Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 13:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2016
Příspěvky: 3
Bydliště: Roztoky, Praha-západ
Ahoj, než jsem se odhodlal požádat o radu pročetl jsem všelijaké návody a rady jak postavit, zapojit a lítat se "zavodním dronem", ale na každé stránce radí s nastavením trochu jinak. Mám problém se zapojením.
Koupil jsem si na HK sadu: KINGKONG Force 200 4 x 2204-2300kv w/6x4 Propellers s těmito díly:
1 x Micro CC3D
4 x 2204-2300KV motor (2CW + 2CCW)
4 x 12A ESC (2-4S opto)
1 x 2-6S 5V3A UBEC
1 x Power Distribution Board
20 x 6040 Pros (10CW + 10CCW)
1 x Anti-vibration plate
1 x ESC PC software communication adapter
16 x M3 x 6mm round head screws
16 x M3 x 7mm round head screws
1 x pack of ESC power cables
1 x ESC Instructions
1 x USB Cable
a k tomu RC vysílačku Turnigy 9X V2 mode2 (komplet s přijímačem)

1)Potřeboval bych poradit jestli mám správné zapojení přijímače. Z ESC jde dvoulinka bez prostředního napájení na CC3D. Na kanály 1,2,3,4 (při nastavení v Librepilot mam toto zapojení v pořádku, když se motory (při nastavení nulové hodnoty) točí správným směrem. Z CC3D přes port receiver zapojím přijímač T9X V2 následovně černý,červený,bílý (bílý na signál) na ch1,následuje modrá ch2,žlutá ch3,zelená ch4,oranžová ch5,černá ch6.(tak jak vystupují s konektoru u CC3D tak jsou zapojené na přijímači za sebou) Napájení z BEC do úplně krajního BIND. Při zapojení baterie S3 vše propíná jak má a při zapnutí vysílačky svítí přijímač červeně (spárovaný) a CC3D svítí zeleně a modře bliká. Dle popisů má vše takto zapojené fungovat.
Když provedu kalibraci ESC (vše v pořádku) a následně dojdu do bodu kdy nastavuji vysílačku (jak mám hýbat páčkami jednotlivě) tak tam se zaseknu a nejde mi nastavit nic (jako by to nebylo zapojené). Vysílačku mám nastavenou v nastavení na ACRO(letadlo) a MODE2 s revers plynem.

2)Dále se mi stává že pokud mám zapojenou baterii po cca 5 minutách začnou dvě ESC pípat a dva motory se cukají. To by asi také nemělo dělat si myslím.

3)A poslední věc co mám nastavit v HW setting na ten receiver port:
Disabled+OneShot
PWM+NoOneshot.....atd
Tak jakou volbu při tomto zapojení nastavit protože toto nastavení má určitě vliv na další věci.

Prosím poradí mi někdo jak se dobrat lítajícího stroje?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Neznám ten software, ale musíš mít nastaveno "klasické" připojení, ne PPM.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2016 7:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2016
Příspěvky: 3
Bydliště: Roztoky, Praha-západ
Tak se mi povedlo vyřešit problém s vysílačkou. Problém byl že jsem neodarmoval motory. Respektive nastavil odarmování mimo rozsah.

Ale vyskytly se mi další dva problémy.

1) Jeden z motorů při zvyšování výkonu sebou trhá (hledal jsem a našel že by to mohl dělat nějaký studeňák) takže to večer zkusím přepájet.

2) Druhý je že při nastavení plynu na nějakou úroveň se motory stále více roztáčí až do max výkonu. Stažením plynu motory vypnou. A někdy se samovolně jeden z motorů vypne. Zkoušel jsem v ruce držet motor a naklánět ho a to reguluje a snaží se dorovnávat. Tak nevím kde je chyba.

Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.08.2016 10:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 193
Bydliště: Pelhřimov, Vysočina
Kalibroval jsi ACC(akcelometr)?

_________________
DJI F450, APM, Neo M8N, Turn. i10, Sjcam 5000x elite, Feiyu 3D mini,Turn. Accucel 6
www.ITReports.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.08.2016 17:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Bilbob píše:
2) Druhý je že při nastavení plynu na nějakou úroveň se motory stále více roztáčí až do max výkonu. Stažením plynu motory vypnou. A někdy se samovolně jeden z motorů vypne. Zkoušel jsem v ruce držet motor a naklánět ho a to reguluje a snaží se dorovnávat. Tak nevím kde je chyba.

Tohle se podle mě nedá zkoušet na zemi, pokud je to nějakej stabilizační mód a neni to čistě manualní ovládání bez zásahu jednotky pro stabilizaci. A jak ty píšeš, jednotka stabilizuje, takže je tam nějaký stabilizační mód..
Což ve výsledku znamená, že máš nějak zkalibrované acc, ale na zemi ti to leží křivě a coptéra se snaží stabilizovat, proto některé motory přidávají a jiné se vypínají.. dej tam vrtule a ve vzduchu to nejspíš bude v cajku, protože jednotka bude mít odezvu na zvýšení výkonu nějakého motoru..

ad 1) tohle je blbý, dokud se něco škube, tak s tim do vzduchu nechoď, akorát spadneš, budeš opravovat nebo hůř a někomu ublížíš.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2016 12:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2016
Příspěvky: 3
Bydliště: Roztoky, Praha-západ
Děkuji všem za rady.

Nakonec jsem zjistil že cukání motoru zavinil špatný regulátor někdy motor jen cukal a někdy se roztočil. Zkoušel jsem i letět ale při přidání plynu více jak přes polovinu neměl výkon a šel se saltem k zemi. Takže jsme objednal nový regulátor a snad bude v pořádku. A budu lítat normálně:-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz