Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2015 14:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já si buduji svoji kopii Vortexe a to Firefly. Je to opravdu maé, tedy ten prostor v rámu. Al mám to už všechno domyšlené a čekám až mi čínan pošle regly. Jinak na já mám Vtx na chvostu a vepředu Rx. Bude tam ještě OSD. Celkově z toho mám ale dobré pocity. Ale vysolit 15k za originál, to chce docela koule ... :roll:

Přidávám nějaké foto jak pokračuji ve stavbě.


Přílohy:
Fire005.jpg
Fire005.jpg
[ 86.68 KiB | Zobrazeno 10116 krát ]

Fire006.jpg
Fire006.jpg
[ 147.75 KiB | Zobrazeno 10116 krát ]

Fire007.jpg
Fire007.jpg
[ 84.03 KiB | Zobrazeno 10116 krát ]


_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2015 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Přidal jsem nějaké fotky z aktuálního stavu. Fakt mě to láká koupit si i originál. :wink:

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2015 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
ST píše:
Já si buduji svoji kopii Vortexe a to Firefly. Je to opravdu maé, tedy ten prostor v rámu. Al mám to už všechno domyšlené a čekám až mi čínan pošle regly. Jinak na já mám Vtx na chvostu a vepředu Rx. Bude tam ještě OSD. Celkově z toho mám ale dobré pocity. Ale vysolit 15k za originál, to chce docela koule ... :roll:

Přidávám nějaké foto jak pokračuji ve stavbě.

Máš nějaký zkušenosti nebo reference na ty nové Multistar motory?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2015 19:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Nové Multistary mám zatím v šuplíku. Tohle jsou staré motory Multistar 1704 1900kV, které jsem lítal v první coptéře. Takže to nebude žádný dragster , ale na 6" vrtule to lítat bude. Původně jsem na nich lítal 3list vrtule GWS 5x3.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: čtv 05.11.2015 20:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Stáhnul jsem si soubory STL co jsou k dispozici pro členy uzavřené skupiny Vortex na FB. Chtěl jsem porovnat jaké jsou rozdíly proti dílům pro Firefly. Vytisknul jsem si vrchní díl pro držení motoru na rameni. Rozdíly jsou a spíš je to lépe řešeno pro Vortex. Hlavně výstupky pro otvory v trubce pro jištění polohy a lepší vedení trubky. To ale neznamená , že by ty z Firefly nebyly použitelné.
Hlavně jsem si to ale chtěl porovnat pro případ použití motorů 22.. , kde je uchycení většinou pro M3 šrouby. I ty originály jsou jen pro motory 18.. tedy pro M2 šrouby.

Jak to tedy řešíte ty konverze na jiné motory ?

Červený je pro Vortex a bílý pro Firefly.


Přílohy:
Fire008.jpg
Fire008.jpg
[ 47.26 KiB | Zobrazeno 10009 krát ]

Fire009.jpg
Fire009.jpg
[ 51.12 KiB | Zobrazeno 10009 krát ]


_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 23:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.6.2015
Příspěvky: 49
Hmm zajímavé,

já jsem šel do originálu, a nelituji. Uplně jsem se zamiloval. Měl jsem dva velké pády v rychlosti a z výšky - klasika na louce a nestalo se s tím nic.
Jediná moucha na kráse je, že kamera mi nezvládá přechody světla.. respektive při světlé obloze nevidím na zemi nic.

Dnes mi přišla jiná kamera tak uvidíme.

http://shop.runcam.com/runcam-pz0420m/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Kameru PZ létám už dlouho, je super.
Jinak já mám zálusk na nového Vortexe
http://www.getfpv.com/immersionrc-vorte ... -case.html

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 15:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.6.2015
Příspěvky: 49
Hmm,

slušný video , jako jízda celkem :-) . Sakra kdo na to má pořád vydělávat =) .

hmm, trochu zklamání ty "hranaté" nohy, mě se právě líbí ty kulaté, kvůli nižšímu odporu vzduchu z vrtulí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2015 22:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.5.2013
Příspěvky: 2
zdravim tiez poskulujem po tom vortexovi teraz je na hoby za slusnu cenu len poradte ako je to dodanim plati sa aj clo dik peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2015 23:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.6.2015
Příspěvky: 49
Když ten sklad neni europe, tak platíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 8:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
JohnP píše:
Hmm,

slušný video , jako jízda celkem :-) . Sakra kdo na to má pořád vydělávat =) .

hmm, trochu zklamání ty "hranaté" nohy, mě se právě líbí ty kulaté, kvůli nižšímu odporu vzduchu z vrtulí


Mám doma hotové oba "tištěné klony", Firefly plně letuschopný, Firefly Pro zatím rozhrabaný na stole, nicméně dává to možnost porovnat v reálu, ne na fotkách. Srovnání po stránce designu bude sedět i na originály...
Musím říct, že nová verze Pro vypadá vedle původního typu opravdu "mrňavá". Ono je to samozřejmě i publikováno ve specifikacích (285mm kontra 250mm), ale v praxi to tluče do očí opravdu hodně. Větší kompaktnost je teoreticky výhodou pro závody, trochu mne ale překvapilo, že u originálu narostla hmotnost. Důvodem je větší masivnost plat, což je teoreticky zase plusem pro vyloženě závodní využití, nicméně se nemohu zbavit dojmu, že to je trochu přehnané.
Esteticky je to asi spíš o zvyku a osobních preferencích, velmi slušně vypadají obě varianty.
Do jisté míry ale souhlasím s tou poznámkou o odporu vzduchu, při rychlém letu čumákem dolů samozřejmě hraje roli odpor trupu, s tím se nedá nic dělat (nechme stranou varianty naklápěcích vrtulí), naproti tomu ale ramena z trubky si v tomto bodu stojí lépe než placatá.

Každopádně ale i Vortex Pro představuje pěkné řešení, u originálu opět s krásně provedenou integrací elektroniky a věřím, že uživatelů budou spokojeni. Nicméně sám za sebe musím říct, že by se mi asi nejvíc líbila kombinace, tedy "starý Vortex" doplněný o všechny inovace v elektronice z verze Pro...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 9:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.6.2015
Příspěvky: 49
Přesně tak no,

pravděpodobně hojně používaná varianta v současnosti, nebo blízké budoucnosti je, že se výkonově lze posunout 285 na verzi 250 a vlastně i trošku dál. Stačí dokoupit regulátory pro 250 a instalovat je do 285 + dokoupit motory (Třeba cobry 2204 / 2300 jestli se nepletu). A výsledek rychlosti a pod by měl být ještě za 250, což nezní špatně ,-)

V podstatě asi nejlepší řešení (pro sympatizanty 285 , nebo pro ty co už ho prostě mají), jedině na úkor výdrže (pády) a samosebou celkové ceny, kde 285 bude ztrácet.

Myslím, že reálně bude znatelný rozdíl v době letu mezi 285 / 250. 250 Je těžší dravec s menší efektivitou tahu - můj názor.

Kdo to chce padat a závodit, tak lepší variantou bude 250, protože ten rozdíl ve výdrži (pády) bude znát.

Pro toho kdo chce lepší efektivitu tahu / hmotnost, a nehodlá s tím "pořád" třískat (ale kdo s tím někdy nespadne žejo ,-) je lepší 285.

Mě vzhledově sedí líp 285 no. Kdybych se měl rozhodovat co koupit tak bych měl dilema. Ale asi bych nakonec zvolil 250, ale nebyl bych z toho úplně happy. Raději bych koupil 285 s výkonem a novou elektronikou 250, i když ta by mi asi zásadně nechyběla.

:)
Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 10:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ad odolnost při pádu - nevím jakou máš ty zkušenost s originálem, ale u "klonu" je jasně patrné, že sklápěcí ramena odolnost hodně zvyšují. Při nárazu se mi prakticky vždy rameno sklopilo, což absorbuje nemalou část energie a reálné poškození pak není žádné.

Ad výkon - motory 2204 a 1806 se výkonem moc neliší, koneckonců se nijak podstatně neliší ani hmotnosti. Popis u Immersion chápu tak, že u verze Pro zvolili motory obecně kvalitnějšího provedení schopné větší zátěže, přechod z 1806 na 2204 tak podstatný není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 11:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.6.2015
Příspěvky: 49
tomashr píše:
Ad odolnost při pádu - nevím jakou máš ty zkušenost s originálem, ale u "klonu" je jasně patrné, že sklápěcí ramena odolnost hodně zvyšují. Při nárazu se mi prakticky vždy rameno sklopilo, což absorbuje nemalou část energie a reálné poškození pak není žádné.

Ad výkon - motory 2204 a 1806 se výkonem moc neliší, koneckonců se nijak podstatně neliší ani hmotnosti. Popis u Immersion chápu tak, že u verze Pro zvolili motory obecně kvalitnějšího provedení schopné větší zátěže, přechod z 1806 na 2204 tak podstatný není.

Já jsem s vortexem 285 zatím nadmíru spokojen. Minimálně jednou jsem si říkal, že bude "něco" v háji, po tom co ve velké rychlosti škrtnul o nějaký šípek a pak letěl 8 metrů v kotrmelcích. Pak pád z 10-15 metrů na signál ... taky nic. Všechno naštěstí + - na trávě. Já jsem začátečník, lítám s 5030, a zatím nějak necítím, že by to bylo málo.

Takže spokojenost. Spíš vycházím ze zkušeností ostatních uživatelů, kteří s ním asi víc rubou, tak z té konstrukce nebyli úplně happy.
Mě to zatím vyhovuje, asi nejsem dost akční :) .

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Immersion Vortex
PříspěvekNapsal: ned 10.01.2016 17:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 62
Tak jsem dostal od ježucha(manželky :D )nového Vortexe 285.Tím to ,ale zatím skončilo.
Jelikož jsem zjistil,že to má pouze PPM přívod, tak zatím tápu co s tím.
Potřebuji zjistit vhodné varianty správného zapojení.
Mám vysílačku XG8 JR-Propo http://www.krill.cz/katalog/jr-propo/vy ... 1-set.html a nevím,jaké použít komponenty viz. http://www.krill.cz/katalog/jr-propo/xbus-komponenty / http://www.krill.cz/katalog/jr-propo/prijimace-dmss
Nebo jestli by stačilo použít tento převodník http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... coder.html a vhodný přijímač např.
http://www.krill.cz/katalog/jr-propo/pr ... 612bx.html
Nebo nějaká další varianta ?
Pěkně se v tom motám, pomooooc!!!!!!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz