Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2013 22:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2013
Příspěvky: 7
Dobrý den,
jsem začátečník a chtěl bych se začít věnovat quadro/hexakoptérám. Narovinu - moc o tom nevím (což mě doufám z této komunity nevylučuje), takže jsem se rozhodl, že tu požádám o pomoc/rady.

Měl jsem zatím jen obyčejný starý vrtulníček, takže moc jinak zkušenosti nemám. Jde mi o to, že bych rád něco pro rekreační létání pro zábavu, ovšem s cílem pořizovat videa či fotky pro radost.Na youtube jsou viděl desítky videí od roztřepaných hrůz až po vyloženě reklamní kousky - je mi jasné, že je to záležitost financí, ale jde mi o nalezení nějakého co nejvýhodnějšího poměru cena/výkon (výkonem rozumějte mimo jiné kvalitu videa/fotek :-))

Vůbec netuším, jestli koupit něco hotového a k tomu třeba dokoupit GoPro3 a nějaké stabilizátory....

Už to zkrátím:
Můžete tedy poradit začátečníkovi, který by rád na rekreační/poloprofesionální úrovní létal s copterem včetně možnosti pořizování fotek (a netrhaných a pěkných videí), co si má koupit? Případně jste schopní to za nějakou odměnu třeba pro mě sestrojit (pokud by to bylo výrazně levnější)?

Díky moc za odpovědi!!!

Jsem z Brna, pokud by se našel někdo, kdo tomu rozumí a udělal by si čas, mohli bychom se sejít i osobně.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 18.06.2013 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jaký máš na to rozpočet?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2013
Příspěvky: 7
No ideálně jsem koukal do nějakých 20 000 - 25 000 Kč vč. kamerky. Ale třeba se mi vysmějete, že za to se nedá nic sehnat. K tomu bych řekl, že je tam i určitý prostor nad tuto hranici, ale chtělo by to pak, aby ten poměr cena/výkon byl výrazně lepší...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Už jen to GoPro stojí 10k, takže ten cenový rámec je výrazně mimo. Možné avšak nikoliv poloprofi řešení je DJI Phantom s brushless gimbalem, což je sice též nad rámec ale rozumně realizovatelné i pro začátečníka.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2013
Příspěvky: 7
Díky za odpověď... a jaký je tedy cenový odhad něčeho poloprofesionálního s GoPro?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
olbik píše:
Díky za odpověď... a jaký je tedy cenový odhad něčeho poloprofesionálního s GoPro?


Ono to závisí na spoustě faktorů. Jestli už nějaké RC vybavení máš? jaké máš konkrétní požadavky na ten stroj kromě kvalitního videa a foto. Taky od výkladu pojmů, každej máme jinou představu co je to kvalitní fotka, třeba s optikou GoPro to moc neleze, tak je třeba do vzduchu dostat něco lepšího dle mého skromného názoru a tím bychom mohli rozpoutat dalekosáhlou diskusi. Nejlépe jak si psal za někým zajít a konstruktivně probrat.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2013
Příspěvky: 7
No kdyby se tomu chtěl pověnovat někdo tady (a nahodit mi nějaké nápady), tak pro info nemám zatím žádné RC náčiní. Začínám od nuly.

Pokud by se našel někdo, kdo by mi hodil pár tipů nebo kdo by chtěl zajít na kafe (zvu :-)) v Brně, určitě se mi ozvěte...

Případně zbytek republiky prosím o tipy na vhodná řešení, kalkulace..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Přesně tak, stačí jen Phantom a dobrý gimbal a jsi přes 20k jen to fikne. A to je malá koptéra. Záleží jak moc chceš dobré výsledky. Čím větší, tím stabilnější koptéra je. Třeba toto http://www.telink.eu/cz-detail-103419-p ... k-z15.html není zdaleka nejdražší, tuším, že Mikrokopter jsou ještě dražší. Chtělo by to fakt s někým prodiskutovat. A nebo projít fórum a porovnat výsledky sestav a kvalitu videí.
Edit: možná Phantom + GoPro + dobrý gimbal a možná do 35 k se vlezeš (+ nějaká baterka, jen se setovým nabíječem).
Edit2: nebo trochu větší quadru: http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=dji ... ombo+s+gps tam je to bez baterie a nabíječky + ten zbytek. Docela výhodný set, ale musíš složit a rozchodit. Jen ten Phantom je jeden z mála setů trochu lepších levných koptér. Vytáhneš z krabice, jednoduše smontuješ a letíš.


Naposledy upravil Marek_Km dne stř 19.06.2013 6:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2013
Příspěvky: 7
Hmm...tak to už je ale samozřejmě ranec...
Tak řekněme, že bych byl mezi 35000-45000 Kč. Je tam už trošku větší pole pro to najít kvalitní řešení?

Fórum jsem procházel, ale jako člověk, který se teprve učí, moc nevím, jeslti třeba dotyční nepoužili nějaké stabiližační zlepšováky apod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Třeba tady (nechci dělat reklamu, nemám s nima nic společného) http://www.telink.eu/cz-detail-103282-d ... duchu.html Ti to předají složené ve vzduchu. A asi sestaví podle přání. Otázkou je, jestli jsi někdy něco řídil a jak se na to cítíš. Možná, že to takový problém není, jsou tady, co to koupili a v pohodě to zvládli.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 7:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Jestli nemáš nic tak ten Phantom RTF s brushless gimbalem bude nejméně bolestivé řešení. Sice to není kdoví co ale kdo z nás začal s poloprofi copterem, může tě dost naučit a zábavy s tím taky užiješ no a pak se posuneš na něco většího co si třeba i postavíš sám avšak už za několikanásobek té třicetitisícové částky co by si dal za Phantoma ;)

p.s. pro ujasnění pojmů svoje coptery stále neředím do kategorie poloprofi.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 7:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2013
Příspěvky: 7
Díky moc za rady... co se týče kvality videa, celkem si myslím, že je uspokojivé toto:


Nevím ale samozřejmě, jaké stabilizátory byly použity, podle všeho je to ale Phantom s GoPro...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
olbik píše:
Nevím ale samozřejmě, jaké stabilizátory byly použity, podle všeho je to ale Phantom s GoPro...


On to tam Chris v komentářích i píše, že si dal záležet a poctivě vyvážil všechny vrtule na Dubro balanceru.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Co takhle TBS Discovery?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.06.2013 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
TBS je spíš vhodnější na akční FPV než na natáčení. Na produkování hezkých filmů bych prefreroval klasickou konstrukci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz