Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 6:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Ahoj, jsem úplný začátečník tak se omlouvám.
Koupil jsem si copteru, vybalil z krabice složil a po prvním testu (cca 10. min) se přestal točit jeden motor. Prvně se jen zpomalil, občas škubl ale teď se netočí už vůbec. ESC pod motorem je po pár vteřinách strašně horký a bliká přerušovaně. Nestihl jsem ani spadnout, žádná nehoda nic. Hned od začátku byl ten jeden motor nějaký zbržděný - po zastavení se okamžitě dotočil i když ostatní se ještě párkrát pootočili.

Můj dotaz:
- Jak zjistím, jestli je vadný motor nebo ESC?
- Případně pokud budu muset vyměnit motor mohu vyměnit jen tento jeden nebo budu muset vyměnit všechny čtyři (to stejné pro ESC)?
- Jak vybrat správný typ? Údaje motoru jsou: 1806 2300KV - stačí toto pro výběr nového nebo potřebuji ještě něco?

Můžu použít třeba tento?: http://www.rcking.eu/cs/motory-a-regulatory/84154-motor-mn18062300kv-8595241373959.html

Děkuji za rady :-)

Přikládám video:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Pokud je to nové, tak proč to nereklamuješ... :?:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 6:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
aviatik666 píše:
Pokud je to nové, tak proč to nereklamuješ... :?:


Je to poslané z číny :-( Už jsem jim taky psal, ale zatím žádná odpověď ... Nevím jestli se to vůbec oplatí tam zase posílat zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Citace:
Je to poslané z číny :-( Už jsem jim taky psal, ale zatím žádná odpověď ... Nevím jestli se to vůbec oplatí tam zase posílat zpět.


Na kolik tě ten šmejd přišel? Zda se vůbec vyplatí kupovat motory za 700,-Kč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Dej tam stejný typ motoru. Na Banggoodu jsou určitě k dostání.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
JosefSvejk píše:
Dej tam stejný typ motoru. Na Banggoodu jsou určitě k dostání.


Jo z Banggood to je, na objednání tam jsou, ale aby s ním zase nebyl problém... a jestli to je teda vůbec motorem. Ať neodpálím zbytečně další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Nějak se to tu rozmáhá - komentování příspěvku místo odpovědi. Pokud nechci pomoci, tak mlčím.
Jak to zakladatel vlákna popisuje, může být problém jak v reglu, tak v motoru, i když bych se spíš přiklonil k tomu regulátoru. Zkus na nemocném rameni odpojit motor od regulátoru a změřit odpor vinutí mezi vývody, výsledek porovnat s jiným motorem. Naměřené hodnoty by měly být stejné, s rozdílem maximálně pár procent. Porovnej mechanický odpor motorů. Pokud se mezi sebou motory neliší, je vinen regulátor. Pokud je nemocný motor jiný, můžeš opatrně zkusit připojit k regulátoru jiný motor.

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já mám v koptérce ty motory taky a shodou okolností mi hned při prvních letech taky jeden odešel, špatně "startoval". Koupil jsem nový i s regulátorem (ten zůstal jako náhradní) a mám vylítaných už pár desítek baterek bez sebemenšího problému. Myslím, že takový stroj nemá cenu tunit drahými motory, to bys za chvíli vyměnil všechno.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Torm píše:
Nějak se to tu rozmáhá - komentování příspěvku místo odpovědi. Pokud nechci pomoci, tak mlčím.
Jak to zakladatel vlákna popisuje, může být problém jak v reglu, tak v motoru, i když bych se spíš přiklonil k tomu regulátoru. Zkus na nemocném rameni odpojit motor od regulátoru a změřit odpor vinutí mezi vývody, výsledek porovnat s jiným motorem. Naměřené hodnoty by měly být stejné, s rozdílem maximálně pár procent. Porovnej mechanický odpor motorů. Pokud se mezi sebou motory neliší, je vinen regulátor. Pokud je nemocný motor jiný, můžeš opatrně zkusit připojit k regulátoru jiný motor.


Děkuji za první konstruktivní příspěvek :-)
Spíš se mi nezdá motor. Když protočím mezi prsty ostatní, tak se ještě několikrát otočí, ale ten na vadném rameni se okamžitě zastaví jakoby dřel.

Motor asi bude špatný, ale chci předejít daší poruše tak by mě zajímalo jak se to mohlo stát nebo jestli byla jen prostě vada ve výrobě a stačí ho vyměnit za nový ? :-)
Musím si objednat teda úplně ten stejný zase z číny? To zas bude na měsíc.. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
JosefSvejk píše:
Já mám v koptérce ty motory taky a shodou okolností mi hned při prvních letech taky jeden odešel, špatně "startoval". Koupil jsem nový i s regulátorem (ten zůstal jako náhradní) a mám vylítaných už pár desítek baterek bez sebemenšího problému. Myslím, že takový stroj nemá cenu tunit drahými motory, to bys za chvíli vyměnil všechno.


Díky, tak to asi bude stejný problém :-( No ja nepotřebuji drahý motor, nevím jak se to pohybuje přesně. Stačí mi obyčejný, ale u nás jsem takový levný nenašel. Přesně ten stejný motor je tady: http://www.banggood.com/Eachine-Assassin-180-Drone-Spare-Part-1806-2300KV-Brushless-Motor-CWCCW-p-1061724.html
Ale nechtěl jsem čekat zase měsíc než to příjde a chci si být trochu jistý, že když ho vyměním tak ho zase nespálím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 8:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Nešel by tam případně místo původního motoru vrazit třeba DYS BE1806? Stejný rozměr i kv, kvalita bude taky podobná. Dá se sehnat i v ČR třeba zde http://aukro.cz/ac-motor-dys-be1806-2300kv-pro-koptery-cerveny-i6415045774.html.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 8:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
rc_wolf píše:
Nešel by tam případně místo původního motoru vrazit třeba DYS BE1806? Stejný rozměr i kv, kvalita bude taky podobná. Dá se sehnat i v ČR třeba zde http://aukro.cz/ac-motor-dys-be1806-2300kv-pro-koptery-cerveny-i6415045774.html.


Jo kdyby tam pasoval tak by to bylo super, ale nevím jestli to má stejné uchycení ze spodu na 4 šroubky? Raději bych si to koupil někde u nás, těm číňanům už nevěřím, nebyl to poprvé nějaký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jasně, kup to z Aukra, tam budeš mít jistotu originálu. Možná tam bude i značka Czech Made.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Ono je to asi takhle - u motoru by měla v první řadě souhlasit strmost, tedy otáčky na volt. Lítá to sice i s odlišnými strmostmi (pokud je rozdíl v desítkách), ale kradeš si výkon z baterek na neustálou regulaci odchylky. Dále by se plus minus měla shodovat hmotnost rotoru, důvod je stejný. Poslední ke shodě je formfaktor, kvůli mechanické montáži. Myslím, že pro potřeby téhle poletuchy celkem dobře vyhoví levné motorky z RCTimeru.

Tohle by mohl být on :)
http://rctimer.com/product-1128.html

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netočí se motor coptery
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 9:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Liberec
-DYS BE1806 mám na copteře a můžu ti přeměřit rozteče děr jestli chceš. Jen zrovna tohohle levnýho motoru jsou dva druhy a mám pocit, že maj právě i jinak dvě díry.(jeden typ(oranžový) má vinutí 2 dráty na 14 závitů na zub a druhý má jeden silnější a jen 13 závitů(červený).)
-Co se týká banggoodu, tak jim pošli tohle video a nějak to s tebou vyřeší, mám s reklamacema dobrou zkušenost. Odhaduju, že ti pošlou nahradní díl.
-SUNDEJ SI VRTULE, opravdu. Není dobrej zvyk pouštět si to doma s vrtulema, kor když víš, že s copterem není něco v pořádku.

A teď k problému. Pokud můžu odhadovat, tak to je vadnej regulátor a nikoli motor. Podivej se z blízka na vinutí, jestli není upečený, tak bude motor na 90% v pohodě. I kdyby měl dvě fáze zkrácený, tak se bude škubat, s ukostřenou to samý. Jestli budeš zkoušet prohazovat motor z jiný pozice, tak to připoj na nějakou starou olítanou a skoro vybitou baterku, která nedá takový proud(případně zdroj s omezením proudu, nebo udělátko ze žárovky mezi baterku a copter). Stává se, že když odejde ESC, tak s sebou může vzít i motor. Takže bych na to šel obráceně. Zkusil bych obyčejným multimetrem proměřit odpor motoru jak psal Torm(počítej, že to bude malý číslo), a pak motor zkusil na jiným ESC. Pokud bude fungovat, tak je jasný, že je mrtvý regulátor. Jak popisuješ, že se neprotáčí, tak napiš, jestli to je skutečně mechanický dření(někde se o sebe tře kov) nebo jen "magnetický" dření. To první je samozřejmě úplně špatně, to druhý se stává, protože někdy zůstanou otevřený mosfety na výstupu, pokud ti to ale pravidelně a pokaždý dělá jen ten jeden motor, tak bych to opět viděl na nakopnutej ESC.

PS vyplň si bydliště, třeba bude někdo z okolí a pomůže ti s tím osobně :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz