Switch to full style
Máte svůj copter nebo stavbu/užívaní plánujete a chcete popsat jeho stavbu, úpravy, zalétaní, létání.
Odeslat odpověď

KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

ned 20.05.2018 1:59

Ahoj,

rád bych Vám s předstihem představil náš právě dolaďovaný 5" rám pro freestyle a racing s názvem jednoduchým stejně jako jeho kompletace - KRYL.

Při návrhu rámu jsme se soustředili na jeho odolnost, jednoduchost „provozu“, ale i sestavení. Rám bude v nabídce se spodní deskou z kvalitního uhlíku používaném na rámy Armattan a to v síle 4 a 5mm. I 4 mm v této velikosti jsou velmi odolné a věřím, že skoro nezničitelné, nicméně možnost se „pojistit“ zde bude. Bočnice jsou z uhlíku síly 4 mm a montážní destičky na vršek z 2mm uhlíku.
Obě síly spodní desky jsou kdykoliv zaměnitelné!

Velmi jsme dbali i na variabilitu rámu a umístění FPV kamery tak, aby byla dobře chráněná. Vrchní část rámu jde pomocí dodaných AL sloupků a destiček (uhlík 2mm) mezi bočnice poskládat, tak že je možné využít destičky jako nosný prvek např. VTX či přijímače, nebo zcela ochránit elektronické součástky v rámu. Stejně tak je možné použít (při správném umístění silových vývodů baterky) umístění baterie, jak na vrchní část coptery, tak i na její spodek.
Do rámu je možné použít všechny rozměry FPV kamer (standard, mini i micro – samozřejmě při použití správných adptérů) a i velikost standard je při běžném náklonu kamery zcela chráněna bočnicemi proti poškození nárazem.

Zcela záměrně jsme se u tohoto rámu (alepoň prozatím) vyhnuli použití jakýchkoliv AL konstrukčních prvků (pochopitelně vyjma sloupků) . Z jednoduchého důvodu – pakliže není použit opravdu kvalitní materiál, stává se AL součást pouze líbivým doplňkem, který nemůže splnit svůj účel a zcela zbytečně prodražuje a zároveň komplikuje dodání náhradních dílů. A my chceme zaručit, že veškeré náhradní díly (těch není opravdu mnoho) budeme mít pro Vás, vždy ve všech variantách a za rozumné peníze ihned k dispozici

V brzkém časovém horizontu je v plánu i verze Long X a 3″ menší bratr.
Koncepce Long X bude taková, že spodní desku rámu můžete koupit buďto komplet s vrškem, nebo těm kdo, již vlastní klasické X dodáme Long verzi za zvýhodněnou cenu a bude ji možné použít na stávají vršek!

Na rám můžeme dodat polepy, které přispějí k unikátnosti právě Vašeho rámu. (brzy najdete různé verze na našich stránkách a zároveň připravujeme polepy pro rámy Armattan).

Jako překvapení chystáme, pro ty, kteří chtějí rám vyzkoušet a ušetřit nemalý peníz při jeho pořízení "legální klon" tohoto rámu. Nechte se překvapit - a to hlavně jeho cenou :)

Cena rámu není ještě přesně stanovena a tak jí nebudu zatím pouštět věřejně. Veškeré info rádi zodpovíme na emailu, který najdete na našich stránkách. Průběžně pak info na FB a foto na našem Instagramu.

Předpokládáme, že do cca do jednoho měsíce bude rám dotestován a připraven k prodeji.

(zde nějaké náhledy - upozorňuji, že veškeré náhledy, které jsou nyní k dispozici a to i na FB, popř. našich stránkách jsou pouze z prototypových verzí a nemají z různých důvodů jak materiálové tak designové parametry finální verze. (koncepčně smozřejmě ano). Jedná se např o použité sloupky, šroubky, tloušťky materiálů a leckdy i materiál samotný)


Vybrané aktuální ceny rámů :

KRYL Standard X LiTE - Sklotextit 4mm - 388.-
KRYL Standard X LiTE - Sklotextit 5mm - 438.-
KRYL Long X LiTE - Sklotextit 4mm - 388.-
KRYL Standard X Karbon 4mm - 1050.-
KRYL Long X - Karbon 4mm - 1050.-

K rámům je dodáván montážní materiál (šroubky, mount destičky, AL sloupky). Na karbonové rámy používáme velmi kvalitní, výběrový karbon z produkce firmy Armattan Quads. Máme k okamžitému dodání náhradní bočnice, spodní desky i mount příslušenství. Možno objednat celopolep laminované samolepky, různé druhy za cenu 250 Kč.

iF
Přílohy
kryl_1.png
kryl_nahled2.png
Naposledy upravil imagin dne stř 27.06.2018 2:16, celkově upraveno 3

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

ned 20.05.2018 13:33

jak jste dospeli k tomu ze budete nabízet 5mm verzi ? Me prijde ze kdy nekde reknu ze mam spodek ze 4mm uhli tak se dozvim ze je to tezke, zbytecne atd...

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

ned 20.05.2018 13:55

Amper píše:jak jste dospeli k tomu ze budete nabízet 5mm verzi ? Me prijde ze kdy nekde reknu ze mam spodek ze 4mm uhli tak se dozvim ze je to tezke, zbytecne atd...Ahoj,

právě z důvodu rozporuplnosti názorů, jaké říkáš. Osobně jsem přesvědčen, že 4mm bohatě stačí, dokonce, až kam. Testovali jsme i 3mm, protože jsme neměli 4mm materiál, který jsme potřebovali. V krutu ramena proti sobě neprotočís. Ohýbají se pouze směrem nahoru a dolů.
Přední vrtule mají velmi malý prostor mezi kabinou , takže jsem si myslel, že se při záběru na tom 3mm můžou prohnout a bude špatně. Nestalo se tak. Samozřejmě dost záleží na šířce ramen, což je tady dostatečné a nejsou příliš dlouhé.
Ale právě proto, protože se najde 1000+1 názor, že je to třeba těžké, nikdo to po první nešťastné ráně třeba zlomí atd, dali jsme na výběr. Ať si každý zvolí to co si myslí, že mu bude vyhovovat.
Na racer je nutné mít lehký stroj, na freestyle, už tomu, až tak není. Pokud dospějem k názoru, že podstatná většina lidí touží po 3mm plate, asi nebude problém to udělat.

iF

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

čtv 24.05.2018 22:31

Ahoj,

dokončujeme pár návrhů originálních polepů. Resp - ono jde spíš o to vybrat něco rozumného z milionu vzorů. Tento kus není v plánu, ale třeba se bude líbit a plány změníme.
Píšu originálních, protože ono opravdu půjde téměř o co kus to originál. Nejen výběrem motivů, ale tím, že výřez rámu je sázen do celého vzoru (není-li požadavkem jako zde konkrétní umístění) pak při odvíjení podkladu v plotteru se identický vzor opakuje, až za X kusů a i tomu lze zabránit,).
Zde jsou záměrně vynechány "otvory" atd. (jde o prezentaci) Jinak polep je prořezaný tak, že veškeré technolgické prostupy např. na šroubky jsou odstraněny a velikost polepu je o 1 mm zmenšený od velikosti rámu, aby se zabránilo přímému odírání.
Rám lze polepit celý, tedy i vč. bočnic a spodku. Jde jen o to si určit zda spodek chci mít polepený či ne.
Ve variantách počítáme s celopolepem a s polepem bez spodku.

iF
Přílohy
samo_kryl.JPG

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 11:39

Ahoj,

včera jsme konečně dokončili rám z materiálů, které chceme použít na levný klon. (trochu problémy s dodáním potřebného materiálu).
Tedy v současnosti je k mání verze 4mm a 5mm spodek + 4mm bočnice a 2mm doplňky. (horní destičky atd). 5mm z tohoto materiálu, už bude dost těžké. Váha se 4mm spodku se, ač se divím dostala pod váhu Armattanu Chameleon Ti, avšak samozřejmě v této verzi to na profi racing není. NA freestyle a otloukání v ruinách, úplně OK. Ještě testneme 3mm - což bude dostatečně pevné (již jsme testovali v improvizované verzi) a relativně lehké.
Materiál je velmi pevný, nevodivý, tvořený ze skelných vláken spojených pryskyřicí. Jak říkám - s váhou se nelze dostat na nějakých 80-90g, tedy s tím asi nebude nikdo závodit. Ale na to tahle verze není. Chtěli jsme uspokojit, ty, kteří si chtějí vyzkoušet stavbu, první lety atd a následně se rozhodnout, zda investovat do dalšího nákupu víc peněz.
Pevnosti se bát nemusíte - opravdu to vydrží velmi hodně, moc.
Rámy dodáváme ve std barvě sklotextitu - lze jej stříkat a následně je možné objednat samolepky. Samozřejmostí jsou náhradní díly , vždy skladem a za zvýhodněné ceny pro ty kdo koupí rám a následně výhodnější cena pro verzi z uhlíku (upřesníme).
Na přiloženém fotu vidíte zhruba co bude obsahem "balíčku". Sestavíte tak samozřejmě komplet rám a ještě Vám zbydou některé mount destičky, které můžete různě kombinovat se sloupky.
Rám i začátečník složí do 10ti minut jednou rukou.
Dnes, nebo zítra zkusíme upřesnit verzi z uhlíku. Pro bližší info samozřejmě pište sem, nebo na email ze stránek.
No a konečně cena.
Cena rámu je v tuto chvíli stanovena na 388.- Kč

Abych nezapoměl - již je hotová k řezu verze LongX, která je zaměnitelná se standard X a bude následně k původní verzi možnost nákupu za zvýhodněnou cenu - a obráceně. Cena, pokud nebude úplně totožná, bude velmi podobná jako standard.

EDIT: - právě jsem dal na váhu různě osazené, k letu připravené 5" freestyle rámy různých výrobců vč. KRYL této "těžké"verze a výsledek je velmi zajímavý. KRYL je od nejlehčího, který je navíc s ESC 4in1 těžší jen o 9g. U ostatních jsou to nepatrné rozdíly. Nechci sam dávat foto, protože to nemá být nějaké hanění jiných výrobců, ale na požádání pro zajímavost zašlu do PM.
Samozřejmě setupy nejsou identické, ale velmi podobné - vítěz je navíc osazen velmi profesionálními díly.
Chci tím pouze říct, že se není třeba váhy obávat.


iF
Přílohy
WP_20180530_09_22_29_Pro.jpg
WP_20180530_09_32_41_Pro.jpg
WP_20180530_09_20_30_Pro.jpg
Naposledy upravil imagin dne pát 01.06.2018 21:46, celkově upraveno 1

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 12:23

hmm, dobry. Pokud to chcete udelat hifi tak dejte na thingiverse par veci pro lidi k tisku (muzete tisknout pro ty co nemaj tiskarny) ala ochrana motoru, tenke bocnice atd...

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 20:25

Ahoj,

jen v rychlosti, pár nedokonalých snímků "ostré verze" klasického X - 4mm .
Uhlik spodek + bočnice 4mm, montážní destičky 2mm. váha s těmito třemi sloupky, šrouby v bocích a na držení bočnic se pohybuje 88-90g. (dle použitých šroubků a momentální gravitace :) )
Tyto šroubky z fota nejsou ty se, kterými se počítá - měly by být s extra plochou hlavou - všechny.

iF
Přílohy
2018-05-30 20.14.39.jpg
2018-05-30 20.10.25.jpg
2018-05-30 20.24.34.jpg

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 20:31

hlavne by bylo fajne (aspon pro ostrou verzi) dat takove srouby kterym clovek nestrhne imbus pri krivem pohledu a da se uvazovat treba o pouziti modreho Loctite :-D Klidne jako placeny upgrade, pokud nekoho bavi odvrtavat hlavicky kdyz strhne imbus tak nemusi priplacet :-D

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 21:02

Amper píše:hlavne by bylo fajne (aspon pro ostrou verzi) dat takove srouby kterym clovek nestrhne imbus pri krivem pohledu a da se uvazovat treba o pouziti modreho Loctite :-D Klidne jako placeny upgrade, pokud nekoho bavi odvrtavat hlavicky kdyz strhne imbus tak nemusi priplacet :-D


Ahoj,

pokud myslíš osazení (tedy vršek, kam zasazuješ imbus) a ne závit, pak ke stržení dochází povětšinou z důvodu toho, že u nás používáme nějaký EU rozměry imbusu. Kdežto ty co chodí z číny mají US (myslím) verzi rozměru. A proto ty naše imbusy ne úplně přesně pásnou do té říkejme tomu "díra", ač to není na první pohled vidět. Pakliže si za pár dolarů koupíš ty čínský cajky třeba na BG, tak se to nestává.
Pokud myslíš závit, tak tady na fotkce jsou použité Ti šroubky v bočnicích, protože rám jde na test do závodů - ale asi nebudou součástí. (prozatím).
Co se týká Loctite - rám bude chodit rozložený a zavařený v igelitu, s manuálem a sestavuje, každý doma.
My jej budem, pokud to bude komplet set, osazovat pouze věcmi od Armattanu - FC, motory ESC atd. Pak samozřejmě Loctite použijem. (na své coptery jej dávám, vždy jen na 2 ze 4 šroubků k motorům :) )

iF

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 21:13

aha, o tech inbusech jsem nevedel. Jsem myslel ze to jsou proste blateny srouby

clovek se furt dozvida neco noveho

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 21:33

Ahoj,

měl jsem samozřejmě úplně stejný problém jak píšeš. Jakmile jsem šroub víc utahoval sežvýkala se hlava. Pak jsem koupil třeba TOTO (nebo něco podobného, to je jedno) a je po problému. U KRYL rámu poměrně hodně těsně dosedají bočnice do vybrání na spodku. Zahloubení je 2mm a nemáš šanci to tam s novým dílem narvat. Takže šrouby se musí napoprvé hodně utáhnout a tím si to dosedne. A ani přitom se mi obyč šrouby nezničily. Tím nechci dělat reklamu na cajky z BG, ale fakt to za pár korun vyřeší tento problém.

iF

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

stř 30.05.2018 22:12

imagin píše:... poměrně hodně těsně dosedají bočnice do vybrání na spodku. ...

A nepomohlo by kdyby vhodným frézováním eliminovali rádius nástroje v rozích otvorů?

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

pát 01.06.2018 17:09

jyrry píše:A nepomohlo by kdyby vhodným frézováním eliminovali rádius nástroje v rozích otvorů?Ahoj,

určitě by to bylo snazší. Myslíš třeba nějaký "psí kosti"? Ja jsem tohle moc nechtěl. Raději jsem 6x upravoval nákres, aby to sedlo přesně a mohlo být vše "ostré". Včera jsme udělali nějaký další a zapadne to v pohodě. Výhoda i nevýhoda tvrdých materiálů je, že můžeš zatlačit, ale na druhou starnu to nikam nechce povolit :)
Další věc. Objednáš desku toho levnýho matroše co má mít 2mm a ona má místy 2.16, třeba - takže, ač jsem toužil po max přesným dosednutí, musel jsem od toho ustoupit a třeba leccos o 0.5mm zvětšit. Ale to tobě nemusím vyprávět :)

Edit - ještě dvě o malinko lepší fota.

díky

iF
Přílohy
ram_big.jpg
ram1.jpg

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

ned 03.06.2018 17:37

Ahoj,

i levná a dobře lítavá "Light" verze může vypadat dobře :)

EDIT:
Dneska dostaly dva kusy zatěžkávací zkoušky v betonové hale a následně na betonovém place. Kolegovi se podařilo poměrně ve velmi velké rychlosti z výšky ji poslat k zemi. Mne o něco pomaleji, ale z loopu také poměrně z výšky a obojí tedy na beton. Kromě oděrek vydrželo vše, včetně elektroniky a kamer!!! Tohle nemá být chvástání :) - píšu to i proto, protože lítáme ponejvíc 4mm spodek z toho materiálu a opravdu to vydrží za cenu 388.- Kč strašně moc.
Mám k tomuto, proč jsem to napsal zhruby tyto dva důvody. Měli jsme dotaz na 5mm spodní desku z tohoto materiálu - oponovali jsme tím, že by to mohlo být těžké a, že je to zbytečné. Nicméně zákazník na tom trval. Po dnešku jsem přesvědčen, že je to opravdu zbytečné. Věc druhá. Krom toho, že samozřejmě "tlačíme" svůj produkt, tak i proto, že věřím, že spousty začátečníků hledá pouze "levné varianty" si znovu neodpustím poznámku, když jsem zde zahlédl právě koupený jeden "rám" v jiném příspěvku - mějte rozum. Říkat si, že jsem začátečník, tak mi stačí něco levného z BG za 400 + Kč apod. je nesmysl. Bouchnete s tím a, když vidím kolik "součástek" a dílů ty rámy mají, něco ulomíte a rám můžete povětšinou vyhodit, nebo budete čekat, až ten kus dorazí. Kromě toho - uhlík, který na tom je použitý není o nic lepší, něž tento materiál na našem rámu! Karbon z BG má do kvalitního a pevného uhlíku opravdu hodně daleko. Jediné společné mají to, že jsou přibližně stejně barevné.
Je jisté, že každému náš rám nemusí vyhovovat, nebo se líbit, ale jsou tu i další CZ výrobci, kteří dodají do druhého dne a mají velký výběr.
Navíc, my budeme všem kdo si rám od nás koupí i v levné verzi, velmi výrazně slevovat na dalších, buď dílech. popř celých rámech i napříč verzemi. A jak jsem psal. Verze KRYL Long X je, již k výrobě a dnes jsme začali pomýšlet na LongX 6". Uvidíme jaký by byl zájem. Opět vše bude komaptibilní s jedním "vrškem". Což mi připomíná, když kolega na místě kontroloval škody (utržený kablík od VTX) a pouze povolil 4 šrouby a odklopil bočnice a měl jednoduše ke všemu přístup i v terénu.


iF
Přílohy
2018-06-03 17.39.37.jpg

Re: KRYL 5" - Racing / Freestyle - FPVMANIA

úte 12.06.2018 0:35

Ahoj,

hotová a k mání je verze LongX. Uhlík 4 a 5mm pro 5" vrtule. Jelikož jsou zúžená ramena, uhlíku 5mm bych se nebál. Váha sestaveného! rámu ve 4mm, tak jako na obrázku 90g.
Rozměry uhlopříčně od osy motoru k ose motoru 223mm. Koncepčně jako Standard X - bočnice jsou totožné.
Až budu mít pohromadě obě verze rámu bez osazení, přidám "srovnávací" foto.

iF
Přílohy
KRYL_longX.jpg
KRYL_longX_2.jpg
Odeslat odpověď