Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: pon 23.02.2015 16:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
TeaPack píše:
Pomalu začínám stavět a také přemýšlím, že vynechám stupeň (když to půjde tak 2), protože na tomhle framu jsou ty středové stupně to nejtěžší. Jinak jsem překvapenej, jak kvalitně je frame vyrobenej a jak se pere s vibracema. :)


Zdar, tak už máš dostaveno a vyzkoušeno?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 9:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.3.2012
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 6
Mám, vše funguje jak má a už jen čekám na lepší počasí, abych se naučil kvadro pořádně ovládat. Zkušenosti z letadel tu jsou k prdu. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
TeaPack píše:
Zkušenosti z letadel tu jsou k prdu. :)

Ani nie. Teda, zo začiatku, kým to dvihneš zo zeme, tak aj hej, ale keď sa trochu rozlietaš, zvlášť v acro móde, zistíš, že ovládanie je veľmi podobné, akurát treba viac hrabať do smerovky, bez toho nezatočíš a v prípade krízovky, treba zväčša plyn pridať a nie ubrať. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 15:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
TeaPack píše:
Mám, vše funguje jak má a už jen čekám na lepší počasí, abych se naučil kvadro pořádně ovládat. Zkušenosti z letadel tu jsou k prdu. :)


A vynechal jsi tedy nějaké patro? Dej sem alespoň jednu fotku, ať můžu porovnat s tou svojí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 19:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.3.2012
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 6
Jel jsem na minimální hmotnost. Kvadro je sice hodně očesaná, ale váha je o.k. Poslední patro chybí, nemám GPS modul, takže by bylo zbytečný.


Přílohy:
10924145_10202871230855983_3686684582641999633_o.jpg
10924145_10202871230855983_3686684582641999633_o.jpg
[ 73.68 KiB | Zobrazeno 11131 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 11:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Jojo, vypadá dobře, taky jí chci udělat redukční dietu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 21:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Zdravím všetkých,

na začiatok uvediem do čoho som to vlastne spadol (!som nováčik!, po 2 - 3 týždňoch strávených na tomto fóre plus hore dole internetom, hobbyking, peckamodelar a tak ďalej som sa rozhodol k stavbe X4 koptery - ramena tvar H).
Moje predstavy sú:
- čo najdlhšie to udržať vo vzduchu (myslím tým výdrž batérie, čo najnižšia spotreba)
- dosiahnuť čo najvyššiu rýchlosť, nechcem akrobata, ale šprintéra (rád by som sa dostal k cca. 80km/h ak je to možné aj viac, nemám záujem o akrobaciu, ale o relatívnu stabilitu, no hlavne rýchlosť)

Predpokladaná hmotnosť je na základe toho, čo to nakoniec bude: (ale čo som sa tu na jednom vlakne dočítal, taká dobrá stredná váha :D ) buď do 1,5 - 2kg alebo 2,5 - 3kg, s rozmerom neprekračujúcim 450mm od stredu, teda na základe motorov a vrtuľ sa pokúsim stlačiť veľkosť kopteru aspoň nad 350mm. A od toho sa odvíjajú moje otázky, na ktoré mi dúfam niekto odpovie, resp. mi pomôže, vopred ďakujem.

Otázka č.1: výber motorov, ktoré si neviem presne prepočítať na ecalc, resp. neviem si ani vybrať, nájsť z ponuky na internete a teda som z toho trochu jeleň. Viac menej som sa zameral na niečo takéto, no problém je, že v ecalc nie sú v možnostiach výberu, tak som len cca. navolil približné parametre:
1.Specs - Weight: 79g (93g with all fittings, connectors & prop driver), Kv: 1800rpm/V, Voltage: 7.4v~14.8v (2s~4s), Max Power: 400w, Max Current: 30A, No load Current: 1.0A, , Thrust: 800g, ESC: 40A http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22846__Turnigy_LD2840A_1800kv_Brushless_Motor_400w_.html
2. Specs: Kv: 1400rpm/v, Turns: 7, Max current: 55A, Max Power: 550W, Shaft: 4mm, Weight: 117g, ESC: 60A, Cell count: 3s~4s Lipoly
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14342__NTM_Prop_Drive_Series_35_36A_1400Kv_550W.html
Chcel by som poprosiť o nejaké popostrčenie, či idem dobrým smerom, či som neprehnal výkonom zbytočne a tak ? Prípadne o nejaké typy na vhodný motor.

Otázka č.2: skôr by som potreboval doporučenie, kedže som si prečítal niečo o spájaní bateriek, ale nikde som nejako nemohol nájsť vlákno alebo text o spájaní bateriek pre zvýšenie výdrže koptery, resp. či to niekto robil, či to má aj reálne využitie a nie len v ecalc. Tým sa chcem opýtať, či je dobre inštalovať primeranú veľkosť alebo nadupanú baterku mAh alebo zložiť dve slabšie, prípadne aj dve nadupanejšie? V ecalc som počítal s ťažkou verziou baterky a to 10 000mAh, skúšal som aj 2x baterku, no hmotnosť už bola 3 kg, no čas letu o cca. 40% vyšší. Škoda, že virtuál a nie realita.

Ďakujem za pomoc, doporučenie :)


Přílohy:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 285.55 KiB | Zobrazeno 11094 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 9:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
No, kombinace začátečník + váha copteru 2-3 kg + rychlost 80 KM/H - to je vražedná kombinace...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 12:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Přesně podle stylu "když mám v ruce kladivo, všechno mi připadá jako hřebík".
Proč chce někdo koptéru, když základními požadovanými parametry jsou rychlost (co nejvyšší) a výdrž ve vzduchu (co nejdelší), čehož se dá nepoměrně snadněji dosáhnout s klasickým letadlem, tzn. plošníkem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Já bych toho chtěl... :)
Jsem ošklivej, malej, tlustej, blbej, nemám ani moc peněz a chtěl bych nějakou modelínu, aby měla postavu jako rihana, tvářičku malovanou jako ze žurnálu a pořádný přírodní přednosti.
poraďte :)

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 13:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
krtek2k píše:
Já bych toho chtěl... :)
Jsem ošklivej, malej, tlustej, blbej, nemám ani moc peněz a chtěl bych nějakou modelínu, aby měla postavu jako rihana, tvářičku malovanou jako ze žurnálu a pořádný přírodní přednosti.
poraďte :)


Co tahle: http://www.easybranches.eu/new-japanese ... /top-story


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 14:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Mám čakať aj zmysluplnú odpoveď ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 14:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Čekat můžeš, otázka je jestli se dočkáš. :wink:
Chceš po koptéře vysokou rychlost a dlouhou dobu, ale nenapsal jsi k čemu to je dobré. Já jsem ti napsal, že pokud jsou bez dalšího důvodu zadány tyto požadavky, volil bych místo koptéry plošník. Ten se umí pohybovat dopředu poměrně rychle s vynaložením podstatně menšího výkonu než koptéra.
Teoreticky je to dost smysluplná odpověď na takto položený dotaz.

Mimochodem při rychlosti 80km/h vyletíš za minutu z dosahu většiny běžně používaných RC souprav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 16:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
dt píše:
Čekat můžeš, otázka je jestli se dočkáš. :wink:
Chceš po koptéře vysokou rychlost a dlouhou dobu, ale nenapsal jsi k čemu to je dobré. Já jsem ti napsal, že pokud jsou bez dalšího důvodu zadány tyto požadavky, volil bych místo koptéry plošník. Ten se umí pohybovat dopředu poměrně rychle s vynaložením podstatně menšího výkonu než koptéra.
Teoreticky je to dost smysluplná odpověď na takto položený dotaz.

Mimochodem při rychlosti 80km/h vyletíš za minutu z dosahu většiny běžně používaných RC souprav.


Zdravím,

vec sa má tak, že do budúcnosti by som tam chcel zavesiť kameru...takže klasika pre využitie, no uvažoval som nad natáčaním vozidla pri jazde...čiže preto som chcel rýchlu kopteru. Ale ako píšem tento príspevok, tak som zmenil polovičku správy a pomaly ale isto má prechádza nejako verzia typu šprinter (keď nadtým tak uvažujem, tak raz, dvakrát za rok by som niečo také natáčal a to mi za to nestojí pri stavbe prvej koptery). No na druhej strane ma neopustila snaha mať dlhšiu výdrž. Preto som písal tu správu, nejakú radu, do toho sa nepúšťaj, lebo toto, alebo tamto, prípadne tento motor je vhodný, ten čo si vybral nie je vhodný a tak ďalej.

Ale díky, viac menej som sa zjavne rozhodol na začiatok úplne, to čo mi relativné netreba a zbytočne by som sa zaoberal niečim nad limit pre začiatočníka.

:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
Si vyber bud rychlost letu nebo výdrž ve vzduchu. . Obojí spojit dohromady bude pro začátečníka hodne velky orisek a stejne se prez 15min nedostanes :-D .. leta ze by jsi dal atomovy pohon.. znamy ma pro nataceni do 50km/h copter a do 100km/h heli.. asik vi proc..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz