Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2013 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
Tak ten dostal pěknýho čouda. Já osobně bych koupil novou rozvodovou desku, koupil nový kondenzátory a předělal to, nebude to stát moc v porovnání s ostatními díly. Je to ale trochu piplačka všchny ty regl. odpájet. Já bych měl podle videa podezření na chybu regulátoru. V takhle zhuntovaný desce může být přerušená linka na komunikaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2013 16:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
na regulatoru 6, tzn ten vlevo vedle 1, ve videu ten prvni nalevo mi blika ze ma problem z fazi A. spis bych rekl ze by se to naklonilo ke mne.
pohledam jestli v logu najdu neco k motoru 6.
kdyby odesel regl mam za to ze by to zaclo rotovat, nebo mk pozna ze mu vysadil regl/motor, vysadi ho a zkusi to dopocitat?
myslim ze ke zhoreni doslo kdyz se to zblaznilo, tzn dostat nekam uplne jinam nez procesorek chtel.
martinre litas s mk? diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2013 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
tmx píše:
na regulatoru 6, tzn ten vlevo vedle 1, ve videu ten prvni nalevo mi blika ze ma problem z fazi A. spis bych rekl ze by se to naklonilo ke mne.
pohledam jestli v logu najdu neco k motoru 6.
kdyby odesel regl mam za to ze by to zaclo rotovat, nebo mk pozna ze mu vysadil regl/motor, vysadi ho a zkusi to dopocitat?
myslim ze ke zhoreni doslo kdyz se to zblaznilo, tzn dostat nekam uplne jinam nez procesorek chtel.
martinre litas s mk? diky


jo už dva roky aktivně používám okto s MK. Měl jsem i standardní MK hexa XL. Já jsme nikdy neměl výpadek motoru, ale co jsem četl, tak by to měl MK poznat, vypnout patřičný motor a upravit RPMs tak, aby to nerotovalo. Ale jak je to v praxi nevím. Pošli odkaz na ten log, kouknu na to.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2013 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
tmx píše:
http://www.youtube.com/watch?v=IJH9h-SijpI

Ty kráso, tak při zhlédnutí videa mě úplně zamrazilo. Kdyby to někoho trefilo, tak teda nic moc. Máš aspoň pojištění? (Sry za OT)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2013 6:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
objednal jsem rozvodovou desku XL, ma sirsi cesty.
a napadlo me jestli se kompas nemohl zblaznit kvuli tomu preklemovani /obr 1./, ze se magneticky pole idealne nevyrusili, co rikate?
pojisteni nemam, zadnej vrtulnik mi nikdy za 6 let neulitl, ale budu to muset zvazit ;[


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2013 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
tmx píše:
objednal jsem rozvodovou desku XL, ma sirsi cesty.
a napadlo me jestli se kompas nemohl zblaznit kvuli tomu preklemovani /obr 1./, ze se magneticky pole idealne nevyrusili, co rikate?
pojisteni nemam, zadnej vrtulnik mi nikdy za 6 let neulitl, ale budu to muset zvazit ;[


taky bych tam dal vic tech kondenzatoru nez si mel ted. Na kazdej ESC dva novy. To preklemovani by vadit nemelo, magneticky pole je vytvareno hlavne tema dvema silovejma kabelama, ktery vedou k baterce. Pokud nejsou krouceny, ale paralelne u sebe. Zkus pridat taky dist. sloupek mezi FC a NC kde je kompas. Vliv magnetismu klesa s kvadr. vzdalenosti. Ja mam mezi FC a NC jeste desku z kuprexitu, neco jako je ten GPS shield a mam to cely zvedly. S kompasem mam problem jen kdyz zmenim lokaci, ale re-kalibrace to vzdy vyresi. Jednou jsem litat v titanovym dole, kde se tezi i magnetit-normalni rucni kompas k nepouziti, ale mikrokopter chodil porad dobre bez chyb.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2013 11:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
poradi desek od spoda mam: fc, nc, epi-osd a gps
hmhm, a tu kuprextitovou desku mezi fc a nc mas i pripojenou k minusu? tak jak je to u gps shieldu?
http://www.mikrokopter.com/files/KompassDreht.wmv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2013 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
tmx píše:
poradi desek od spoda mam: fc, nc, epi-osd a gps
hmhm, a tu kuprextitovou desku mezi fc a nc mas i pripojenou k minusu? tak jak je to u gps shieldu?
http://www.mikrokopter.com/files/KompassDreht.wmv


jo mám to spojený k GPS shieldu. Ale myslím si, že to nemá skoro žádný vliv. Spíš je důležitý zvětšit tu vzdálenost mezi kompasem a tou rozvodovou deskou s kabelama.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2013 14:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
coz takhle dat kompas hned pod gps, tzn nad epi?
Tve rady vyzkousim za chodu motoru, diky za rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: ned 19.05.2013 15:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
prikladam archiv s logem letu


Přílohy:
20130509.ZIP [35.18 KiB]
76 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2013 12:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
prohodil jsem navictrl a epi, po nove kalibraci kompasu to lita jak kralovna.
poridil jsem wi232 a pri prvnich letech po oprave jsem stale koukal do notbuku zda to nevyhazuje nejaky chyby a po kazdym startu stahoval logy zda je vse v poradku. trosku jsem ubral zisku kompasu. udelal novy osvetleni. dal jsem novou rozvodovou desku a vymenil jeden regulator. do habny jsem udelal provizorni vetraci otvory, teplota regulatoru klesla zhruba asi o 7 stupnu. do epi nahral novej firmware, uz funguje hodnota signalu od vysilace a par dalsich drobnosti je prijemnejsich.
u epi je jeste problem s tim ze ho napajim 4s a karta se hrozne od 7805 hreje, pridelani chladice nic moc nevyresilo, budu davat zenerku s ubytkem 4,7v.


Přílohy:
mkhexa1.JPG
mkhexa1.JPG
[ 126.81 KiB | Zobrazeno 1386 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2013 13:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
to je velkej boj zbavit se vibraci.
dal jsem graupner e-prop. postupne jsem vylepsil/prebastlil zaves, kolibce jsem pridal lozisko a vyztuhu, dale nasadil servo 9254, celej drzak pridelal k desce na kterou davam nyni baterky a ta teprve drzi na silenblokach. obe serva jsou temer stejne rychla, pri doprednem letu a nasledne rychle couvacka obraz drzi /graupner servo/, ale pri naklaneni leva prava jsou videt obcas otrepy /futaba 9254/. servo filter mam nastaven u obou serv na 1. jello efekt nepozoruju pri 1080p 25 snimku.
obavam se, ze vice z toho uz nedostanu ;[ vase bldc gimbaly to je jina kava ;]


Přílohy:
gimbal_.jpg
gimbal_.jpg
[ 69.89 KiB | Zobrazeno 1211 krát ]

gimbal_s9257.jpg
gimbal_s9257.jpg
[ 95.43 KiB | Zobrazeno 1211 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 06.03.2014 14:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
uvazoval jsem jak co nejvice zvysit hmotnost koptery a napadlo me udelat treti osu pro zaves.
osazeno: 6ch futaba prijimacem, gyrem /na start/pristani normal, na let headlock/, servo 15let stary /uprava na 360/, prevody jsem vycasnoval z tiskarny, v cepu jsou 2x radialni loziska /podlozkou predepnuto/, vysilac videa, baterka 3s a stridavym zavesem. cely to visi na M5 sroubu. spotreba 1A - 1.2A. na fotce pouze pokusne sestaveno a vyzkouzeno, svezt to jako mrtvou vahu se teprve chystam.
narust hmotnosti koptery odhadem +250g.
co myslite? je to dobrej napad, nebo spatnej napad, nebo jakej je to vlastne napad?


Přílohy:
3axis.JPG
3axis.JPG
[ 114.2 KiB | Zobrazeno 1028 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 06.03.2014 17:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
tmx píše:
uvazoval jsem jak co nejvice zvysit hmotnost koptery.....
co myslite? je to dobrej napad, nebo spatnej napad, nebo jakej je to vlastne napad?

A já celou dobu koumám, jak co nejvíce SNÍŽIT hmotnost koptery :idea:
Podle mě je zvýšení hmotnosti to nejhorší, co kopteře můžeš udělat. Ty jí nemáš rád nebo co?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MikroKopter nastavení
PříspěvekNapsal: čtv 06.03.2014 18:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
;] to byla sranda, samozrejme se snazim hmotnost usetrit ;]

proste me napadlo udelat treti osu zavesu a toto je prozatimni vysledek, tak se na nej ptam


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz