Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 10:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2015
Příspěvky: 56
Bydliště: Vysočina (Hodice)
Děkuju za super odpověď !

Vlastním Phantom 3 Advanced - kterej si myslím že má dostačující kameru (nebo ne ?) na pořízení kvalitních záběrů - navíc k tvorbě promo videa apod bych to kombinoval se zrcadlovkou (Nikon D5200)

Dále co jsem se díval veškerá povolení k leteckým pracím vyjdou zhruba na 20 tisíc - to by byla ta částka na Startovači, nevím jak je to s povolením na jednotlivé akce ale jsem v kontaktu s mnoha pořadateli už skrz to že jezdíme se stánkem po akcích a děláme trička.

Jinak na startovači bych nabízel hlavně odměny jako "teď mi zaplatíte a při splnění vám budu sloužit" :D tzn. pořadatel festivalu mi teď přispěje a podle částky mu slíbím účast na jeho festivalech další rok,dva popř jen jedno promo video.

Jinak bezpečnost je hodně špatná, na nějáký přelety nad davem můžu zapomenout ale myslím že se dá najít i alternativa. Baterky postupně dokupuji samozřejmě (doufám že tak 4 budou stačit, s tím že budu postupně dobíjet)

Jde mi fakt čistě o příspěvky na to povolení , nějakou výbavu mám a navíc mám v plánu se zůčastnit hodně akcí a festivalu se stánkem na trika a samolepky na což už mám prostředky.
To natáčení bych bral spíš jako takovej bonus.

btw. můžu se zeptat jak se jmenujete ? pochopil jsem že se zabýváte natáčením ve větším.

Díky

_________________
Humming Bird BRQ10

DJI Phantom 3 Advanced


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 14:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2016
Příspěvky: 8
Počítej taky s tím, že pokud budeš chtít získat povolení, budeš nejspíše muset platit i "povinné ručení". Tabulka co kčemu je potřeba je v dodatku x.
viz http://lis.rlp.cz/predpisy/predpisy/dok ... /doplX.pdf


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Ja teda ve vzduchu natacim minimalne, ale znam lidi co profesionalne foti a parkarat sem mel moznost mrknout se na kopteru k tomu urcenou. To co mas je sice super hobby ale do profi to ma dost daleko.

Vetsina tech profi ma podves primo profi fotak/kameru k tomu urcenou/upravenou a ty jakoze kutane tam maji treba motorek na mechanicke ostreni. Mrkul jsem se na typ a video co ktomu bylo. Bohuzel opet lehky podvod - jedou za velmi slunecenho dne a se sluncem v zadech. Staci horsi svetelne podnimky nebo zmena postaveni svetla a pak se teprve ukaze kvalita. Toej opravdu na rozhovor s profi fotografem a to ja nejsem. Dalsi veci je ze s touhle vahou muze koptera vydrzet jen par minut ve vzduchu a nebo naopak se stavi otesanci s mnoha packy aby vydrzela co nejdyl.

To pojisteni co tu psal Archik jsem zapomnel, to mas taky urcite nezanedbatelny naklad. Jezdit se stankem je jedna vec - prijedes cvaknes nekomu za misto a starej se. Jenze tady ses v opacne pozici - ty chces prachy po nich. Takze budou za to necho chtit.

Dneska mam na mobilu 13MPix fotak,takze staci nastavit na nahravani / sekvenci foceni a muzu litat stejne jako ty. Tady se spise jedna o to, ze mit vedle stanku plochu z ni vyletet do 100m udelat par fotek, video dookola nebude celkem zadny problem. Ale je otazka jestli nekdo bude mit o to zajem. Mozna tak na pouti v malomeste ti treba za to pra stovek da radnice aby mela do mistnich novin. Ale reknu ti, ze asi vice na tom netrhnes a jeste ne vzdy.

Delat zabery na urovni ma kapku jinou perspektivu. Musis mit zkusensoti s focenim / filmem abys odhadl co nejlepsi sceny. Musis mit jiste rezizerske strevo aby sis dokazal dat nejak souslednost do kupy a pak musis mitopravdu kvalitniho pilota. Vetsnou mas nekoho kdo hlida stav palubni elektroniky, pozemni kontrolu, pilota na prvnim radiu, ktery dostava pokyny od kameramana a na druhem radiu kameramana ktery jen obsluhuje kameru a komanduje pilota. Pka muzes mit jeste rezizera ktery sedi u monitoru rika co a jak a podle toho jede kamera a pilot. Dalsi velkou casti je pak strizna a efekty. Samozrejme ze pred akci bys mel projit teren a vyzkouset si nekolik pruletu prave kvuli predstave co kde a jak. Takze to mas spise 3 dny predem a tyden u SW pak. Ze bys u toho jeste prodaval ve stanku :lol:

Z meho pohledu v soucasnem stavu ti asi zadny organizator nezaplati za to, ze tam budes. A otazkou bude co to je promo video - 1 minuta nebo 10 minut sestrihany klip s hudbou?

Takze teoreticky bys mohl oslovit "sponzory" typu radii a medii co delaji ruzne akce ze bys treba v prubehu dne natacel na jejich internetove stranky - ale tady mas velkou konkurenci protoze vetsina z nich uz ma dodavatele nebo vlastni. Takze pak druha vec, ze bys nabizel naprilad firemni akce, nebo jednotlivcum treba natoceni jejihch chaty na pamatku, nebo rodinna oslava.

tohle vidim, ze by ti treba mohli realne prispet, ale to asi nebude tva predstava o tom, ze prijedes na pout nebo na hrad a pri jednom nechas viset kopteru ve vzduchu.

Radek

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz