Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Quad (Hexa) coptera - RPI 2
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2015 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
RTester píše:
Chci jenom rict, ze ani kdyz se vzdaluju latence nijak nenarusta - ale pak to proste vypadne.


jen selsky uvažuji, že pokud zanedbáme rychlost šíření elektromagnetického signálu na tyhle vzdálenosti tak by snad vzdálenost vysílač-přijímač neměla latenci ovivňovat jakkoliv a nikdy ... tu latenci tam zanáší dílem kamera, dílem zpracování a převody dat a dílem overhead přenosu.

Ten odkaz cos poslal s tím wifibroadcastem dokáže eliminovat část toho třetího faktoru (overhead přenosu) když odstraní respektive přeskočí nějakou tu vrstvu přenosu. Nicméně latence spojené se zpracováním a pořízením obrazu a nějakou část latence zanesené tím overheadem vysílání tam stejně zůstane. Aniž bych měl v ruce jakákoliv meření, tak se bohím, že předpoklad o 50% zkrácení latence je příliš optimistický. Možná to bude 50% toho overheadu při WIFI spojení, ale zpracování a pořízení obrazu se to nedotkne vůbec. Určitě to pomůže a možná by se to dostalo někam ke 100ms ale méně už by byl skoro zázrak. Na to by pomohlo asi jedině bytelně a nejspíš nějakým polo custom HW řešením akcelerovat to zpracování obrazu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Quad (Hexa) coptera - RPI 2
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2015 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Největší latenci tam zanáší komprese. Nekomprimovaný HD obraz 1080 má datový tok přes 1 Gbits, kodek H264 to sníží více než 200x ale za cenu latence. V TV vysílání to nevadí, pouze se na Silvestra sekneme při otvírání šampusu. :) Light Bridge údajně používá přenos bez komprese ale za cenu toho, že zabere celou šířku wifi pásma (ale myslím, že i tam malá komprese bude). Je to prostě začarovaný kruh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quad (Hexa) coptera - RPI 2
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 16:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.1.2015
Příspěvky: 164
Bydliště: Praha 5
Nevím jestli se téma náhodou nepřesunulo jinam, ale i tak přidám své zkušenosti. Použil jsem 2 jednotky Rocket M5 s 2x2 prutové antény 2db. IP kamera zatím jedna starší AXIS, čekám na novou s vysokým rozlišením.
Dosah otestován na cca 1km, dál jsem zatím nezkoušel, byla moc zima. Při této vzdálenosti signál na 80-90% a přenášel jsem cca 25 Mbit/s s velkou rezervou. Latence zatím neměřena, ale je velmi nízká. Vtip je v tom, nepřenášet video s kompresí (h.264), ale MJPEG. Ten je sice s velkým datovým tokem, ale téměř bez zpozdění. Nová kamera bude umět h.265/HEVC, tak jsem zvědavý kam až to půjde vytáhnout. Cíl je nahrávat až dole, ne na kameře. Zatím jsem optimista :-)

_________________
Tarot 680 Pro | Phantom 4 | 250 vlastní 3D tisk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz