Switch to full style
Chcete začít s copterem a nenašli jste odpověď v některém z již existujících témat.
Odeslat odpověď

Osvětlení pro orientaci bez FPV

čtv 07.09.2017 9:04

Ahoj,

stavím svojí první coptérku, ZMR 250. Nejprve chci zprovoznit a chvíli létat bez FPV, následně začít i s FPV. Pro létání bez FPV mám strach ze ztráty orientace, pozice stroje. Proto bych rád dal nějaké barevné osvětlení. Dotaz zní, jaká je Vaše zkušenost, co osvětlit (ramena motorů zespodu/zhora, nebo vlastní tělo) a jaké barvy. Nejde mi o informování o armování, letovém režimu, stavu baterií atd. skrze osvětlení, i když to moje deska umí.

Díky.

Re: Osvětlení pro orientaci bez FPV

čtv 07.09.2017 12:10

Já zkoušel osvětlení všelijaké.
3W LED pod motory, které svítily přímo dolů se mi neosvědčily. Pokud byla koptéra plus mínus nade mnou, tak dobrý. Ale když byla koptéra dál ode mě, tak nebyly LED vidět vůbec.

Pak jsem je zkusil naklonit o 45° směrem ven. To pomohlo dost. Ve předu mám dvě bílé. V zadu dvě červené. Orientace koptéry je identifikovatelná i celkem nízko nad zemí, a daleko od pilota.

Ovšem když svítí slunce, poznám leda kulový.

Re: Osvětlení pro orientaci bez FPV

čtv 07.09.2017 19:08

Létám také bez FPV led diodový pásek vpředu bílá vzadu červená stačí bez problémů létám kolem 100 metrů daleko
Přílohy
P1040890.jpg
P1040891.jpg

Re: Osvětlení pro orientaci bez FPV

čtv 07.09.2017 19:16

Používam vpredu biele, vľavo červené, vpravo zelené a vzadu modré/žlté
Okrem toho (ak mám) dávam na pár vpredu a pár dozadu vrtule rôznych farieb.
A do tretice, na krátku tyčku dávam dozadu farebnú loptu.
quad-02.JPG


Podobne to mám aj na ZMR250, ale tam pribúdajú rôzne efekty blikania a pod.
zmr250-02.JPG

Aj tu mám teraz vzadu loptičku na tyčke.

Re: Osvětlení pro orientaci bez FPV

pát 08.09.2017 11:53

ujovko píše:Okrem toho (ak mám) dávam na pár vpredu a pár dozadu vrtule rôznych farieb.
A do tretice, na krátku tyčku dávam dozadu farebnú loptu.


Barevný vrtule mám taky, ale z mojí zkušenosti je to o ničem. Když se točej, tak stejně není ty barvy moc (vůbec) poznat. Na větší vzdálenost kord.

Kámoš měl ještě pod motorama barevný molitanový míčky. Pro orientaci super a zároveň sloužily jako nezničitelnej podvozek.

Míček na tyčce je IMO dobrý nápad.

Re: Osvětlení pro orientaci bez FPV

pát 08.09.2017 23:38

ujovko píše:... Podobne to mám aj na ZMR250, ale tam pribúdajú rôzne efekty blikania a pod.
zmr250-02.JPG

Aj tu mám teraz vzadu loptičku na tyčke.

No, veď vy s tými loptičkami narobíte cirkus. Jeden v predu, ďalší v zadu, tretiemu loptička svieti... :lol:
Odeslat odpověď