Reklama

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 113  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 15:30 
Mazák
Mazák

Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Podle času s původní baterii to ale asi bude holy Phantom s puvodnimi setovymi vrtulemi, s novými vrtulemi by to bylo ještě lepší. Jake mas AUW (vzletova hmotnost) ?
Baterka se vejde do docku bez potíží ?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 15:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

gardenroute píše:
Podle času s původní baterii to ale asi bude holy Phantom s puvodnimi setovymi vrtulemi, s novými vrtulemi by to bylo ještě lepší. Jake mas AUW (vzletova hmotnost) ?
Baterka se vejde do docku bez potíží ?

Ano, je to Phantom 1 tak, jak vypadl z krabice. Tedy i puvodni vrtule (ale uz s matkou). Hmotnost nevim.

Baterka je o chlup vyssi nez origo, ale vejde se uplne v pohode.

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 21:30 
Mazák
Mazák

stepino píše:
...Tedy i puvodni vrtule (ale uz s matkou). Hmotnost nevim...Baterka je o chlup vyssi nez origo, ale vejde se uplne v pohode....
Původní vrtule jsou právě vždy s matkou.
Ta baterka je zajimava, i jeji cena a letovy cas, chtelo by to vyzkoušet s poradnym AUW kolem 1.2 kg, a s novymi DJi lopatami.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 15:33 
Mazák
Mazák

Go Africa 2013 - Duny v Sossusvlei (poušť Namib, Namibie)
Létání v dunách - předposlední etapa před závěrem našeho afrického dobrodružství mířila do nitra nejstarší pouště světa, 80 milionů let starého Namibu. Tato rudá poušť je přes 2.000 km dlouhý pás podél namibijského pobřeží Atlantiku od hranic s Angolou na severu, až k ústí řeky Orange na jihu, široká mezi 100-150 km. Nacházejí se zde největší písečné duny světa, a na některé z nich se dá vyšplhat. My jsme z našeho dočasného útočiště Namib Desert Lodge, situované přímo pod prastarými zkaměnělými obřími dunami zamířili do jihovýchodní části Namibu, do národního parku Namib-Naukluft, do oblasti nazvané Sossuvlei. Toto místo je přístupné pouze pro 4WD auta, obyčejná osobní či SUV auta tady neuspějí.
3722
Vstávali jsme hodně, hodně brzy, a ještě za tmy se snídaní v papírovém sáčku, jsme se vydali k bráně národního parku u Sesriem, který se otevírá před východem slunce. To znamenalo cca 60 km noční pouští, kterou se kolem nás zběsile hnala řada dalších 4WD aut, všichni chtějí mít co nejlepší postavení ve frontě před branou parku. Při tomto přesunu jsme zažili už jednou dříve zmíněný smyk, kdy jsme měli podruhé (po mé předchozí mikrospánkové příhodě) při této cestě velké štěstí. Od brány to je ještě cca dalších 66 km pouštní šotolinou a pískem, která definitivně končí v magickém místě zvaném Deadvlei, pod nejslavnějšími dunami pouště Namib.
3723
Po vjezdu do národní parku Namib-Naukluft jsme se na chvíli zastavili u nejvyšší člověkem dostupné duny v této oblasti Dune 45, a jejíž jméno je jednodušše odvozeno od kilometráže od vstupu do parku. Duna je kolem 280 m vysoká, její výška se každý rok ale mění, neboť neustále vlivem větru driftuje. Na příkrém 45°svahu je již vidět jako řada perliček stoupajících cestovatelů, dychtících po vrcholu při východu slunce.
3724
Nicméně my se zde příliš nezdržíme, spěcháme až na konec Sossuvlei, do údolí Deadvlei. To je naprosto fascinující místo mezi červenooranžovými obřími dunami, z nichž Big Daddy je se svými 350-380 metry vůbec nejvyšší dunou světa, a naproti je duna Big Mama, kterou jsme chtěli zdolat. Pánev pod dunami je pokrytá místy oslnivě bílým pískem bohatým na soli, kdysi tudy protékala říčka Tsauchab, a voda po dešti zde již řadu let nebyla vidět. Překvapivě se zde nachází spousta stromů, keřů, trav a jiné vegetace.
3725
Při pokračujícím východu slunce jsme se vydali pískem na pomyslný vrchol této etapy, na vrchol duny Big Mama. Cesta je nesnadná, nahoru se leze po hřebenu duny, širokém možná 20-30 cm (!), většinou stylem 2 kroky vpřed, 1 krok zpět, boty se boří, máme je plné písku. Teplota se s přibývajícím sluncem zvedá, manželka cca v jedné třetině prohlásí, že dál nemůže, výška a sklon duny ji začínají děsit. Nakonec jdeme v začínajícím vedru dál, a po nějaké době jsme nahoře, slunce už začalo pražit naplno, a máme toho docela dost. Výhled a zážizek je ale naprosto neuvěřitelný, vidíme celé údolí, vidíme i naproti pod gigantickou dunou Big Daddy bizarní solnou pánev Deadvlei se zkamenělými akáciemi, kam jsme měli též zamířeno.
3726
Bohužel jsem při sbíhání duny (jinak to nejde, po jejím hřebenu to dolů moc nejde) na tomto místě přišel o skoro nový Samsung Galaxy S4, výletl mě z náprsní kapsy košile, možná 1.5 metru přede mnou a v písku zmizel jako v oceánu vody. Ve 4 lidech jsme ho tam s klacky hodinu hledali, nic nepomohlo, GSM signál v tomto místě samozřejmě není, ani přes Bluetooth jsme ho nenašli. Možná ho tam někdo za nějaké desetitisíce či miliony let najde zkamenělý. Přesto jsem v sobě ještě našel sílu (hlavně psychickou) dole vytáhnout Ptaaka, a udělat jeden přelet nad celým údolím, předtím, než jsem se vydali do mrtvé pánve Deadvlei, a definitivně se umrtvit i fyzicky, pak bych to již nedal, těšil jsem se již jen na nějaké studené točené :D .
Výsledek můžete vidět níže, omlouváme se strohost, opravdu jsem nebyl po ztrátě cca 18 tis. Kč v náladě na nic...
Při cestě zpět dolů k našemu autu se před námi z ničeho nic a odnikud možná 5 metrů před námi zjevil osamělý pouštní šakal čabrakový, bylo to pro mě po té ztrátě drahého hardware takové nečekané a bláznivé zjevení, nad jehož smyslem jsem potom ještě dlouho přemýšlel. Vypadal, jako by si s námi chtěl o něčem popovídat... 8O
3727

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), aspoň 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk, kritika vítána...

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
-----------------------------------------
Go Africa 2013 - další Ptaakova letecká videa
Příště již naposledy - Fish River Canyon (2. největší kaňon světa), Namibia (uvidíte brzy...)
Předchozí -
Gravel Roads, Moonland (poušť Kalahari a Namib)
Gunns Camp - Okavango Delta, Botswana
Solné pláně Makgadikgadi Pans N.P., Botswana
Národní park Gonarezhou - Chilo Gorge Safari Lodge, Zimbabwe
Blyde River Canyon, Jižní Afrika

Souhrn létání s Ptaakem z celé africké cesty na mém místním blogu

Naposledy upravil gardenroute dne ned 23.02.2014 22:05, celkově upraveno 1

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 19:42 
Mazák
Mazák

Obrázky: 2
Opět super ! Viděli jste v poušti v písku hady ?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 21:34 
Mazák
Mazák

to gardenroute:
Nádherné video. Kvalita fakt úžasná - skoro by se dal hledat z nebe ten tvůj mobil...

Jak jsi měl nastavené zisky? - hlavně mě zajímá YAW - neboť při natáčení do stran je to velmi plynulé

A co písek při přistávání - nenalétá to moc do ložisek motorů?

PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 22:01 
Mazák
Mazák

Václav Procházka píše:
Opět super ! Viděli jste v poušti v písku hady ?
Díky moc :D V poušti ne, ale v Zimbabwe v buši v Matopos Hills. Poznáš hady? Sami dodnes nevíme co to bylo, ale mám ho dobře vyfocenýho.
texmur píše:
to gardenroute: Nádherné video. Kvalita fakt úžasná - skoro by se dal hledat z nebe ten tvůj mobil... Jak jsi měl nastavené zisky? - hlavně mě zajímá YAW - neboť při natáčení do stran je to velmi plynulé. A co písek při přistávání - nenalétá to moc do ložisek motorů?
Také díky moc, zisky standardně dle doporuč. DJI nastavení, létal jsem v Africe jen s 8" CF vrtulemi (normálně s 9", tam jsem zisky měnil). Přímé lety jsou přistabilizované v postprodukci, otáčení jsem se snažil dělat jemně, v YAW ose to samozřejmě uhýbá, to bohužel korekcí zisků moc nesrovnáš, byl potřeba 3osý gimbal. Vždy tam nějaké vybočování bude, záleží i na větru. A písek při přistání nebo startu, netuším, Ptaaka jsem poté jen vyfoukal, do ložisek nevidím, mám Antigravity!, snad to vydrží :D Při cestě byl hermeticky zavřený v Duratool boxu, písku jsem v autě měli kila a kila, bez přehánění. Šílené :?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 23:13 
Mazák
Mazák

Hady od vidění nějaké rozeznám, ale moc je nemusím :-)
Petře, právě mě napadlo, že by tam někde mohla být písečná zmije - umí se velice rychle pohybovat. Asi by jí v těch dunách člověk neutekl :-D Sama by nenapadla, to by jí člověk musel překvapit.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 9:53 
Mazák
Mazák

Václav Procházka píše:
Hady od vidění nějaké rozeznám, ale moc je nemusím...
Poznáš to ?
Příloha:
Poznámka: Had v Matopo Hills, Zimbabwe
IMG_1028_RAW-vyrez2.jpg
IMG_1028_RAW-vyrez2.jpg
[ 412.36 KiB | Zobrazeno 1160 krát ]

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 13:03 
Mazák
Mazák

Mohla by to být pouštní zmije.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 13:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Zajimavy mini FPV za vyuziti proprietarniho konektoru, nemyslim, ze by to bylo dobry na ptaka ale pro jine zalezitosti snad jo.

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 16:20 
Mazák
Mazák

přemýšlím proč může dojít k interferenci mezi wifi gopro a ovládáním phantoma. Ví někdo jak se eventuální interference projevuje? Dojde ke ztrátě ovladatelnosti trvale, nebo jen přechodně? Předpokládám že problém je v tom že vysílač gopro ruší přijímač phantoma. Bylo by úžasné kdyby se to dalo nějak vyřešit (třeba výše zmíněnou anténou, nebo nějakým odstíněním) - zajímá mne docela dost fotografování z fantoma a nejsem zrovna happy přebírat stovky fotek ze sekvence.

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 17:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

zdar. mozna se pletu ale me prijde mit aktivovane wifi na gopru jako nevhodne ne ani tak z duvodu ruseni - lital jsem tak ze starym phantomem a nic to nedělalo. Problém byl v tom ze jak to vyjelo mimo signal wifi tak se zaseklo nahravani videa jak u fotek to netusim. Ale z toho jak se v praxi slozite pripojuje gopro k tel (občas se to docela zasekava s jakymkoliv zarizenim) jak obrovske prodlevy ten prenos ma atd. mi prijde daleko vhodnejsi koupit velkou kartu, poridit dobry soft na trideni fotek a delat to klasicky. Anebo toc 2k a fotky delej z videa. Pro bezne aplikace i takove fotky postaci...Prozatím...nerad bych abys mi otriskal o hlavu ztratu Phantoma, ale myslim ze to klido muzes zkusit. Me ta P1 nevzala kramle ...

Naposledy upravil ditri dne pon 24.02.2014 17:36, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 17:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

dotaz k P2 - je potřeba tam pro prenos informace o napeti na desce/baterce do FPV vystupu davat nejake OSD anebo je schopne jiz data do FPV nejak dodavat p2 primo z ridici jednotky?

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 17:42 
Mazák
Mazák

texmur : Současné používání originál vysílače k Phantomu a wifi přenosu z GoPRO se nedoporučuje, spoustu lidí s tím měli problémi - havárie.

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 113  Další