Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 13:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
creagel píše:
Tan frame od Discovery se mi libi, ale co ta elektronika? Samotny frame je protkany vyvody, takze to asi nepujde pouzit s nicim jinym. Mate nekdo tip na podobny/stejny frame, ale bez tech tistaku na deskach pro pouziti s libovolnym vybavenim? Chci si ted postavit neco podobnyho, ale ne na FPV (jen politani) a pripada mi zbytecny kupovat TBS core.


TBS Core zas taková věda není. Dovolím si tvrdit, že bych za večer dokázal ubaslit destičku napájení s přesně stejně rozloženými piny, která by se dala krásně osadit do Discovery. Nemělo by to OSD, ale to moc neřeším, pro ArduPilot je to stejně praktičtější řešit jinak. Naopak ale pokud máš třeba Naza, tak má koupě včetně TBS core něco do sebe, protože pro FPV stejně budeš nějaký OSD kupovat.

Jinak ty "vodiče" v TBS discovery až tak vázané na jedno řešení nejsou. Sám bych TBS Discovery bral, ale když byla ta možnost "homemade" plat, tak to chci zkusit, pokud se to osvědčí, tak celkem nebude pro koupi originálu důvod.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Hm, to je docela naloz :( To je asi opravdu lepsi pouzit ten TBS a k tomu pridelat nejakou jinou elektroniku. Jde pak vyuzit ty tistaky primo v desce? Nebo se to vse pote posklada na desky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 13:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
zskal píše:
No jasně, takhle přiměřením to tam vleze, ale já mám 4S 4000 mAh, což taky není problém, ale když k tomu přidám celou FPV nálož včetně 3S 850mAh baterie a GPS trackeru, tak to už dovnitř nenacpu. Tam mi ty kabely už dost překáží a dávat celou kabeláž na horní desku by taky nebylo moc dobré. No ale zase se ty baterie na horní desce líp přehazují..:-)


No a k čemu třeba potřebuješ 3s850mAh - stačí jeden stabilizátor 78S12 a máš to krmené z pohonné baterie.
Mě to vychází tak, že na horní desce zespoda rozvodná deska z HK ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Board.html ), někde vedle něj 7812 stabilizátor pro kameru.
ArduPilot na spodní desce pod napájením (vejde se), vedle něj přijímač, za ním 4s accu. No a na horní desce shora pak vzadu FPV TX, někde uprostřed GPS a to je vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Elektroniku zadnou nemam. Budu vse stavet na zelene louce. Jak jsem psal - jen na poletani (bez FPV). Tzn. zadne OSD ani prenos videa na zem nepotrebuju (tim padem ani nic napajet). Naopak chci slusnou stabilizaci a prijemnou cenu a ciste poskladane :)Pokud to TBS posilaji z Rakouska, tak by to tu bylo i za rozumny penize a rozumny cas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
creagel píše:
Hm, to je docela naloz :( To je asi opravdu lepsi pouzit ten TBS a k tomu pridelat nejakou jinou elektroniku. Jde pak vyuzit ty tistaky primo v desce? Nebo se to vse pote posklada na desky?

Ten tišťák na desce ze ve většině případů samozřejmě využije a ten hlavní chumel z kabeláže potom nezavazí.

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Jasne, takze neni problem na dany frame pouzit neco jinyho (ridici elektorniku). Ale kdyz koukam na ten rakousky shop, tak jen frame+core board+esc+motory (900kv) a jsem na nejaky 11 000Kc :(
Njn, 1USD=1EUR :(((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 13:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Od TBS potřebuješ jen desky a případně TBS Core. Vše ostatní je lepší z číny, počínaje rameny a konče motory...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 14:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 297
Bydliště: Zlínsko
zskal píše:
No jasně, takhle přiměřením to tam vleze, ale já mám 4S 4000 mAh, což taky není problém, ale když k tomu přidám celou FPV nálož včetně 3S 850mAh baterie a GPS trackeru, tak to už dovnitř nenacpu. Tam mi ty kabely už dost překáží a dávat celou kabeláž na horní desku by taky nebylo moc dobré. No ale zase se ty baterie na horní desce líp přehazují..:-)

máme se Zskalem uplně to samé, a má recht ... nahoře to není pěkné, a dovnitř ta baterka sice vleze, ale je kvůli řídícímu mozku coptery, víc vzadu (nejde už víc posunout dopředu) .. takže se těžiště posouvá hodně dozadu :( což lze trošku vylepšit umístěním všeho ostatního dopředu, ale i tak vzadu to baterka tahá zpět

_________________
1) quadcopter Locust (TBS clone), Cirus AIOP v2
2) original TBS Discovery PRO, Naza V2, Graphene 4S


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 12:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.3.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Praha
creagel píše:
Elektroniku zadnou nemam. Budu vse stavet na zelene louce. Jak jsem psal - jen na poletani (bez FPV). Tzn. zadne OSD ani prenos videa na zem nepotrebuju (tim padem ani nic napajet). Naopak chci slusnou stabilizaci a prijemnou cenu a ciste poskladane :)Pokud to TBS posilaji z Rakouska, tak by to tu bylo i za rozumny penize a rozumny cas.


TBS je už Hong Kong... Takže při dovozu je možno očekávat klasický vopruz s celníky, DPH atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
stepino píše:
...TBS je už Hong Kong... Takže při dovozu je možno očekávat klasický vopruz s celníky, DPH atd...

No nevím...poslední zásilku, asi před měsícem jsem od nich dostal z Rakouska. Teď ještě každým dnem čekám vrtule, tak uvidíme...

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 16:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.3.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Praha
zskal píše:
No nevím...poslední zásilku, asi před měsícem jsem od nich dostal z Rakouska. Teď ještě každým dnem čekám vrtule, tak uvidíme...


Já právě taky čekám, když sem se minulý týden trappyho ptal, tak psal že Hong Kong (že už má dost EU a rakouských zákonů a podmínek pro podnikání :-()


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2013 1:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
A keď som to dve strany dozadu písal, nikto mi neveril... :mrgreen:

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2013 11:26 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 488
Bydliště: Havirov
Obrázky: 0
Tak ja uz mam zalitano,vcera probehly prvni zkousky GPS,mel jsem sebou i googles,ale reknu vam,neni to sranda;)..Stat na zemi a pritom mozek vidi ,ze jsem ve vzduchu..;).




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
IMAG1722.jpg
IMAG1722.jpg
[ 149.97 KiB | Zobrazeno 2567 krát ]

IMAG1736.jpg
IMAG1736.jpg
[ 95.4 KiB | Zobrazeno 2567 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 17:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Dodělal jsem klon TBS discovery z výřezů zmíněných v tomto threadu. Ještě neletěl, ale dojem dobrý.


Přílohy:
P1000091.JPG
P1000091.JPG
[ 81.55 KiB | Zobrazeno 2510 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TBS Discovery
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
tomashr píše:
Dodělal jsem klon TBS discovery z výřezů zmíněných v tomto threadu. Ještě neletěl, ale dojem dobrý.

No super!! Kdyby to bylo černé, tak to nikdo od TBS nerozezná... Máš albína, tohle Trappy ještě nemá :wink: A ta váha bude asi taky hodně zajímavá. Budeš mít asi nejdelší letový čas mezi všemi Discovery rámy a jeho klony!

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz