Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2012 19:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 59
Ahoj kluci či slečny,
prosím Vás, zkušené modeláře, o pomoc se stavbou Quadcoptery, nežli začnu vysvětlovat, rád bych uvedl použité díly:

(Atmega168PA) http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 68PA_.html
Hobbyking SK450 http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=24291
4x NTM Prop Drive Series 28-26A 1200kv / 250w http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=17345
Red Brick 20A http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A_ESC.html
vrtule doporučené k motorům, ale to asi nemá vliv + mám desku pro rozvod - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Board.html

Mám Turnigy 9x vysílačku.

Tak a k věci, už jsem z toho skoro jalový, sám už ani nevím, jakou vrtuli mám na reverz, a kterou ne :-( vím, že 2 jsou opačně a 2 jsou dle hod. ručiček.

Bohužel ale sám nevím, jak to má být sestrojené správně, našel jsem pár návodů, jak vše sestrojit, ale ... nepomáhá mi to :( mám jednu otázku, pokud dám plyn např do poloviny, a s dalšími pákami nebudu hýbat, neměly by se všechny motory točit stejně?
Moje motory stejný výkon nemají, v tomto vidím asi největší problém - ale nechápu proč, něco je špatně :-(, ale nevím co...
V tomto vidím asi největší problém, ale poprosím o pomoc, vše bych nastavil znovu dle případného návodu - pomoci ... :( děkuji a přeji hezký den.
Ač vím, že bohužel se mnou to nebude lehké :( :-)

Děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2012 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
Ahoj,

začal by som s kalibráciou regulátorov. Ak to nájdem, pošlem ako sa to robí, možno niekto iný doplní. Ostatné, čo si spomeniem pridám.

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 0:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Najdi si v tématech " viewtopic.php?f=106&t=41953 ". Najdeš tam spoustu rad.
Návod - perfektně zpracovaný má Jirka Holý na stránkách http://www.lmkbabice.cz/?p=600 . Motory Ti nepůjdou stejně, pokud neprovedeš kalibraci motorů. U reglů je třeba vypnout ochranu vypnutí, nebo omezení výkonu motorů při poklesu napětí článků a také vypni brzdu. Taky co vím, u některých boardů se zisk potenciometry zvyšuje doprava, někdy doleva. Třeba odzkoušet, jde to přepnout dle návodu. V návodu jsou i směry otáčení motorů - doporučuji dodržet. Jednou jsem je měl obráceně (přední a zadní rameno levotočivá vrtule, přehodil jsem jednoduše otáčky motorů) a vůbec to nechtělo jít seřídit. Mlátil jsem s tím o zem docela dlouho, než jsem si to překontroloval.
Někde jsem tenkrát stáhl návod a oni to v něm měli nakreslený takhle blbě. Vyplatí se taky dobře označit přední rameno, abys v každém okamžiku věděl, kde je předek. A ještě poslední - samo to určitě nelétá, pro vrtulníkáře by to ale neměl být problém a zejména, u země copter plave, zrovna tak jako vrtulník. V 1 metru je to už pohoda.
Nastav to podle návodu, krok po kroku a kdyby byl nepřekonatelný problém, tak klidně napiš i třeba na SZ.
A ještě poslední, ten rám, tak jak je sestavený je na X copter.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 9:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 59
googie píše:
Ahoj,

začal by som s kalibráciou regulátorov. Ak to nájdem, pošlem ako sa to robí, možno niekto iný doplní. Ostatné, čo si spomeniem pridám.


Ahoj,
dle návodu jsem se pokoušel kalibrovat... neúspěšně, můžete mi prosím sdělit někdo postup?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Popiš problém, protože takhle se asi nedomluvíme. Odemčít a zamčít desku jde ???? V návodu od Jirky je to tak podrobně, že to už asi jinak ani nelze vysvětlit.
Citace:
Moje motory stejný výkon nemají, v tomto vidím asi největší problém - ale nechápu proč, něco je špatně , ale nevím co...
V tomto vidím asi největší problém, ale poprosím o pomoc, vše bych nastavil znovu dle případného návodu - pomoci ... děkuji a přeji hezký den.

Problémy teprve začnou, protože jak vidím, tak sis tady toho moc nepřečetl, přitom je tady na tomto fóru taková spousta informací.
Věnuj dnešní den sběru informací a pak se do toho pusť.
Klidně se i zeptej, rád Ti odpovím, ale konkrétně a ne:
Citace:
Ahoj,
dle návodu jsem se pokoušel kalibrovat... neúspěšně, můžete mi prosím sdělit někdo postup?
Děkuji

Podle takového dotazu se těžko odpovídá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 13:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 59
Zdravím všechny, tak nejspíše body 0 u potenciometrů na desce jsou nejspíše opačně, tedy doleva 0 doprava 100...
vše je z výroby nastaveno na 50, je to správně?

Řekl bych, že v návodu je jiná řídící deska, protože kalibrace mi na ní nejde, nastavil jsem vrtule a motory přesně dle QuadCopter, 1,3,4,2 , tak jak jdou po sobě, tedy i směr dopředu je na motor č.1.

po "Kalibraci" mi začne ale jako první motor jít zadní, tedy 4, pak jak tlačím páčku nahoru, tak přední 1.
Krajní jak kdy, spíše dle směrovky atp.

všechny se mi roztočí stejně, jen když mám YAW na 0 a jsem schopen kalibrovat ESC. ale zas nic jiného, nežli rozsah plynu, nereaguje...

Čtu zkouším, a zase čtu a zkusím.... ale nepomáhá mi to, věřím, že dělám nějakou klukovinu, že je problém tam, kde bych nikdy nečekal... ale.. :(

Kdyby někoho něco napadlo, prosím, dejte mi vědět.
Trimy mám na základ - tedy bez trimů...

Mám Turnigy 9x, nepochopil jsem moc ale tento obrázek - http://www.lmkbabice.cz/?attachment_id=625 respektive chápu dobře, že jsou to obě páčky? Mám mode 1.
Je třeba vždy u Quadcoptery před letem odemknout, jinak letět nelze?
Nebo už tam dělám aktuálně chybu, když mám zamknuto - jediné to poznám, jelikož svítí LED, tak jdou motory, jinak nikoliv.

PS náhodou někdo z okolí Pardubic, kdo by měl čas a chuť na quadcopteru a pomoci mi ji uvést do provozu?? :-)
Děkuji za trpělivost.
Pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Ten návod je v pořádku a používám ho i na tuto desku, ale ještě Ti pošlu jeden a podle toho bych si obrátil směr na potenciometrech, abys měl min. vlevo a max. vpravo. Je to tam pěkně popsané. Jinak Board zajišťuj, nebo jinak Ti to doseká prsty. Zamyká a odemyká se přesně tak, jak je to na tom obrázku. Vždy kombinací obou pák. A ještě jedna rada, když od toho jdeš pryč, tak si rozpoj konektor na baterkách. Před nedávnem jsem nechal Copteru na stole s připojenýma baterkama a i přes zamčený board se jeden motor roztočil naplno a Coprer buchl do zdi. Výsledkem byla ohlá hřídel motoru - vlivem rušení ??? nevím. Na tom návodu, který sem ještě přidám je právě směr otáčení motorů opačně. Pokud budeš mít ještě problém s kalibrací reglů, nakalibruj každý zvlášť mimo board a potom je teprve připoj na board a opakuj kalibraci jako celek. Taky si na nich vypni to hlídání napětí a brzdu, tak jak jsem už psal.
Nesnaž se nikoho sehnat, kdo to za Tebe udělá, protože potom budeš muset něco změnit a zase budeš někoho hledat ??? Musíš do toho proniknout sám. Není to sice hned, ale je to pro Tebe lepší.


Přílohy:
Board V2.1[1].pdf [197.29 KiB]
51 krát
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 16:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 59
jipav píše:
Ten návod je v pořádku a používám ho i na tuto desku, ale ještě Ti pošlu jeden a podle toho bych si obrátil směr na potenciometrech, abys měl min. vlevo a max. vpravo. Je to tam pěkně popsané. Jinak Board zajišťuj, nebo jinak Ti to doseká prsty. Zamyká a odemyká se přesně tak, jak je to na tom obrázku. Vždy kombinací obou pák. A ještě jedna rada, když od toho jdeš pryč, tak si rozpoj konektor na baterkách. Před nedávnem jsem nechal Copteru na stole s připojenýma baterkama a i přes zamčený board se jeden motor roztočil naplno a Coprer buchl do zdi. Výsledkem byla ohlá hřídel motoru - vlivem rušení ??? nevím. Na tom návodu, který sem ještě přidám je právě směr otáčení motorů opačně. Pokud budeš mít ještě problém s kalibrací reglů, nakalibruj každý zvlášť mimo board a potom je teprve připoj na board a opakuj kalibraci jako celek. Taky si na nich vypni to hlídání napětí a brzdu, tak jak jsem už psal.
Nesnaž se nikoho sehnat, kdo to za Tebe udělá, protože potom budeš muset něco změnit a zase budeš někoho hledat ??? Musíš do toho proniknout sám. Není to sice hned, ale je to pro Tebe lepší.


Ahoj, zkusil jsem toto nastavení, nepomohlo, ale udělal jsem to aktuálně jinak "baj oko" jsem to dotrimoval :-/ asi to není ale dobře, regulátory mám správně, jsou všechny stejně seřízené, když dám YAW na 0 - motory jdou BEZ TRIMŮ správně všechny stejně - v modu, jak se kalibruje rozsah - udělal jsem nejdříve každý esc zvlášť (mám red brick :-/), a potom jsem ještě udělal kalibraci pomocí YAW - ale nemůžu jej dát na 50, tam už jde každý motor uplně zcestně! nejdříve jde 4ka (mám to ted nastavené na QuadCopter, NE XComter).
Už jsem aktuálně složil dosti letadel, motorizovaných, ale takovýto problém jsem neměl :-(.

Jak jsem psal výše, nastavil jsem YAW téměř na nulu, motory šly uplně mimo, ale dotrimoval jsem to... což o to, ale není to přesný, jdu do výšky (u mě max nyní 30 - 50cm) a začně rotovat - ne.. spíše kmitat... ne okolo osy, ale začně to jakoby vibrovat, ačkoliv ale mám vrtule vyvážené... :( něco je špatně, nevím co... Nic mě nenapadá... bohužel nemohu flashovat, nemám kabely pro flash :(.
Ohledně Pitch a Roll - s těmi jsem nehábal, mám je stále na 50.

Jinak jsem prošel komplet návod výše, stále stejné :-(.
Už si opravdu nevím rady...

Je to divné, při té kalibraci na YAW 0 jdou motory jako máslo, krásně všechny stejně, ale v tomto úseku nastavování nefunguje nic jiného - tedy nereaguje na Gyro či další kniply...
Myslel jsem si, že jsou ESC mrtvý, poškozený... něco takovýho, ale nasvědčuje to ale nějakýmu nastavení..

Napadá vás ještě něco, prosím?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Když, tak brnkni na 602758249 Pavlík


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz