Switch to full style
Chcete začít s copterem a nenašli jste odpověď v některém z již existujících témat.
Odeslat odpověď

Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 9:12

Ahoj,

chtěl bych požádat o radu, jestli je tento FC (https://www.frsky-rc.com/frsky-new-arrival-xsrf3e/) vhodný pro začátečníka do první koptérky na rámu ZMR 250. Má integrovaný přijímač, telemetrii. Jde mi o to, jestli jako začátečník zvládnu nastavení, nebo je lepší použít nějaký klasický FC jako Naze 32 s přijímačem zvlášť.

Díky.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 9:35

Klidně bych do toho šel. Je to klasická deska F3 + přijímač. Do desky přijde Cleanflight nebo Betaflight.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 9:40

Rád bych ji použil, přijde mi elegantní mít přijímač integrovaný v desce, o krabičku a pár kabelů méně.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 10:11

ja bych do toho nesel. Osobne preferuju samostatne desky a nikoliv ruzne omnibusy integrovane s buhvi cim. Ono to sice vypada jako dobra koupe protoze soucet cen je vetsinou nizsi nez samostatne (i kdyz ne vzdy) ale jen do prvniho problemu nebo do pozadavku na update budes menit desku aj prijimac.

Plus na te desce je barometr ktery je na fpv letani s 250tkou k nicemu. Pokud teda nechces zkouset iNAV

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 10:26

Amper píše:ja bych do toho nesel. Osobne preferuju samostatne desky a nikoliv ruzne omnibusy integrovane s buhvi cim. Ono to sice vypada jako dobra koupe protoze soucet cen je vetsinou nizsi nez samostatne (i kdyz ne vzdy) ale jen do prvniho problemu nebo do pozadavku na update budes menit desku aj prijimac.

Plus na te desce je barometr ktery je na fpv letani s 250tkou k nicemu. Pokud teda nechces zkouset iNAV


A proč by neměla jít udělat aktualizace?

Pokud bys šel do samostatného řešení, tak co bys doporučil za desku? Přijímač bych asi chtěl nějaký malý pouze sbusový.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 10:29

No, že bys chtěl (nebo musel) vyměnit jen jednu z těch dvou věcí - FC, přijímač. Vše má svá pro a proti.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 10:33

JosefSvejk píše:No, že bys chtěl (nebo musel) vyměnit jen jednu z těch dvou věcí - FC, přijímač. Vše má svá pro a proti.


Joo ták, update ve smyslu výměny. Tak to je samozřejmě pravda. U FR Sky desky mě láká v neposlední řadě podpora zdejšího RC Studia, u kterého bych kupoval.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 11:22

Vzal bych klasiku - https://www.rotorama.cz/ridici-jednotky/sp-racing-f3 a koukam ze Rotorama ji ma levnejsi nez prakticky stejnou u BG a podporu ti daj taky. Nechci RCStudio podcenovat a osobne nemusim moc hype kolem RR ale hadam ze co se tyka 250tek tak ti asi poradi nejlepe, nic jineho nedelaj :-)

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 11:25

a koukam ze kdyz vemes tudle za 15 a k tomu XSR za 20 tak jsi na 35 coz je mene nez za kolik maj tu kombinovanou (teda koukam k RR)

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

pon 21.08.2017 21:41

Integrace FC a prijimace je v pohode, zas tak prijimace neodchazi, horsi je snaha naslapat i distribucni desku nebo ty krychle s mraky reglama, to je na hlavu.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

úte 22.08.2017 8:33

to ze by odesel prijimac jsem fakt necekal :-) Ale hromadi se me tady desky co uz "nestihaj" a nejsou in :-D

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

úte 29.08.2017 9:54

Nakonec jsem sel do Sp racing F3.

Pouzivate tu krabicku na desku, nebo ji davate samostatne treba na distancni sloupky nad PDB? Diky.

Odesláno z mobilu a podpis odstraním

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

úte 29.08.2017 10:18

mrtva vaha, jen distanci. U F4 desek se pouzivaji distance s gumama ale u F3 v pohode natvrdo

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

úte 29.08.2017 10:23

F3 / F4 neni nijak urcujici pro montaz natvrdo / namekko. Gyro je urcujici.

Re: Řídící deska - FrSky XSRF3E

úte 29.08.2017 11:01

jako ze to dela treba jen 6500 ? Jsem na F3 nikdy nepotkal nic jineho nez 6050/6000tku
Odeslat odpověď