Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: sob 03.01.2015 1:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.3.2012
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 6
Pomalu začínám stavět a také přemýšlím, že vynechám stupeň (když to půjde tak 2), protože na tomhle framu jsou ty středové stupně to nejtěžší. Jinak jsem překvapenej, jak kvalitně je frame vyrobenej a jak se pere s vibracema. :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 15:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Woita píše:
Místo "Mission Planneru" můžeš vyzkoušet "APM Planner", je asi trochu jednodušší. Není o nic horší, ani o nic lepší, prostě je trochu jiný ale možná že by někomu mohl připadat jednodušší. Já používám oba programy, ale APM Planner mám čím dál raději. Do dvou APM mi nešel Mission Plannerem nahrát firmware, a APM Planner mi vytrhl trn z paty. Tím si u mě udělal oko. A další oko si udělal, když jsem ladi GPSku, ukazuje počet satelitů hned na základní obrazovce, to MP neumí. APM Planner se daleko rychleji inicializuje a daleko rychleji se spojuje s APM. Není tam to zdlouhavé počáteční načítání parametrů. Atd...
Navíc APM Planner je pro Windows i pro iOS, což někdo může ocenit.


Tak já ho pro zajímavost vyzkouším, budu muset přeinstalovat firmware v APM desce nebo půjde použít stávající stáhnutý přes Mission planner?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 15:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
TeaPack píše:
Pomalu začínám stavět a také přemýšlím, že vynechám stupeň (když to půjde tak 2), protože na tomhle framu jsou ty středové stupně to nejtěžší. Jinak jsem překvapenej, jak kvalitně je frame vyrobenej a jak se pere s vibracema. :)


No, já uvidím podle toho, jak to bude lítat s tou 4S baterkou. Zatím nebylo počasí k vyzkoušení :( , když už je celkem teplo, tak zase velkej vítr... Teď jsem alespoň na 6 min. vylítnul s druhou koptérou (Walkera QR X350 PRO) nad náš barák, chtěl jsem zachytit okolí bydliště pod sněhem (když ještě byl) a záběry celkem fajn, až na to vlnění :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 17:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Gándhí píše:
Tak já ho pro zajímavost vyzkouším, budu muset přeinstalovat firmware v APM desce nebo půjde použít stávající stáhnutý přes Mission planner?

Nic přenastavovat nebo přehrávat nemusíš, FW do APMka je pořád sejný, to APM je jen alternativní program k Mission Planneru. Klidně můžeš používat oba a libovolně je střídat.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 06.01.2015 1:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Woita píše:
Nic přenastavovat nebo přehrávat nemusíš, FW do APMka je pořád sejný, to APM je jen alternativní program k Mission Planneru. Klidně můžeš používat oba a libovolně je střídat.


OK, díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2015 13:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2015
Příspěvky: 60
Bydliště: Trutnov
Ahoj, už tak 14 dní intenzivně pročítám vlákna a chtěl bych poprosit o názor na svůj výběr součástek na quadrocopteru. Bude to má první stavba takové hračky, tak bych chtěl pokud možno předejít nějakým zásadním chybám...
vybral jsem tohle:
Řídící deska: HK PilotMega 2.7
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _BARO.html
Rám: Reptile 500 V3
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Regulátory: Afro ESC 30A
Motory: Turnigy Multistar 2213 980KV
Baterie: Multistar 3S 5200mAh (nebo radši menší?)

Trochu mám strach z hmotnosti, protože tahle konfigurace má cca. 2Kg. Nechci aby to byla "líná mrcha" s velkou setrvačností! Zároveň bych si rád dopřál let aspoň 12-15min. Coptéra bude nosit kameru (SJ4000) a do budoucna nějaké FPV...
Předem děkuji za rady a názory :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2015 14:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
vatis:
Podle mě máš všechno dobře zvolené (s kontrolerem si užiješ spoustu zábavy - myšleno v dobrém), jen tu baterku bych dal pro začátek 3000 mAh, max. 4000 mAh (skoro raději těch 3000). Uvidíš jak se ti s tím bude lítat, případně můžeš zkusit přidávat závaží až do hmotnosti té 5000 a uvidíš jak se to bude chovat.

Dobu letu ovlivňije zásadním způsobem HMOTNOST. Tedy s ní šetři kde se dá, každý gram se ti odvděčí / vymstí.
S 2 kg cihlou :roll: na 15 minut rozhodně zapomeň...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2015 14:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2015
Příspěvky: 60
Bydliště: Trutnov
Dobrá, nechám si poradit a objednám radši dvě baterky 3200mAh :) děkuju za radu! A ještě nevím jaký vybrat GPS modul. Nechci nic drahého, ale zase aby byl pokud možno přesný... Klasický požadavek hodně muziky za málo peněz :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2015 16:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
GPS:
Hodně muziky za slušný peníz je třeba u-Blox CN06 Plus, pěkně citlivá.
Kompas má na na prodloužené části destičky, je tedy maličko delší než ostatní čtvercové GPSky.

Ještě lepší je pak NEO-8M, ale ta je dost mastná.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 13.01.2015 10:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.8.2014
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
vatis: doporučoval bych ti jít do LEA-6H - to je takovej cenovej střed mezi tou, co navrhuje Woita a NEO-8. Navíc je zakrytovaná a se sklopným stojánkem ;). Sám ji provozuju (koupil jsem ji na HK v tomto setu) a fix mě chytne i v místnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: úte 13.01.2015 11:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Mám taky motory na 2-3s a zpětně bych asi vybral jiné.. na začátku, kdy jsem měl opravdu zakladní věci na koptéře, tak to v pohodě stačilo, teď bych bral, kdybych měl koptéru nadimenzovanou i na 4s a mohl vyměnit baterku a létat svižněji.
mou jedinou šancí za relativně málo peněz, je vymenit rám za lehčí (mám x650f váží také kolem 500g) a k tomu vyhodit 5000mAh baterku a dát tam lehčí. Což by mi ušetřilo možná i 300g hmotnosti a létalo by to opravdu jinak. Protože bych se dostal ze cca 1750g na pod 1,5kg. Nelétá to pomalu, ale i s plným plynem v plně dopředném letu už klesám.
Na druhou stranu letový čas mám 13-15 min.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 20:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
j.s píše:
Mám taky motory na 2-3s a zpětně bych asi vybral jiné.. na začátku, kdy jsem měl opravdu zakladní věci na koptéře, tak to v pohodě stačilo, teď bych bral, kdybych měl koptéru nadimenzovanou i na 4s a mohl vyměnit baterku a létat svižněji.
mou jedinou šancí za relativně málo peněz, je vymenit rám za lehčí (mám x650f váží také kolem 500g) a k tomu vyhodit 5000mAh baterku a dát tam lehčí. Což by mi ušetřilo možná i 300g hmotnosti a létalo by to opravdu jinak. Protože bych se dostal ze cca 1750g na pod 1,5kg. Nelétá to pomalu, ale i s plným plynem v plně dopředném letu už klesám.
Na druhou stranu letový čas mám 13-15 min.


A co tam máš za motory + vrtule?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 21:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
SunnySky X2212 + DJI 1038

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 17:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
j.s píše:
SunnySky X2212 + DJI 1038


Co zkusit delší vrtule?? Mělo by to být svižnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery -posouzení dílů
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 19:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
To je samozřejmě další věc, ale s vrtulemi jsem extrémně spokojený a snížení hmotnosti je určitě výhodnější. Ono je na druhou stranu dobře, že to takhle dopadlo, protože nejsem žádnej velkej pilot, takže to aspoň nerozsekám a na první koptéru je to výbornej setup. Až nalítám hodiny, tak coptéru odlehčím a případně koupim třeba 11x5 vrtulky, to mě posune o kousek dál. Další metou je pak 250tka, ale to už chce umět reflexivně řešit krizovky a mít to trochu víc v ruce, než mám teď, takže tak..

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz