Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 17:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Tak jsem poprve dal bryle na oci a zkusil jake to je.
1. let
Krome soku ze vubec nevim kde jsem jsem zjistil ze vubec nedavam vyskovy odhad a z kopterou lital jak na gumicce. To vse v angle modu.
Podotykam ze na oci litam akro zcela bezproblemove.
2. let
pochopil jsem ze takhle ne a zkusil si jen tak zaviset primo pred sebou kamerou otocenou na sebe abych podle te divne osoby ve "slepych" brylich odhadoval vysku. Moc to neslo navic foukal vitr a tak me to nekam furt unaselo. Navic se ve me praly reflexy, kdy neco vidim v brylych ale kopteru slysim nekde, takze nevedel kam ridit ( neco jako ze smerem k sobe je vpravo-vlevo opacne)
Opet podotykam ze pri normalnim letani si fakt pravou a levou nepletu
3. Let
Dalsi poznani bylo, ze abych neztracel orientaci musim furt letet dopredu, takze jsem zkousel kolecka mezi dvema asi 4m vysokymi stromky, z jedne strany ohraniceno halou. Jedno kolecko se mi podarilo dokonce skoro ve stejne vysce, ale vetsinou jsem se vzdy neceho lekl a z obavy pred narazem volil unik kolmo nahoru.
Dalsi lety...?
Docela by mne zajimalo jak jste zacinali vy. Zatim se potacim v angle modu - ktery mi prijde jaku puvodnimu vrtulnikari neintuitivni, ale bojim se prepnot na normal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 18:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2011
Příspěvky: 129
Bydliště: Praha 5 Nové Butovice
Pokud už zvládáš létání tam a zpátky a zjistil jsi jak koptéra asi létá, ihned se přepni do akro modu. Pokud se naučíš dobře létat v angle modu tak se ti bude hodně špatně navykat na nový styl. Létat bych určitě začínal někde výše aspon 10 metrů nad zemí a snažil bych se nějakým způsobem létat okolo sebe, nebo podle nějakých stromů. A až to začneš mít trochu v ruce, snižoval bych letovou hladinu a sem tam bych hodil nějaký roll nebo flip. Hlavní je trénink.

_________________
Auta: HPI E10 Drift ED, Mini Inferno, Mad Truck
Quadry: QAV250, F450


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 18:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Rozumim, ale furt to asi chce drzet na rychlosti, nejvetsi problem mam rozpoznat ze se nekam pomalu sunu/ padam. Trvala dopredna rychlost by to asi eliminovala.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 18:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2011
Příspěvky: 129
Bydliště: Praha 5 Nové Butovice
Určitě to chce držet nějakou dopřednou rychlost. S náklonem kamery cca 30 st. a více, při zastavení není vidět ani zem, to samé při startu se lze dívat jen na nebe. Na začátek je dobré mít náklon kamery něco kolem 15st. a na soustředit se na to, aby byla vidět zem i kus nebe, tak lze jednoduše korigovat výšku i náklon koptéry. Já třeba nemám ještě přistání tolik natrénované, tak vždy přiletím před sebe, sundám si brýle a přistanu bez brýlí.

_________________
Auta: HPI E10 Drift ED, Mini Inferno, Mad Truck
Quadry: QAV250, F450


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 18:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Angle mode je fajn na první návyky, orientaci a tak. Ale jakmile se tohle projde, tak je přechod do acro prakticky nutný. Ono je to docela paradoxní, ale od jisté úrovně pilotáže (a to ne nějak extra vysoké) se v angle/horizon létá naopak docela blbě, v jistém smyslu se totiž pořád pereš s deskou. Rozletíš se, začneš točit, ubereš a najednou to deska pochopí jako pokyn k srovnání a quad ti nečekaně zareaguje úplně jinak. Klidně to může skončit i ránou do země...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Na začátek nechat kameru rovně.
Létat Acro, létat Acro, létat Acro!!!! s rovnou kamerou se ti bude dobře orientovat při nižší rychlosti.
Létat pořád dopředu, nikdy se nezastavovat nebo couvat.
Nebát se používat směrovku a křidélka. Spousta lidí dělá chybu že létá buď směrovku, nebo křidélka. Chce používat obojí. Když poletíš na Acro, tak ti nic jiného nezbyde :)
Létat u překážek, stromky, křovíčka. Nelétat na otevřené ploše kde nic neni.
Při získání základní jistoty postavit bránu.
Tam se skvěle trénuje orientace, držení výšky a trefování.
Postupně zvedat kameru a zrychlovat.
Nebát se s koptérou padat. Nakoupit velkou zásobu vrtulek.
Trénovat, trénovat a trénovat.
Při získání jistoty létat s kamarádem, hecovat se a tím se nevíc zlepšíš.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 20:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
chce to čas.
Je to jako poprvé v autě. Sledovat obraz spíš do dálky a pozorovat změnu obrazu.
časem si člověk zvykne.
První start s helinou - ani jsem jí nezvedl ze země.
Další starty - velké výšky a pole bylo malý a nevěděl jsem kde letím.
Po pár startech odstaruji a přistanu na zahradě a držím výšku celkem v pohodě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 20:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Dejfak píše:
Nebát se používat směrovku a křidélka. Spousta lidí dělá chybu že létá buď směrovku, nebo křidélka. Chce používat obojí. Když poletíš na Acro, tak ti nic jiného nezbyde :)


A tohle je mimochodem přesně ta situace, kterou jsem měl na mysli tou poznámkou, že se člověk s angle občas spíš pere... To se právě typicky stane v momentu, kdy člověk už letí rychleji a trochu chápe souhru křidélek a směrovky - přesně v té situaci se mi ve zdánlivě jednodušším "stabilizovanějším" módu stávalo, že jsem letěl v pohodě zatáčku a najednou mě z ní deska doslova vykopla :-( Člověk se lekne a někdy i "bum" - v acro to je opravdu od jistého momentu spíše jednodušší :-)

Jinak k tomu "nelétat na otevřené ploše" - mě docela pomohlo to, že u nás na ploše (primárně leteckomodelářské) je sice spousta místa a malé riziko nárazu, ale zároveň je tam docela hodně "vodících linií" - příkopy kolem, sekaná část plochy se vzletovou dráhou také doslova bije do očí atd. To je pro učení asi ideální - člověk se neleká překážek, ale zároveň ho to automaticky vede k tomu, že drží určitou dráhu podle jasných bodů a nelétá jen chaoticky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 20:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nejsem teda zadnej borec ale kdyz jsem nemel do letiste zapichle branky tak jsem aspon pohodil na plochu ctverce z polykarbonatu (30x30). Pak jsem se tocil kolem nich coz cloveka aspon donuti premejslet jak doletet "nekam" i na rovne plose.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 21:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
Fifa píše:
Tak jsem poprve dal bryle na oci a zkusil jake to je.

2. let
pochopil jsem ze takhle ne a zkusil si jen tak zaviset primo pred sebou kamerou otocenou na sebe abych podle te divne osoby ve "slepych" brylich odhadoval vysku. Moc to neslo navic foukal vitr a tak me to nekam furt unaselo. Navic se ve me praly reflexy, kdy neco vidim v brylych ale kopteru slysim nekde, takze nevedel kam ridit ( neco jako ze smerem k sobe je vpravo-vlevo opacne)
Opet podotykam ze pri normalnim letani si fakt pravou a levou nepletu



Heh s tim zvukem jsem mel taky celkem problem. Letel jsem prvni lety a kamarad co už měl s 250 trochu nalétáno letěl se mnou a jak kolem mě prolítnul já najednou sem se uplně zbláznil jakto že slyším koptéru u sebe když jsem někde uplně jinde, tak sem to zapích do země. :D Celkem se to srovnalo, ale pořád přemýšlim jestli nepridat mikrofon a nezkusit sluchatka. Přeci jen když slyším motory tak se mi letí líp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 22:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
tomashr píše:
Angle mode je fajn na první návyky, orientaci a tak. Ale jakmile se tohle projde, tak je přechod do acro prakticky nutný. Ono je to docela paradoxní, ale od jisté úrovně pilotáže (a to ne nějak extra vysoké) se v angle/horizon létá naopak docela blbě, v jistém smyslu se totiž pořád pereš s deskou. Rozletíš se, začneš točit, ubereš a najednou to deska pochopí jako pokyn k srovnání a quad ti nečekaně zareaguje úplně jinak. Klidně to může skončit i ránou do země...

Jo jo ja se s tim angle taky peru i s obycejnym letem dopredu, nejak nechapu proc bych mel furt tlacit pitch, ale zatim bojim bojim. No priste to zkusim v akro. V nejhorsim to tam cvaknu zpatky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
A čeho se bojíš? :D
Když někdo začíná, tak mu doporučuji kvalitní vybavení.
Pak s tím můžeš mlátit o zem hlava nehlava. A mněníš jen vrtule.
Pokud se budeš bát s tím prásknout o zem, tak se ti to učení půjde pomalu. Každý má to učení trochu jiné.
Někdo řekne že nepadá.
Já jsem názoru že musíš zjistit kde jsou hranice tvoje i stroje a poučit se z nich.
Není se čeho bát...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 10:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Souhlas s tím co se zde píše. Speciálně bych vyzdvihl tu partu lidí. Jde tam vše nějak rychleji. Máš možnost se poradit a tak.

Kdo nepadá, létá pod své možnosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 19:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
řeším teď úplně to samé..
Mám 250ku stále v horizon a bojím se přepnout na normal. Zkouším s FP|V Freerider ale nic moc mi to nejde. Neumím se prostě točit, natož odhadovat výšku

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV 250 jak letat a trenovat
PříspěvekNapsal: stř 16.11.2016 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Já jel podle tohoto videa s vysílačkou připojenou k PC. A lítám jen acro.
Ze začátku mi to taky vůbec nešlo, ale pak sem šel lekci za lekcí, na další sem nešel dokud sem nezvládnul vše co bylo v té aktuální a postupně se to začalo zlepšovat :)
https://www.youtube.com/watch?v=391D5dX7LKg

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz