Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 18:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jsou nejake novinky v oblasti tistenych copter ?

Uvazuju zda pro sezonu (venovanou nacviku Acro mode takze pocitam s dost pady) zvolit Peon230 jako overenou, bytelnou konstrukci s relativne slusnou opravitelnosti nebo Firefly ktera je sice na opravy mrcha (moc narvany) ale diky sklapecim uhlikovym ramenum by mohla vydrzet vic nez Peon.

Je nejaka zkusenost s Firefly Pro ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 20:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.11.2013
Příspěvky: 63
Peon má bohužel placatá ramena, tudíž nejsou tuhá. Já sám jsem začínal na verzi RePeon, kde má ramena kulatá a jsou dle mého názoru odolnější.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 7:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
FireflyPro je v tištěné verzi úplně naprd, ramena jsou řešená na uhlík a jejich otrocké překreslení na tisk je prostě problém. Mám jistou představu, jak by se to dalo překreslit, ale bez úpravy prostě ne.

Firefly s trubkami je v pohodě, ale údržba je opravdu otrava - vydrží nicméně hodně.

Nemůžu si pomoct, ale Peon je v kategorii "race" pořád nejlepší 3D tisk i sám o sobě a ještě má prostor pro další "tuningy", viz ta výše zmíněná varianta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 9:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nemuzu najit toho RePeona. Vim o Peon Reimagined ale ten taky nema kulaty ramena

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 9:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2016
Příspěvky: 61
Bydliště: Kroměříž
Amper píše:
nemuzu najit toho RePeona. Vim o Peon Reimagined ale ten taky nema kulaty ramena

Nakreslit kopter podle vlastních představ a na míru zabere tak 1/2 dne. To je možná taky cesta. Navíc nejsi odkázaný na STL soubory a můžeš s každým rozbitím díl vylepšit :).

_________________
MC-20hott, MC-22s, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 10:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
RePeon je http://www.rebelove.org/viewtopic.php?p=5497

Jinak obecná poznámka k 3D tisku u race copteru. Podle mne je vhodný model typu třeba právě Peona ve výsledku relativně rovnocenný uhlíkovým rámům starší generace jako ZMR či Blade250, ty se daly rozlámat také. Sice to vyžadovalo více úsilí, ale na druhé straně pak náprava byla dražší a složitější, za mne byl v tomto srovnání Peon skoro lepší.
Je ale na místě dodat, že ve srovnání s novou generací, dělanou jako jediný masivní kus z uhlíku minimálně 3, často 4mm už to vypadá hodně jinak. Já momentálně nejvíce létám s Diatone Tyrant 215 ( https://hobbyking.com/en_us/diatone-tyr ... -blue.html ) a ten už je fakticky nezničitelný, dělal jsem s ním šílené rány a pořád absolutně v pohodě.
A popravdě tohle už možná za investici stojí, situací, kdy na Tyrantu jen vyměníš vrtuli a za pár minut pokračuješ, zatímco u Peona bys minimálně ztratil více času výměnou ramenou, je opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 10:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no, ja to vidim spis tak ze vemu nahradni motory/regulatory co tu mam, dokoupim par drobnosti a dam do kupy druhy stroj :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
V oblasti 3D tisku jsme vyzkoušeli snad všechno.
Několikrát upravovaný Peon, materiál s příměsí uhlíku, ABS, teď pro halovky TPU. Bohužel to není správná cesta.
Obzvlášť pro nácvik acra.
Na co je to použitelné tak třeba ze ZMR udělat HammerHead coptéru s gimbalem. Tam to dává smysl. Ale na race a padání je to špatné.
Někdo namítne že mu to drží, otestovali jsme to opravdu mnohokrát a nedrží. Nebo že při pádu a zlomeném tamenu vymění prasklé rameno. Není nic horšího než natěšený přijet létat a po prvním pádu šroubovat zatím co ostatní létají. Navíc po několika pádech a zlomených ramen se ničí el.instalace za kterou se stále tahá. Polovinu času co by mohl pilot létat to léčí.
Záleží taky kde se létá, ale ve výsledku to za to nestojí.
Je jednoduší koupit uhlíkový rám za 560,- a nestane se že by se něco bězným pádem zlomilo. http://www.rotorama.cz/ramy/mini-210
Nechtěli jsme se té technologie vzdát, protože do hal je to měkčí a bezpečnější. Ale prostě to nejde a jsou s tím akorád starosti.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 11:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
asi letam moc soft protoze jsem jeste nezlomil rameno ani na normalnim Peonu. Uz jsem hledal kameru 3 metry od copteru ale ramena zatim drzi :-)

Ale dobre vedet ze carbon ramy uz maj nejaky smysl, az zlomim par ramen tak vim jak to resit :-D Nebo mozna udelam hybrid mezi Peonem a Firefly s trubkama :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 12:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Amper píše:
asi letam moc soft protoze jsem jeste nezlomil rameno ani na normalnim Peonu.

Až škrtneš o zem v zatáčce při rychlosti nad 50km/h, tak prostě to rameno na Peonu ulomíš velmi často, věř mi :-) Ono dokud člověk létá více stabilizovaně, tak se přes jistou rychlost ani moc dostat nedá, ale až dojde na plné acro, tak ran přibývá a bohužel roste i jejich intenzita.
A v čem má dejfak pravdu je to, že občas je sice triviální výměna ramena, obvsem jen za předpokladu, že se například nevyrvou dráty z motoru, to se pak prodraží. Fakticky máš třeba ten odkázaný LS210 zaplacený po zničení dvou motorů či jediného motoru a regulátoru a to bohužel je docela reálné...
Asi není tak velký problém u menšího rámu na 4inch s lehkým osazením v "halovém stylu" provozovaného normálním člověkem spíše venku, tam to bude problém spíš pro extrémisty a navíc v hale, kde jsou překážky tvrdé. Ale ostřejší copter s 5inch a 2205 motory a 4s1300mAh už je zkrátka na 3D tisk problém všeobecně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 13:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mam obavu ze na tak ostre letani nemam dost casu na trenink :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 13:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jooo, tak o tomhle bych mohl povídat... Dlouho jsem létal s tištěnýma coptérkama... Začínal jsem na Peonu, Jinx 180 (ten byl nejlepší), Mezon atd. atd.... To že ponesu domů coptéru z létání vcelku bylo zbožné přání které se vyplnilo jen občas.. Takže na letiště se zásobou ramen plus vercajk... No, dokud se nezávodí a létá se jen tak pro radost tak je to OK ale jak je nás víc a začne se jít do závodu na 100% tak je to prostě na prd... Tu strom, tu mě sundal kolega, zápich v bráně atd, tak skoro vždy zlomené rameno.. Horší je to, že to pak není jen o ramenech ale i o vytrhaném vynutí z motoru, zničené ESC, takže doma hezky převinout, opravit ESC a druhý den nanovo... Kolegové mi říkali ať se na to už vyprdnu a pořídím si něco nezničitelného, ale já byl tvrdohlavý a tiskl jsem jako o závod nová ramena a přemotával motory... Takto jsem létal rok a něco.. Když už jsem přemotával jeden a ten samej motor asi po desáté tak jsem si řekl dost... Pořídíl jsem karbonovou 180 a už půl roku nevím co to znamená rozbitá coptéra a to se k ní chovám opravdu "hnusně"... Strom?? Není problém!! Že bych sundal kolegu?? Není problém!! Metání kotrmelců 100m+?? Není problém!! Průměrná rychlost na naší trati je kolem 80Kmh a to už je prostě na tištěné věci trochu moc.. Takže za mě už nikdy více tištěnou coptéru... Jo, tisknu si doplňky atd. ale to je tak všechno... Prostě 3D tiskárna a coptéra nejdou dohromady.. Samozřejmě pokud to chce někdo na takové to klidné polétání tak proč ne, ale tištěná "závodní" coptéra je prostě absolutní nesmysl..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 15:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jak ale dodávám k té tvé "tvrdohlavosti" - ono je to opravdu o tom, že se poněkud posunul vývoj u těch uhlíkových. Moje první zkušenost s "netištěnou" uhlíkovou variantou byl zmíněný Blade 250 a popravdě ten mne v jistém smyslu spíš utvrdil v názoru, že 3D print je dobrá volba, praskalo to taky a řešení bylo komplikovanější. Jenže pak jsem jako další zkusil ten Tyrant a najednou tu byl skok v odolnosti někam úplně jinam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 9:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no tak jsem koupil Tyranta. Vzhledem k tomu predpokladanemu mnozstvi padu pri prechodu horizon > akro se to bude asi fakt hodit :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěná 250tka
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 11:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Loni jsem lítal s Firefly - tištěná kopie Vortex. Občas se muselo něco tištěného vyměnit. Ale jinak nebyl problém. Ale já i když lítám acro na všech koptérách, tak s tou tištěnou jsem si tak nedovoloval prasit. Nakonec stejně skočila v krabici a letos mám vytištěné dvě 180tky s XT s carbonem. Je to malý a tak to snad bude chvíli držet. Jinak klasika carbon QAV250 3S, GEP210 a Vendetta na 4S.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz