Switch to full style
Máte svůj copter nebo stavbu/užívaní plánujete a chcete popsat jeho stavbu, úpravy, zalétaní, létání.
Odeslat odpověď

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

úte 01.08.2017 12:56

Amper píše:je to ABS
Dovolím si doporučit namočení celého ABS dílu do acetonu a vysušení. Pevnost zřetelně naroste.
Jen to nesmí natéct dovnitř. To je lepší provrtat vypouštěcí otvory.

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

úte 01.08.2017 13:18

A mas overeny efekt tedle upravy na tisky ruzne teploty ?

Tisku ABS na vyssi teplotu (255) protoze to mam overene jako nejpevnejsi (i kdyz ne uplne vizualne idealni). Premejslim jak by ten aceton mohl zvednout pevnost krome toho ze lepe spoji vrstvy v pripade tisku na mensi teplotu

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

úte 01.08.2017 13:36

Pro různé teploty to ověřené nemám, to přiznávám. Je možné, že jsem to tiskl mizerně a aceton to dostal na dosažitelnou úroveň.

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

úte 01.08.2017 13:37

zkusim nekde vyskrabnout sloupecek teplotniho testu a zkusim to. Treba se tam jeste neco deje dalsiho :-)

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

úte 01.08.2017 14:03

Dej pak vědět, tohle mě velmi zajímá.

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

pon 14.08.2017 21:02

Chystáš se někdy zveřejnit tištěné díly? Chci stavět něco podobného a tvůj návrh vypadá velmi pěkně.

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

úte 15.08.2017 8:26

Neplanoval jsem to protoze vycistit data pro thingi je pakarna (a kdyz to clovek neudela tak posloucha kecy od lidi co neumi udelat ani kosticku :-( )

ale pokud chces tak tady je sketchup
Hexa final.zip
(1018.54 KiB) 173 krát


Kritiku prijimam pouze konstruktivni :-D poznamky o kvalite kresleni nebo toho ze nektere casti nejsou solid atd... si muze kazdy nechat pro sebe

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

ned 20.08.2017 16:55

Díky moc, něco takového zkusím postavit. Jakou máš velikost rámu? Chtěl bych cca 680 a nevím jestli bude 14mm průměr trubek stačit. Taky mi příjde, že máš trubky málo hluboko do rámu což zase je možná výhoda při pádu že praskne plastovej střed který jde vytiskout než trubka. :D

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

ned 20.08.2017 19:17

rozmer je cca 480. Vedel jsem ze mam 9" vrtule resp. pohony na 9" takze jsem to podle toho namaloval. Pokud by se davali delsi ramena tak 14mm trubka by byla v pohode ale rozhodne by se musel udelat pevnejsi ten stred. Ale mozna by stacilo jen dat vetsi infill, ja to tisknul dost duty aby to bylo co nejlehci. Pokud bych to delal vetsi tak bych trubky protahnul az do stredu coptery a vytisknul stredovy blok z plneho materialu na ktery bych ty trubky nasadil a asi i zalepil (holt by to nebylo rozebiratelne) pripadne cely stred zvetsil. Tezko odhadovat, zalezelo by o kolik by to bylo tezsi.

Co se tyka odolnosti pri padu - na padani mam 210 full carbon. Tendle ram je na litani takze pozadavek je ten aby se nerozpadl v lufte. Pokud se cely stred rozlame pri crashi tak to neresim, vytisknu novej :-D

Jedinou zmenu jsem udelal - puvodne jsem mel GPS na takove podkove nad pixhawkem. Ale ta delala problemy kdyz jsem pri zaletu stroj otocil na zada. Takze jsem ji zrusil a GPSku (compass pouzivam v pixu, je nad motorama) jsem prilepil primo na jednotku.

Re: Lehka Y6- 3D tisk/uhlik

pon 21.08.2017 11:27

jsem si uvedomil ze jsem nedal video



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Odeslat odpověď