit úroveň vstupů a výstupů kanálů 9-14 do a z APM, tak ani nejsem schopen zjistit, jestli je chyba v APM, že nepouští signál dál a nebo že do něj ani nedojde. Když zapnu v MP tuning, tak taky zobrazuje jen kanály 1-8 a tak jsem už celkem bezradnej. Neřešil jste to už někdo, případně nemáte nějakej odkaz, kde by se to řešilo, já nemůžu nic najít.
Díky za všechny reakce

_________________
Odstartovat můžeš ... přistát musíš!!!
Super Kinetic, Sonic 64, Skywalker X-8, Luky Sport,


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3443 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 230  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz