Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2014 16:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Motory dovažuju taky přez položený mobil ( tablet ) na rameni a po jednom motoru bez vrtule. Dělám to tak, že na motor obepnu stahovací páskou a ucvaknu ( co nejslabší ) a postupně pootáčím a sleduju vibrace. Kde jsou nejmenší, tak si označím místo, sundám pásku a nalepuji kousky elekrikářské pásky a zase sleduju vibrace. Když jsou co nejmenší tak hotovo. Vrtule mám pochopitelně už vyvážené. Při dotahování vrtule, ještě kontroluji měřením, jestli mám konce vrtule ve stopě. Nic světobornýho na tom není a funguje to.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 10:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.12.2013
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno
Tak v sobotu jsem zkoušel létat konečně za bezvětří a díky nejistotě na páčkách po cca 10vteřinách letu jsem skončil na třešni a překližkové tělo nevydrželo a rozlomilo se...

Ještě během noci probíhala oprava - přestrojení na originální tělo http://hobbyking.com/hobbyking/store/__24172__Q450_Glass_Fiber_Quadcopter_Frame_450mm.html
Jediný problém je, že baterka se vleze jen zespodu a tím pádem je níže než nohy... Přistávám na baterce, takže to ještě nějak musím vyřešit.
V neděli to bylo podstatně lepší a konečně jsem vylítal 2 baterky s pocitem nadšení. Zkoušel jsem 3 módy:
1- Stabilize - vše perfektně reagovalo, jen mám problém s držením výšky, stačí velice malý pohyb a buď klesám nebo stoupám hodně rychle. S velkým úsilím se ale i výška dá udržet, nakonci už mi to celkem šlo a přistání bylo ukázkové
2- Alt hold - Naprosté nadšení. Výšku držel copter téměř perfektně, pouze při prudkých manévrech o cca 1 metr klesl a po uklidnění zase stoupl na původní hodnotu. Pěnu na barometru mám (kus vyříznuté houby na nádobí, je přimáčknutá krabičkou na barometr a okolí)
3- Loiter - Super, stál na místě krásně, občas lehce zatančil ale držel se +- metr na stejném místě i za slabšího větru.

Takže teď panuje nadšení, jen mě mrzí, že jsem přišel o místo na foťák. Ale to budu řešit, až si zažiju páčkování, ať to neskončí zase třešní, nedejbože s drahým foťákem :-)


Přílohy:
DSC_0138.JPG
DSC_0138.JPG
[ 47.65 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

DSC_0197.JPG
DSC_0197.JPG
[ 84.8 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

DSC_0295.JPG
DSC_0295.JPG
[ 23.98 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

DSC_0309.JPG
DSC_0309.JPG
[ 31.4 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 14:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.12.2013
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno
Po delší době se ozývám. Létání mě moc baví, zkoušel jsem přidělat foťák na copter.


Chtěl bych se zeptat nato, jestli nějak copter před každým letem kalibrujete nebo něco podobného? Já to totiž nedělám a ani nevím kdy bych to dělat měl, tak se chci zeptat jestli si tím nezadělávám na problém.

Teď položím copter na rovnou plochu, zapojím baterku a čekám na fix GPS + cca 1-2 minuty než vzletím.
Zatím bez problémů a copter drží směr i výšku dobře.

Díky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz