Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 13:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2016
Příspěvky: 17
Dobrý den,
Mám desku multiwii 328p z HK.. Flashnul jsem jí na MW 2.4 a nadefinoval v arduino ..
Problém je nyní s motory.. provedl jsem doufám, že správnou kalibraci ESC .. mám problém jen s dvěma nebo vždy s jedním .. Když sleduji v GUI na pc tak všechny motory jsou ze začátku schopné při plném throllu jít na 2000 ale dva z nich hned po zapnutí začínají snižovat počet otáček až do 1150 a tam zůstanou a točí se dál .. Nevíte v čem může být problém? Vše by mělo být zapojeno správně atd..
Díky za případné odpovědi. :wink:
Zde přikládám obrázky z WinGui pokud bude potřeba můžu sem dát i config.h z desky


Přílohy:
Poznámka: při startu motorů
start.png
start.png
[ 103.46 KiB | Zobrazeno 1664 krát ]

Poznámka: potom co dám plný výkon
plnývýkon.png
plnývýkon.png
[ 100.91 KiB | Zobrazeno 1664 krát ]

Poznámka: dva ze čtyř motorů se postupně sami zpomalují i když je výkon (throll) na stejné hodnotě
konec.png
konec.png
[ 105.06 KiB | Zobrazeno 1664 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 14:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pokud nemas na coptere vrtule tak je to normalni. Deska ma pocit ze nestoupas takze stahne plyn.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Přesně tak. Taky můžeš zkusit pohejbat strojem ve všech osách jak se budou motory pěkně střídat. Ale další věc je ta, že MW2.4 už není určeno pro procesory 328 ale jen pro MEGA 2560. Bude ti to dělat nestíhačky, dej tam raději MW 2.3.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 16:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2016
Příspěvky: 17
Tak jsem zkusil to co jste říkal a dal to zpátky na MW. 2.3 .. od té doby mi z arduino nejdou nahrávat soubory, motory se netočí (nelze armnout i když to v gui píše, že ano ..) a i když jsem dal zpátky v2.4 už nic nešlo tak jak má .. nevíte co se mohlo stát?? .. do té doby bylo vše v pořádku až na problém co jsem psal .. Když se mi jednou povedlo armnout quad tak se točili jen tři motory a někdy jen dva.. a když chci něco nahrát píše mi to teď tohle..


Přílohy:
ard.png
ard.png
[ 121.32 KiB | Zobrazeno 1526 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 16:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2016
Příspěvky: 17
a když se povede něco nahrát deska ani nepípá jako obvykle a nedělá to ani při zapojení baterie..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 16:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2016
Příspěvky: 17
z nějakého důvodu teď při zapnutí svítí i přijímač aniž bych měl zapnutý ovladač jako by přestal být nabindovaný.. je to HK-TR6A V2 ... deska opět při zapojení baterky již nebliká modrou diodou jako obvykle.. svítí jen dvě červené diody.. desku mám V2.3_QUADX FTDI/DSM2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2016 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Abys mi nenadával, že jsem ti blbě poradil, tak toto píšou samotní autoři:

The overall code without GPS is much shorter. However due to the change on GPS code, it is no more compatible with a 32u4 proc.
The GPS code without nav might still work on 328p proc.
A mega proc is mandatory to benefit from all the GPS functionalities.

Takže 2.4 by asi jela na procesoru 328 kdybys z toho očesal všechny navigační funkce a udělal z toho vlastně 2.3. Co se ti tam přihodilo netuším. Zkusil bych pomocí sketche v Arduinu smazat paměť a natáhnout to znova.
Taky je samozřejmě potřeba znovu upravit config.h ten je v obou verzích trochu jiný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2016 17:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2016
Příspěvky: 17
to nemělo být pochopeno jako nadávání za to se omlouvám, jen si moc nevím rady.. chápu, že je lepší tam mít 2.3 pokud to na to není dělané, ale gps ani ještě nepouživám takže by to mělo být v pořádku ;).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2016 17:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2016
Příspěvky: 17
Teď už vše funguje tak nějak jak má, ale stále nejsem schopný dostat Quad do vzduchu ... motory se točí v pořádku.. dělal jsem i kalibraci ESC atd. ale pokud prostě přidám vrtule a jdu vše vyzkoušet, tak se motory točí dokážu je armnout ale pokud přidávám na THR abych quad dostal do vzduchu stane se, že se mi třeba jeden motor přestane točit atd později jsou to oba nebo se točí jen jeden.. může to být nějakou chybou v config.h popřípadě co bych s tím mohl dělat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz